Jump to content

statystyka forum'owa

Recommended Posts

wisiena

Hej!

Czy jak forumowicz zmieni w profilu auto, bo kupił se fajniejsze to jego punktu się zerują. Miałem już sporo punktów "pomógł" no i postów a tu nagle nic. Skojarzyłem to ze zmianą auta, ale nie mam pewności czy to właśnie wtedy się stało :(

(M.)

postow miales pewnie dosc duzo bo mozliwe ze pisales duzo w OT , a jakis czas temu zliczanie postow w OT zostalo wylaczone. a punkty pomogl moze dostales za jakies bele co , za co admin uznal, ze nie powinienes dostac i je wykasowal. pozdro

Czy jak forumowicz zmieni w profilu auto, bo kupił se fajniejsze

a czy jest ladniejsze od 206 ?? :P

a punkty pomogl moze dostales za jakies bele

kto ocenia fakt ze jedno pytanie jest godne punktu "pomogl" a drugie nie ?

kazde pytanie jest dobre i moim zdaniem punktow "pomogl" nie powinno sie odbierac :/

dla jednych pytania se bezsensowne , dla innych znaczace ...

wisiena

Oczywiście, że dla bycia na forum. Jednakże zawsze można zapytać po co statystyki na forum skoro ludzie są tu dla "forum". Po prostu jeżeli już coś takiego jest to mój wrodzony pęd do wiedzy każe mi ustalić jak to działa.

(M.)

ziolo, zgadzam sie z wypowiedzia wisiena, statystuki czemus maja sluzyc ...po cos sa!

oczywscie ze wszystcy forumowicze zagladaja tu po to by wiecej dowiedziec sie o swoich autkach doradzic popytac poznac ludzi ktorzy maja ta sama pasje!

ale jesli juz te statystyki sa to dobrym pytaniem jest to czy punkt "pomogl"mozna jakos interpretowac....bo jak napisal wyzej sopel87,

punkty pomogl moze dostales za jakies bele co
....jak wczesniej pisalem dla jedengo pytanie moze byc glupie ndla innego jest ono istotne ...i co jak co ale tych punktow nie nalezalo odbierac....tak mysle.

wisiena, ja również ostatnio zmieniałem dane dotyczące silnika, maila i wszystko jest w porządku :)

Bardziej prawdopodobnie jest to, że dane mogły ulecieć z serwera niż by ktoś pokasował punkty pomógł i Twoje posty.

wisiena

Hmmmm....

Widzę, że moderator zamiast rzeczowo odpowiedzieć na nasze wątpliwości, ograniczył swą aktywność do przesunięcia tematu do innego "worka"......

(M.)

moderator raczej nie zakosil ci punktow i calej reszty - do admina trzeba :twisted:

maecek przybywaj

wisiena, w czym problem? Wybrałeś zły dział to przeniosłem temat.

Dostałeś klarowną odpowiedź na zadane pytanie:

ja również ostatnio zmieniałem dane dotyczące silnika, maila i wszystko jest w porządku

Rzadko bywasz na forum więc najprawdopodobniej ubyło Ci kilka postów w statystykach, gdy został naprawiony błąd na forum i zaprzestano zliczać posty z działu off-topic do rangi na forum.

Napisałeś do tej pory 57 postów - ile miałeś punktów pomógł?

a punkty pomogl moze dostales za jakies bele co , za co admin uznal, ze nie powinienes dostac i je wykasowal.

wątpię żeby miała miejsce taka sytuacja. Punkty pomógł są odejmowane, gdy ktoś dostanie dwa w jednym temacie, co jest sprzeczne z regulaminem przyznawania punktów "pomógł"

wisiena

Przed tym jak rozwaliłem auto w styczniu miałem 13 punktów "pomógł".

Nie chodzi tu jednak o punkty, bo nie po to dzielimy się swoją wiedzą. Chciałem tylko wiedzieć jak działa ich przyznawanie i co zrobiem źle, że znikły.

(M.)

krejzRudy
co zrobiem źle, że znikły.
nic nie zrobiłeś źle. Może po prostu były robione czystki na forum i pkt. pomógł ze starszych tematów tęz poleciały z postami...

wisiena, tutaj może nam tylko poradzić administrator - marecek.

Na pewno nikt Ci tych punktów nie skasował, musi być jakiś błąd na forum

wątpię żeby miała miejsce taka sytuacja. Punkty pomógł są odejmowane, gdy ktoś dostanie dwa w jednym temacie, co jest sprzeczne z regulaminem przyznawania punktów "pomógł"

Zdarzają się jeszcze sytuacje, że punktowanie nie ma nic wspólnego z tym, że ktoś pomógł, albo i nie, poza a nie w topicu. Niektórzy nie kojarzą faktów, że za punktami idzie wyróżnienie topicu, a to jest sygnał dla poszukującyh odpowiedzi na nurtujące pytania, że tu taka mogła paść....

kocurr, racja.

Niektórzy za realną pomoc/przysługę stawiają wirtualnego punkta w specjalnie utworzonym temacie zamiast postawić np. realny browar ;)

postawić np. realny browar ;)

o i to jest dobry pomysł. Może zamiast zliczać punkty POMÓGŁ będą statystyki kto komu ile realnych browarów ma postawic i tyle. W bronku czy na różnych spotach będzie to egzekwowane przez moderatorów ;)

To taka mała sugestia troche z innej beczki.

marecek

wisiena, pokaż gdzie komuś pomogłeś.

Nikt nie usuwa postów bez śladu, a tymbardziej punktów pomógł... a już najmniej ja ;)

wisiena

Jeszcze raz podkreślam, nie chodzi o punkty tylko o zasade działania forum. Do tej pory nikt konkretnie i rzeczowo nie odpowiedział, po co są punkty, co daje ich zdobywanie i jak to wszystko działa.

Co do moich postów to problem polega na tym, że wyszukiwarka nie znajduje wszystkich. Najlepszym na to przykładem jest 10% na mojej belce. Otórz gdzieś przeczytałem, że 10% = 44 posty a wyszukiwarka pokazuje 29. Tak czy inaczej, coś tu nie działa, ja czegoś nie wiem, albo nikt naprawde nie wie jak działa to forum.

(M.)

marecek

wisiena, spokojnie. Po kolei:

- punkty pomógł przyznaje autor postu, który poczuł, że osoba odpowiadająca mu w jakiś sposób "pomogła". Posiadacz pewnej ilości punktów pomógł jest powszechnie uważany za osobę, która wie o czym mówi - jej wypowiedzi są wiarygodne i na temat.. Dodatkowo temat, w którym pojawiła się konkretna odpowiedź uhonorowana punktem "pomóg" jest od razu inaczej wyświetlany w wyszukiwarce, dzięki czemu łatwiej go zauważyć.

Niestety nie każdy potrafi korzystać z możliwości przyznawania punktów pomógł. Przykład?

> ktoś zadaje pytanie

> ktoś udziela odpowiedzi - za co dostaje punkt pomógł od pytającego

> ktoś inny pisze "zgadzam się w 100% z przedmówcą", za co też dostaje punkt "pomógł" - w tej sytuacji moderator dostaje białej gorączki i kasuje drugi punkt "pomógł". Chodzi o to, żebyś wyczuł problem: szukasz odpowiedzi na jakieś pytanie, wchodzisz w temat, w którym powinno wszystko być, a widzisz, że wyróżnione posty to "tak", "super sprawa, polecam" albo " :) " < w tych sytuacjach moderator musi zainterweniować.

- ranga - czyli belka okreslająca ilość postów - ma wartość 10% do czasu przekroczenia progu 51 postów zliczanych (posty pisane w działach nietechnicznych nie są wliczane do rangi ani statystyk).

Uff... wyjaśniłem?

wisiena
- ranga - czyli belka okreslająca ilość postów - ma wartość 10% do czasu przekroczenia progu 51 postów zliczanych (posty pisane w działach nietechnicznych nie są wliczane do rangi ani statystyk).

Więc dlaczego moja ranga to 10% a wyszukiwarka postów znajduje ich tylko 29?

(M.)

wisiena, kliknij przycisk "profil" pod swoim postem a zobaczysz, ze postów napisałeś 74 (pomijając te z działu OT)

wisiena

Chyba teraz wiem gdzie tkwi błąd, to poprostu brak konsekwencji w nazywaniu linków na forum.

Wydaje mi się co następuje:

"TEMAT" na forum to swego rodzaju worek w którym piszemy "POSTY"

"POST" natomiast to wiadomość dodawana przez dyskutujących forumowiczów do "TEMATU"

Jeżeli wejdę na główną stronę forum i kilknę link "Zobacz swoje posty" to dostanę liczbę 30 co tak naprawde jest liczbą "TEMATOW" w jakich pisałem "POSTY".

Jeżeli teraz kliknę przycisk "PROFIL" i tam link "Znajdź wszystkie posty wisiena" to dostanę liczbę 76.

A więc raz "POST" jest "POSTEM' a następnie "POST" jest "TEMATEM", w którym pisałem "POSTY".

Jeżeli moja teoria jest prawdziwa i nasi administratorzy nie do końca panują nad, napisanymi przecież przez kogoś innego, sktyptami forum, to ja bardzo serdecznie przepraszam za wprowadzone zamieszanie i nie mam więcej pytań.

(M.)