Jump to content
Sign in to follow this  
adam_katowice

Chip 1.6 HDI 110 koni - od wczoraj to mam, chipujemy? ;)

Recommended Posts

nordeq

wywal kata do śmietnika ;)

krejzRudy
MASZ JAKIEŚ SUGESTIE NA INNE NIŻ PODSTAWOWE CZIPOWANIE, PODNIESIENIE MOCY
Może wszystko nowe, lepsze ? - od kolektora dolotowego, poprzez wydechowy i całą resztę ?

gdzieś wyczytałem, że jest szansa zejść do 8.5s do setki i 310Nm
Ale wypas...

eMeM
jakim samochodem ścigałes sie z Clio Sportem, ze tak to wyglądało?

swoja A4 2.8 198hp jeszcze na standardowych kapciach 215/55/16 z wywalonym kolem zapasowym.

co do 1.6hdi @ 140hp to juz moze calkiem ladnie isc, potegowac to bedzie dodatkowo mala buda 206, wiec wrazenie na kierowniku musi robic :)

adam_katowice

dziś dowiedziałem się, że auto gotowe będzie na przyszły piątek.... po dwóch tygodniach testów zchipuję i chyba wymienie przednie hamulce na "lepsiejsze" i dodam rozpurkę... co do calego nowego wydechu i kolektora... koszty duże, dźwięk donośniejszy (dle mnie to wada), a przyrost mocy o 7koni (tak mi oszacowano) chyba nie bedzie proporcjonalny do poniesionych nakładów... ;) poza tym jak po takich modyfikacjach zachowa się sprzęgło... czy da rade przenosić takie obciążenia....? :206

Shapeshifter
jak po takich modyfikacjach zachowa się sprzęgło... czy da rade przenosić takie obciążenia....?
wytrzyma, ale nie oszukujmy się - jego żywotność spadnie .

Visterio

a to autko Twoje było teraz uderzone?

ziachu
wywal kata do śmietnika ;)

Gdyby to bylo takie proste...

Nie zapominajmy ze w silnikach 1.6 110KM hdi montowanych w pyziach 206 jest filtr czastek stalych (FAP) za katalizatorem.

Jak wycinasz kata, co da sie zrobic, musisz tez wyciac filtr FAP, co juz nie jest takie proste, bo dawno bym juz tak mial zrobione.

No wiec trzeba jezdzic z tym ustrojstwem, ktore dodatkowo co jakis czas zwieksza zuzycia paliwa, ale leca kwiatki z rury wydechowej.

Co do chipa to bylem w Mastersie - koszt 1900PLN wlasnie ze wzgledu na filtr FAP.

Ta firma ma duze doswiadczenie w chipowaniu tego silnika, bo pelno focusowII i c4 od nich jezdzi.

Jak bede mial kase, moze po wakacjach, to tam polece.

adam_katowice

coś mi ten MAsters nie pasuje - rozmawiałem w nimi wczoraj i powiedzieli 1500zl... to zależy od miasta czy głosu pytającego ;? a już kilka razy słyszałem 1900zl....

DvO

moze promocja wakacyjna :D

Misio

jak ja dzwonilem i pytalem o 1.4hdi to mowil 1600 :)

ziachu
coś mi ten MAsters nie pasuje - rozmawiałem w nimi wczoraj i powiedzieli 1500zl... to zależy od miasta czy głosu pytającego ;? a już kilka razy słyszałem 1900zl....

a pytales sie tylko o chipa, czy mowiles ze 1.6 hdi z FAP'em :P?

mozliwe ze jest roznica cen np. miedzy Wawa a Katowicami (czy gdzie tam jeszcze Master's ma oddzial).

Ale uwierz mi, jak chcesz miec porzadnie to nie ma co oszczedzac.

AniracK

wywalić kata w dieslu z FAPem? Nie no spoko.... życze powodzenia. Przeprogramowywanie całego softu, deaktywacja czujników zeby uniknąc problemu (tak samo wyglada kiedy jest problem z fapem albo jest po prostu uszkodzony) przelaczania sie na tryb serwisowy, 2tys obrotów i max 60 na godzine... nie no spoko, wywalaj kata, co tam :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

tornado

Sie kolega zagalopowal z tym katem poprostu bo powymyslali te ustrojstwa w nowych autach i tak to jest

AniracK

no fakt... te fap to taka troche sztuka dla sztuki - wiecej do psucia... nie wiem po co to bylo wymyslac :/

ziachu

juz pisalem: zeby kwiatki z rury wydechowej lecialy :P

Shapeshifter
juz pisalem: zeby kwiatki z rury wydechowej NIE lecialy

kocurr

Dlaczego cytujesz i jednocześnie zmieniasz wypowiedż przedpiścy :zabawa:

Oczywistym jest że jest postępujący trend aby ograniczać emisję spalin (szeroko pojętych zanieczyszczeń). I każdy się zgodzi że chciałby oddychać świeżym (no może przynajmniej świeższym powietrzem), w którym nie roi się od onkogenów albo innych akceleratorów degradacji naszych organizów. Każdy chciałby aby jego potomstwo nie cierpiało na alergie i inne ustrostwa. Auta to tylko mała część globalnego problemu, ale w skali naszych miast już zdecydowanie większa. Stąd kolejne wyśrubowane normy, stąd kolejne pomysły producentów na eliminatory zanieczyszczeń czy wręcz auta hybrydowe i takie tam... Nie dziwi że producenci wsadzają nowe rozwiązania by śrubować emisję spalin, nawet jak jeszcze nie muszą...

A to że lubimy moc :twisted: a to sie kłóci trochę z tym co powyżej to już inna sprawa... :P

ziachu
juz pisalem: zeby kwiatki z rury wydechowej NIE lecialy

Nie Shiver, chcialem napisac dokladnie to co napisalem, czyli:

juz pisalem: zeby kwiatki z rury wydechowej lecialy

po prostu to byla przenosnia, ze sadza nie wylatuje, a swieze powietrze niby, jak z laki kwiatow :P

Shapeshifter
Dlaczego cytujesz i jednocześnie zmieniasz wypowiedż przedpiścy
bo mi się tak podoba i nie miałem ochoty się rozpisywać . :zabawa:

Nie Shiver, chcialem napisac dokladnie to co napisalem
po prostu to byla przenosnia, ze sadza nie wylatuje, a swieze powietrze niby, jak z laki kwiatow
rozumiem. zwracam więc honor bo źle odkodowałem przekaz . zrozumiałem to w inny sposób a mianowicie, że te kwiatki to po prostu sadza.

adam_katowice

Chciałbym wrócić do tematu chipowania 1.6hdi 110koni.... czy ktoś na Śląsku to robił, w ogóle czy ktoś z Was to robil, jakie efekty, jakie zaminy to przyniosło, oczywiście chodzi mi o zalety, wady i jakieś dane techniczne po modyfikacjach ;) (przyspieszenie, spalanie, v-max) oraz o subiektywne odczucia ;)

kocurr

No przecież dyskutujemy tutaj od jakiegoś czasu. Silników 1.6 HDi jest pięć na krzyż i póki co jeszcze nikt chipsa nie strzelił, bynajmniej się nie pochwalił. Możesz poszukać w Cytrynkach lub na forach focusa (zawsze jakiś obraz sytuacji).

adam_katowice

więc idę na pierwszy strzał.... jakby tak zrobić 130-140 koni i 310Nm.... to powinno fruwać ;)

Cwikol

Witam,

mam nadzieje, że bardzo się nie wygłupie, ale jak to się mówi, kto pyta nie błądzi, więc do rzeczy.

Czytałem na forum już o chipowaniu 1.4 HDI, teraz o 1.6 HDI. Chciałem się zapytać, jak wygląda sprawa w silnikach benzynowych? Czy też można je chipować, czy ma to jakiś sens?

Moja 206 ma wystarczająco dużo mocy, pytam z ciekawości...

Pozdrawiam

Witos

Najefektywniej czipuję się silniki doładowane. Wtedy przez modyfikację programu możną osiągnąć nawet 30% przyrost mocy lub niekiedy nawet więcej.

W silnikach wolnossących nie będzie takich wyników, moc musi z czegoś powstać i tu nie ma takich możliwości. Ogólnie podaje się, ze 5% przyrostu mocy jest już zadawalające.