Jump to content
Sign in to follow this  
adam_katowice

Chip 1.6 HDI 110 koni - od wczoraj to mam, chipujemy? ;)

Recommended Posts

adam_katowice

Witam,

jest to mój pierwszy post na forum 206 ;) od 3 min. jestem zarejestrowany, a od 24h mam 206 ;)

Kupiłem 206 1.6hdi 110koni fabryczne... chciałbym to chipować... jakie osiągi (0-100km/h) powinno mieć auto, jaką elastyczność, kto to zrobi, czy sa jakieś negatywne skutki.... proszę o wszytkie ciekawostki.... ;)

jest to mój pierwszy peugeot i znając życie, sie przywiążę (do tej pory mialem renówki..)

potrzebuję dodatkowo płytę do nawigacji z mapami polski i ustawieniami... ;)

pozdrawiam wszytskich forumowiczów... jak macie jakieś propozycje, co można wydusić z tego auta - jestem zainteresowany... wszytskie miłe pomysły mile widziane .

czekam na odpowiedzi ;)

krejzKarol258

tylko po co chip??jeszcze mało mocy?? przecież sam silnik rewelacja więcej do tak małego auta nie trzeba chyba??ale może sie mylę :P

wstaw jakieś foty jak masz :)

pozdro karol

AniracK

przede wszystkim witamy :)

1) CZIPUJ!!!! :)

2) moc wzrośnie na circa 135 kucy

3) wieksza moc = wieksze spalanie bo i butować będziesz go bardziej ale i dynamika wieksza

4) negatywne skutki - jesli zrobione bedzie porządnie, porządnym oprogramowaniem to nic zlego sie nie stanie. MOŻE JEDYNIE zacząć minimalnie bardziej kopcić z rury, ale to też niekoniecznie (taki mit w zasadzie ;) )

5) renówki fajne auta i też fr ;0

witamy raz jeszcze :)

krejzKarol258

P.S. w niedzielę na śląsku zawita Witos (tha fastest hdi) od niego napewno dostaniesz więcej info co do chipa :)

planowane spotkanie jest w niedzielę o 16 na parkingu 3-stawy później ma zawitać jeszcze koło 21 w zabrzu pod M1

Kudlacz

gdzie = Masters

ile = 1900 pln :P

krejzRudy

adam_katowice, wpadaj na 3 stawy, tak jak napisał Karol.

Spotkasz Witosa i doradzi Ci co i jak :)

Super, coraz więcej chipowiczów mamy :D

eMeM
tylko po co chip??jeszcze mało mocy?? przecież sam silnik rewelacja więcej do tak małego auta nie trzeba chyba??ale może sie mylę :P

wstaw jakieś foty jak masz :)

pozdro karol

a skad niby wiesz z czego sie przesiadl poprzedni wlasciciel ? nie dla wszystkich te 110km jest rewelacja .......

pozatym mocy nigdy za malo, to jest gorsze niz narkotyk ;)

adam_katowice

Czeeść ;)

dziękuję za odzew ;)

1) PEWNIE, ŻE CHIPUJEMY ;]

2) auto mam na lakierni, odbieram za dwa tygodnie, wiec na niedzielę nie dam rady....

3) zdjęć jeszcze nie umiem dodawać... ;) (za chwilkę poszukam co i jak)

4) poprzednie auta - LAGUNA 2.2dci, CLIO SPORT 2.0 16V 172Kuce... lubie moc pod nogą, ale w cywilnym ubraniu - nic nie zmienie z zew. ;)

czekam na odpowiedzi.... już mi się podoba ;-)

krejzKarol258
a skad niby wiesz z czego sie przesiadl poprzedni wlasciciel ? nie dla wszystkich te 110km jest rewelacja .......

pozatym mocy nigdy za malo, to jest gorsze niz narkotyk

z tym się zgodzę :) kto co lubi <lol> dla mnie w zupełności by to wystarczyło,jeżdżę z tym silnikiem 407 i dość sprawnie napędza tak duże autko i chętnie bym zobaczył co robi z 206 za pomykacza szos :)

eMeM

przesiasc sie ze 172km benzyny na 110km diesla ....... hm .....

to juz wiek robi swoje czy jak ? ;)

adam_katowice

ktoś zaproponował, żebym dodał fotki.... a jak sie to robi?? :?

adam_katowice

a odpowiadając na przesiadkę z clio sporta na lagunę (po niej jest 206),,,,

jak odstawiłem sporta do komisu, byłem przeszczęśłiwy.... za duża moc to miało, a ja tylko dociskałem.... za bardzo kusiło na szczęście nie było żadnych dzwonów... wole cos wolniejszego, ale elastyczniejszego.... chociaż nowym megane sport 260 koni po chipie nie pogardze ... :)

AniracK
CLIO SPORT 2.0 16V 172Kuce...
zacne autko ;-) w której budzie?

adam_katowice

2002 rok, czyli buda 2001-2005,,, nowa jest piękna.... tylko jakoś za wysoko sie siedzi.... (wolę siedzień nisko, najniżej)...

a na marginesie - clio sport - coś FANTASTYCZNEGO, zawieszenie POEZJA !!! auto jak sen, ale kusi, kusi, kusi... niestety mój mial wcześniej dzwona i bałem się, że przy kolejnym poskłada sie jak aluminiowa puszeczka... :(

[ Dodano: 08-08-2007, 22:36 ]

img1801dl6.th.jpg

img1803an0.th.jpg

img1802ak0.th.jpg

img1808jx0.th.jpg

img1796oi5.th.jpg

AniracK
nowa jest piękna...
a mi wlasnie nie do konca leży... i za wysoka przede wszystkim... mało agresywne i sportowe linie....

eMeM

taa mialem nawet okazje sie zmierzyc z ta clio 172km w tej budzie co miales ........ do 110-120km/h idzie ladnie, nie moglem jej odstawic na wiecej niz 1/3 dlugosci auta ..... potem zostala z tylu, no ale to jest przeciez rajdowka glownie na miasto :)

i zmienic takie auto na 110km ropniaka ........ hm ..... ja bym psychicznie nie wytrzymal :D

adam_katowice

ROZSĄDEK PRZEWAŻYŁ... 110koni, czipniemy na 130-140... elastyczność będzie piękna.... a co do poprzedniej wypowiedzi... lubie styl cicho-ciemny... z zewnątrz wszytsko standartowe, nie krzyczy, nie zwraca na siebie uwagi.... a jak dociskasz, odjeżdżasz... cywilna, niby szablonowa, ale szybka fura... kibicuje teraz 206... ;)

Alanos

co nieco wiem o głodzie na moc...Ciągle woła, ciągle krzyczy to za mało dla mej....go Peugeota!

Witos
taa mialem nawet okazje sie zmierzyc z ta clio 172km w tej budzie co miales ........ do 110-120km/h idzie ladnie, nie moglem jej odstawic na wiecej niz 1/3 dlugosci auta ..... potem zostala z tylu, no ale to jest przeciez rajdowka glownie na miasto

jakim samochodem ścigałes sie z Clio Sportem, ze tak to wyglądało?

adam_katowice, ja mam fabryczną navi w 407, moge skopiować płyte i podrzucić Ci w niedziele do Katowic, może zadziała u Ciebie.

adam_katowice

Hmmm... tylko w 206 jest lcd monochromatyczny a w 407 chyba już masz kolor?

poza tym w niedzielę nie będe na 3stawach, auto jeszcze na lakierni, albo raczej już ;)

jak wyjedzie z lakierni, wizyta w serwisie (sprawdzenie auta, diagnostyka) i kolejny wół roboczy do jazdy gotowy.... ;)

a wracając do tematu... co to (1.6hdi 110km) może po chipie?? ;-)

Witos

1.6 HDi po czipie będzie miało ok 140 koni.

I to może już wiele, biorąc pod uwagę, ze 124 konie w 206 już sobie dobrze radzą.

Z tego co się orientuje to TTC w Krakowie oraz Masters w Wawie robili już takie silniki.

adam_katowice

gdzieś wyczytałem, że jest szansa zejść do 8.5s do setki i 310Nm, a tu już brzmi nawet miło.... chociaż, jakby tak trochę pomajstrować i zejść poniżej 8s.... byłoby pięknie, ale raczej nierealnie :(

chipować bede chyba w ecusofcie w bielsku-białej....

po zużyciu hamulców, może założe wyczynówki, rozpurkę.... i możnaby znowu coś pomajstrować....

czekam na propozycje ;)

Witos
gdzieś wyczytałem, że jest szansa zejść do 8.5s do setki

raczej spokojnie po samym czipie zejdziesz ponizej 8,5 do 100.

adam_katowice

KUSZĄCO.... CZYLI MYŚLISZ, ŻE 7 Z OGONKIEM JEST OSIĄGALNE?? MASZ JAKIEŚ SUGESTIE NA INNE NIŻ PODSTAWOWE CZIPOWANIE, PODNIESIENIE MOCY.... OCZYWIŚCIE WSZYTKO W GRANICACH ROZSĄDKU... ;)