Jump to content
Sign in to follow this  
adrian1987

Power box i chip tuning- to samo?

Recommended Posts

adrian1987

Głupie pewnie pytanie. To jest to samo? Jeśli nie to jakie są różnice, co lepsze?

Koza

Power box to urządzenie zewnętrzne podpinane na wiązce oryginalnego kompa. Zaleta to że można go w każdej chwili wypiąć.

Chip tuning to ingerencja w software oryginalnego kompa samochodu.

ziachu

Chiptuning - zmiana parametrow pracy silnika w komputerze

Box - zaklada sie "kawalek" elektroniki na kablach, co zmienia odpowiednio prace silnika - bardziej uniwersalny, ale gorszy, bo nie dedykowany indywidualnie pod konkretny silnik

Jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Polecalbym to pierwsze - tansze i pewniejsze.

Koza

Cytat ze stronki http://www.powerbox-kms.pl/opis.html

PoweBox jest to moduł specjalizowany który jest wpinany pomiędzy jednostkę sterującą (ECU) a pompę wtryskową, zespół pompowtryskiwaczy lub zawór sterujący (pompy VP-37). Praca modułu w przypadku rozdzielaczowej pompy wtryskowej polega na stłumieniu sygnału zwrotnego z nastawnika dawki. Stłumiony (zakłócony - oszukany) sygnał o położeniu mechanizmu wyznaczenia dawki paliwa trafia do ECU. Na bazie tego sygnału ECU wprowadza dodatkowe korekty sygnału sterującego nastawnikiem, co w rezultacie zwiększa dawkę paliwa.

W przypadku tego typu modyfikacji możemy wpłynąć na wielkość dawki gdy pozostałe parametry pozostają bez zmian. Pozornie wzrasta ciśnienie turbodoładowania bowiem zwiększona dawka paliwa powoduje zwiększenie się dynamiki gazów spalinowych na wyjściu z kolektora wydechowego co ma wpływ na przyrost obrotów wirnika sprężarki i zwiększenia ciśnienia.

W komorach spalania ustawienie fabryczne zawierają jeszcze dużą nadwyżkę powietrza, za pomocą którego można spalić jeszcze dużą dodatkową ilość paliwa: moment obrotowy i moc wzrastają do momentu, aż nadwyżka powietrza jest prawie wykorzystana.

Witos
Polecalbym to pierwsze - tansze i pewniejsze.

Co miałeś na myśli? ;) Boxa czy chipa? ;)

Bo z tego co ja się orientuje to tańszy jest box, a pewniejszy chiptuning ;)

adrian1987

No właśnie..też słyszałem, że chip jest pewniejszy. Znalazłem firmę która robi chip tuning w wersji light, moim zdaniem jest to strzał w 10. Za 1000 zł macie 6 km więcej i 14 Nm. Mądrze prawda?

Koza
Za 1000 zł macie 6 km więcej i 14 Nm. Mądrze prawda?

Szkoda forsy moim zdaniuem na coś takiego. Nie lepiej dołożyć te 600 PLN i mieć coś pod 90KM

Witos
Znalazłem firmę która robi chip tuning w wersji light, moim zdaniem jest to strzał w 10. Za 1000 zł macie 6 km więcej i 14 Nm. Mądrze prawda?

Pisząć indywidualny program nie ma znaczenia czy moc podnosi się o 6 koni czy o 20. Zakres pracy tunera jest w zasadzie taki sam, (cena również taka sama) wiec adrian1987 musialo chyba coś Ci sie pomylić w tym co piszesz ;)

Spectral
Za 1000 zł macie 6 km więcej i 14 Nm

nedznie malo...

adrian1987

Wystarczająco. Nie pomyliło mi się. Nazwali to chipem " light". Dlaczego nie mocniejszy? Ten przynajmniej nie zryje silnika. Dlatego nie pod " 90 ".

Witos
Wystarczająco. Nie pomyliło mi się. Nazwali to chipem " light". Dlaczego nie mocniejszy? Ten przynajmniej nie zryje silnika. Dlatego nie pod " 90 ".

A masz moze jakiś materiał potwierdzający Twoją tezę?

Jeżeli nieumiejętnie się korzysta z auta to tak samo można "zryć silnik". Serii również to się tyczy.

ziachu

Witos:

mialem na mysli tanszy i bezpieczniejszy chiptunning.

DOBRY box do 1.4 hdi kosztuje ponad 2000PLN

DOBRY chiptunning, np. u Masters'a to cena ok 1600PLN

jacek_xc

siemka ja mam power boxa belgijskiej firmy i smigam na nim od ponad roku i cos pieknego, ropniak a kręci się jak benzyniak, kumpel w bmw 320 z 97 (150KM) ma zemna problemy bo idziemy zderzak w zderzak a nastepny ziomek w bmw 1.9 tds (czy TD???nie jestem pewnien)

zostaje w tyle

---------- Po chwili dodano... ----------

a tu jest link do stronki producenta http://www.tuningbox.com/ANG/marka.php

Silv3r

Przykład:

V-Tech box do Audi A4 - 1,5tys

Chip - 1.2tys

Chip zdecydowanie bardziej odczuwalny - teraz czuć że samochód ma "moc"

jacek_xc

w sumie to ile daje chip tuning w granicach rozsądku???o ile zwiększ moc i najważniejsze moment obrotowy??

Marcomk

Siemka...;)

Witam wszystkich po sporej nie obecności:D Może niektórzy mnie pamiętają może nie... mniejsza z Tym:)

Apropo chip tuningu... sam ostatnio zastanawiałem się po powrocie czy nie zmienić czegoś żeby uzyskać większą moc. Trafiłem tutaj:

http://www.44tuning.pl/peugeot/chip-tuning-peugeot-206-2.0-16v-136-km.html

Nie wiem czy ktoś kiedyś trafił na ta firmę?? Chłopaki chyba wiedząc co robią. Mam zamiar umówić się właśnie z nimi na przeróbkę mojej s16:)

ziachu

ale kotleta odgrzaliscie...

powerbox - oszukiwania komputera zawsze w tensam sposob

dobry chiptuning - zmiana oprogramowania komputera za kazdym razem traktowana indywidualnie