Jump to content
Sign in to follow this  
wojaczek7

10 KM za 800 zł chip czy to jest sens

Recommended Posts

yeti
bo diesel nie skonstruował pompowtryskiwaczy ;>

ba diesel nie skonstruował pierwszego diesla tylko go opatentował, a Hdi nie ma pompowtryskiwaczy

a podchodząc dalej takim tokiem rozumowania to benzyna też nie jest benzyną bo kiedyś miała inny system zasilania paliwem ;)

As306
Ot widzisz, mówisz o tym jak diesel jest ekonomiczny, a koledze chodzi chyba o kopa a nie o ekonomię.

Kolega ma 307 z hdi ;] jak odebrał go z salonu na drugi dzień go holowałem swoim benzynowym 1.1 :sese Mało trwały ten desel ;>

i będzie miał odpowiedniego kopa i ekonomię, więc co w tym złego ?

chyba, że żal dupę ściska że dobre HDI pojedzie podobnie do 2.0 przy spalaniu podobnym jak w 1.1......

ps. nowe benzyny tez mają podokładane to i tamto i turbo.....

yeti

AS taką dyskusję możemy ciągnać w nie skończoność i nie przekonamy nikogo kto nie ma pojęcia o czym pisze tylko się uparł bo tak i tyle. Trzeba zasmakować obu typów silników z różnych generacji albo poznać teorię i wtedy można podyskutować kiedy który silnik z jakimi "dodatkami" się sprawdzi. Ja wole osobiście benzynę a jeszcze lepiej turbo benzynę (chyba że ma robić dużo kilometrów to prosta wolnossąca lepsza) jeżdżącą na LPG, a kto inny Hdi i ma do tego prawo.

Dzacek1841
AS taką dyskusję możemy ciągnać w nie skończoność i nie przekonamy nikogo kto nie ma pojęcia o czym pisze tylko się uparł bo tak i tyle. Trzeba zasmakować obu typów silników z różnych generacji albo poznać teorię i wtedy można podyskutować kiedy który silnik z jakimi "dodatkami" się sprawdzi. Ja wole osobiście benzynę a jeszcze lepiej turbo benzynę (chyba że ma robić dużo kilometrów to prosta wolnossąca lepsza) jeżdżącą na LPG, a kto inny Hdi i ma do tego prawo.

Dyskusja ciekawa :D

Widać ciekawą tendencje :P

Teraz na trasy używa się benzyna+lpg

a do kozaczenia sportowego diesla ;]

Dziwne żę są produkowane normalne silniki benzynowe, a normalnego diesla od 2002r bodajże już nie ;/

Co do kolegi z 2.0 hdi, to może i spala mniej, ale jazdy wcale nie ma tańszej, bo poza tym że co drugi wyjazd ma do servisu, to często za mną na lince ;|

a szkoda bo młodego ma lewka ;/

As306

ale nie uogólniaj, że skoro Twój kolega ma do dupy HDI to odrazu wszystkie są do dupy..... Przez takich jak Ty biorą się stereotypy.. a że to francuskie auta są złe, że części drogie itp.... bo przecież najwięcej o danym aucie wiedzą Ci co go nigdy nie mieli.

masz racje, po 2002 wogóle diesla nie ma:

http://otomoto.pl/peugeot-partner-1-9-d-C18644219.html

http://otomoto.pl/volkswagen-caddy-2-0-sdi-C19763186.html

Z mojej strony EOT.... co do tematu to jak robić chipa to minimum na 110 i nikt tu nie pisze że robiąc chipa na 110km będzie odrazu KOZAK w całej wsi..., za to napewno będzie się bezpieczniej śmigało :)

marecek

dlaczego cały czas wraca dyskusja o porównaniach, które nie zawierają warunków brzegowych? W każdej konkurencji określa się klasy, żeby móc porównywać obiekty o zbliżonym przeznaczeniu, zbliżonej cenie albo chociażby wyglądzie... a tutaj z uporem maniaka wypowiadają się wszyscy, którzy jeździli/mieli żonę/brata albo kolegę, który miał coś związane z tematem :wmorde

...a ci, którzy mieli frajdę jeździć silnikiem o mocy przekraczającej 100km z litra wiedzą, że nie warto zabierać głos, bo nie bardzo jest to z czym porównać :lol

Dzacek1841

chciałem zwrócić uwagę zę te nowe konstrukcje są delikatne ;|

Ps: Fajne rozbite auto dla ludu ;]

tkonop
Dyskusja ciekawa :D

Widać ciekawą tendencje :P

Teraz na trasy używa się benzyna+lpg

a do kozaczenia sportowego diesla ;]

Dziwne żę są produkowane normalne silniki benzynowe, a normalnego diesla od 2002r bodajże już nie ;/

Co to znaczy "normalnego"?

Zasada pracy silnika wysokoprężnego się nie zmieniła. Czy to jest 1.9D czy HDi to dalej jego zasada pracy jest identyczna. Zmienił się sposób zasilania w paliwko.

A zalet CommonRaila nad pompką jest sporo.

---------- Po chwili dodano... ----------

chciałem zwrócić uwagę zę te nowe konstrukcje są delikatne ;|

http://www.wykop.pl/link/723853/teoria-spiskowa-kartel-zarowkowy/ i wiele wiele innych przypadków.

bolotelewidz
Założyłem czip u goscia co robi czip specjalnie pod auto nie seryjnie, czas ok 24h.

Jestem zadowolony +18 koników pod maską w 1.4hdi rużnica kolosalna :cieszesie

jesli chodzi o kopcenie to zmniejszyło sie. Wszystko zalezy jak sie ustawi czip.

Mam pytanie o miejsce podlaczenia chipu w 206 1.4 HDI (R. 2008)

Dostalem od kolegi chip ale bez instruckcji i nie wiem gdzie go podlaczyc...

Z gory dziekuje

ptasznikos

Nie podłączaj go. Jak chcesz mieć więcej mocy udaj się do profesjonalnego tunera który zmodyfikuje mapy w ecu bez wpinania jakiegoś badziewia.

bolotelewidz
Nie podłączaj go. Jak chcesz mieć więcej mocy udaj się do profesjonalnego tunera który zmodyfikuje mapy w ecu bez wpinania jakiegoś badziewia.

Niz znam takich serwisow w okolicy, a interesuje mnie przede wszyskim miejsce wpiecia "tego badziewia". Moze ktos jednak wie....

sebomaster

Niestety nie jesteśmy specjalistami od podłączania magicznych pudełek, magnetyzerów, neonów i innych wynalazków kupionych za grosze bądź znalezionych :P

sopel
a interesuje mnie przede wszyskim miejsce wpiecia "tego badziewia"

Stawiam, że gdzieś przy silniku, ale mogę się mylić;)

Pokaż fotkę tego cuda, same kabelki czy wtyczka ?