Portal Zarejestruj się Lista użytkowników Encyklopedia Poradnik Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć   ::206 CLUB NET:: > Peugeot 206 - Mechanika > Tematy związane z techniczną stroną funkcjonowania pojazdu > Wszystko inne

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Old 10 August 17, 10:56   #1
Porki
malutkie 206
Silnik: 1.4 8V 75KM
Rok produkcji: 1999
Domyślnie 206 korozja nadwozia.

Witam
Od paru dni jestem a właściwie moja żona jest posiadaczką 206 coupe.
Auto z 2000r kupione od sąsiada emeryta (jedynego właściciela) z salonu w Polsce.Mocno doinwestowane w zawieszenie,układ hamulcowy ,wydechowy, rozrząd itd mały przebieg.Jedyny mankament to korozja nadwozia( podwozie jest ok) Rdza wyszła na nadkolach (wszystkich) oraz w okolicach wlewu paliwa.
Znalazłem w necie komplet nakładek na nadkola tutaj link : http://www.tomczesci.pl/index.php/pr...06-2drzwi.htm# Moje pytanie jak wy macie zabezpieczone te miejsca? Jest na to jakiś inny lepszy patent? Z góry dzięki za info
Porki is offline   Odpowiedz cytując tą wiadomość
Sponsored Ads   #1.5
Sponsored posting

Reklama

Google is online  
Old 10 August 17, 11:07   #2
NiebieskiPug
206club.net VIP
NiebieskiPug's Avatar
Silnik: 1.1 8V 60KM
Domyślnie

Jeśli wychodzi tam rdza to albo elementy te to tanie zamienniki (normalnie 206'ka nie ma problemów z rdzą, gdyż jest ocynkowana, poza kilkoma wadliwymi seriami w których czasem rdza pojawiała się pod szybą tylną, albo właśnie pod wlewem paliwa (o problemach przy nadkolach nie słyszałem)), albo były przytarte i kiepsko naprawione. Nakładki to tylko półśrodek, rdza jeśli się już pojawiła będzie postępować. Lepiej wymienić na oryginalne części, albo oddać do dobrego blacharza/lakiernika. W moich okolicach dobry lakiernik który b. dobrze zabezpiecza blachę przed rdzą (piszę to z doświadczenia, znajomego Lanos do dzisiaj nie ma grama rdzy a większość lanków wygląda jak stare ople czy golfy) bierze za jeden element 300zł.

206 coupe nie istnieje(jak już to coupe cabriolet). Były SW (kombi) HB (3 drzwiowe albo 5), CC (kabrio) i sedan który nie był u nas dostepny. Jeśli od emeryta to wydaje mi się że CC, któremu najbliżej do Coupe, nie miał, raczej HB.

Mój Pugosław:
Musisz być zalogowany i napisać conajmniej 6 wypowiedzi by widzieć linki i obrazki w podpisach.
NiebieskiPug is offline   Odpowiedz cytując tą wiadomość
Old 10 August 17, 11:17   #3
bezli†osny
206 holic
bezli†osny's Avatar
Silnik: 1.1 ;)
Rok produkcji: 2001
Domyślnie

Auto musiało być jakoś naprawiane albo przerabiane, skoro rdza wylazła. Te samochody mają przecież solidne blachy. Mój jest z 2001 roku i żadnych problemów z korozją nie mam, wszystko czyste, podwozie też.
bezli†osny is offline   Odpowiedz cytując tą wiadomość
Old 10 August 17, 11:19   #4
Porki
malutkie 206
Domyślnie

Cytat:
NiebieskiPug napisał/a Zobacz post
Jeśli wychodzi tam rdza to albo elementy te to tanie zamienniki (normalnie 206'ka nie ma problemów z rdzą, gdyż jest ocynkowana, poza kilkoma wadliwymi seriami w których czasem rdza pojawiała się pod szybą tylną, albo właśnie pod wlewem paliwa (o problemach przy nadkolach nie słyszałem)), albo były przytarte i kiepsko naprawione. Nakładki to tylko półśrodek, rdza jeśli się już pojawiła będzie postępować. Lepiej wymienić na oryginalne części, albo oddać do dobrego blacharza/lakiernika. W moich okolicach dobry lakiernik który b. dobrze zabezpiecza blachę przed rdzą (piszę to z doświadczenia, znajomego Lanos do dzisiaj nie ma grama rdzy a większość lanków wygląda jak stare ople czy golfy) bierze za jeden element 300zł.

206 coupe nie istnieje(jak już to coupe cabriolet). Były SW (kombi) HB (3 drzwiowe albo 5), CC (kabrio) i sedan który nie był u nas dostepny. Jeśli od emeryta to wydaje mi się że CC, któremu najbliżej do Coupe, nie miał, raczej HB.
Racja HB i tak jak piszesz trafiła mi się ta wadliwa seria bo pod tylną szybą też jest.Koleś go nie naprawiał blacharsko tylko zakisił w niewentylowanym garażu.
Z ciekawości gdzie jest ten blacharz???
Old 10 August 17, 11:20   #5
NiebieskiPug
206club.net VIP
NiebieskiPug's Avatar
Domyślnie

Opolskie, powiat Krapkowicki.

Mój Pugosław:
Musisz być zalogowany i napisać conajmniej 6 wypowiedzi by widzieć linki i obrazki w podpisach.
Old 10 August 17, 13:07   #6
danek
206club.net VIP
danek's Avatar
Silnik: 5008 1,6 VTI
Rok produkcji: 2010
Domyślnie

u mnie taż lakier po schodził na nadkolach i tak dwa lata śmigałem , a co do wlewu to też już widziałem zgniłe 206 w tym miejscu .
Old 10 August 17, 13:31   #7
Porki
malutkie 206
Domyślnie

Cytat:
danek napisał/a Zobacz post
u mnie taż lakier po schodził na nadkolach i tak dwa lata śmigałem , a co do wlewu to też już widziałem zgniłe 206 w tym miejscu .
Kolego właśnie na jednym parkingu pod Biedą widziałem 5 szt 206 i rdzewieją rdzewieją tak jak moja.Nic to zrobim blacharę najważniejsze dla mnie to zawiecha i hamulce....
Old 10 August 17, 15:02   #8
Green
206club.net VIP
Green's Avatar
Silnik: 2.0 HDI 90KM
Rok produkcji: 2001
Domyślnie

300zł to robota po kosztach przy samym lakierowaniu. Nie mówiąc gdzie jest korozją

Pisząc o rudej pod wlewem, przez oszczędności są tylko połówki nadkol, przy wlewie zbiera się tam błoto z wodą i kiśnie
Trzeba regularnie wymyć myjka to błoto i nie ma problemu
Green is offline   Odpowiedz cytując tą wiadomość
Old 10 August 17, 15:19   #9
Porki
malutkie 206
Domyślnie

Cytat:
Green napisał/a Zobacz post
300zł to robota po kosztach przy samym lakierowaniu. Nie mówiąc gdzie jest korozją

Pisząc o rudej pod wlewem, przez oszczędności są tylko połówki nadkol, przy wlewie zbiera się tam błoto z wodą i kiśnie
Trzeba regularnie wymyć myjka to błoto i nie ma problemu
Racja ... Byłem u jednego blacharza ,który stwierdził ,że właśnie tam jest pojedyńcza blacha i tak będzie się działo.Wg niego najlepiej poszukać oryginalnej zdrowej ćwiartki i wymienić ...
Old 10 August 17, 17:02   #10
NiebieskiPug
206club.net VIP
NiebieskiPug's Avatar
Domyślnie

300zł u gościa który się zna ale że tak powiem, nie wystawia paragonów �� a raczej, nie ma kasy fiskalnej

Mój Pugosław:
Old 11 August 17, 10:47   #11
Porki
malutkie 206
Domyślnie

Cytat:
300zł u gościa który się zna ale że tak powiem, nie wystawia paragonów �� a raczej, nie ma kasy fiskalnej
300 zł za co??? Paragonów nie kolekcjonuję.
Old 11 August 17, 11:10   #12
NiebieskiPug
206club.net VIP
NiebieskiPug's Avatar
Domyślnie

300zł za jeden element (ćwiartka pewnie drożej)

Mój Pugosław:
Old 11 August 17, 14:43   #13
Porki
malutkie 206
Domyślnie

Cytat:
300zł za jeden element (ćwiartka pewnie drożej)
Chyba najpierw ,,pogonię'' Lanosa a dopiero pomyślę ... Ważne ,że mam auto ,które zawsze podobało się mojej żonie sam też nie ukrywam sympatii do tego modelu ma coś w sobie bez dwóch zdań.Drugie auto w rodzinie to od 2012r Cytryna C5 kombi MKII benzyna + LPG Żona nie lubi jeździć takim dużym po mieście
Old 15 August 17, 18:12   #14
wojtas6412
posiadacz 206
Domyślnie

Witam, miałem ten sam problem w okolicach wlewu paliwa (rocznik 2000). Faktycznie połówki nadkoli nie sprawdzają się. Blacharz po wyjęciu wlewu i całego zbiornika, porządnie to najpierw zrobił, potem zabezpieczył i kazał kupić całe nadkola od prywaciarza. Zobaczymy na ile pomoże. Co do rudej na tylnej klapie pod szybą, to kupiłem całą pokrywę w kolorze. Dla ciekawości w starej zdjąłem szybę i pod nią masakra - normalnie była dziura.
wojtas6412 is offline   Odpowiedz cytując tą wiadomość
::206 CLUB NET:: > Peugeot 206 - Mechanika > Tematy związane z techniczną stroną funkcjonowania pojazdu > Wszystko inne

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania