Jump to content
Sign in to follow this  
Visterio

cichy tłumik ew. delikatny pomruk przy przyspieszaniu, a ...

Recommended Posts

tomal

Bartek, ja polecam układy wydechowe firmy BOSAL. Są na prawdę bardzo dobrze wykonane i trwałe. Firma ta produkuje elementy na "pierwszy montaż" np. dla GM. W dwóch samochodach miałem tłumiki bosala i byłem bardzo zadowolony. Co prawda nie są tanie jak np. ASMET hehe , ale tańsze niż w ASO.

http://www.bosal.com.pl

http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_system_list.php?query_nr=6&make=PEUGEOT&model=206&body=Hatchback&cartype=1.4&fuel=B&year=2003

Visterio
Nie polecampodróbek typu bosale czy inne dziady

Bartek, ja polecam układy wydechowe firmy BOSAL

hehe :D no i co tu myśleć? :D

brakuje mu cześci łączącej z obejma i z dtugiej strony końcowej tej rurki

wolę nic nie spawać bo spawy szybko korodują - ale może się zastanowię na wiosnę (bo wtedy chce tłumik zmienić) a teraz muszę zrobić rekonesans, żeby wiedzieć jaki jest wybór

krejzRudy
spawy szybko korodują
Dlatego też w dobrym zakładzie pomalują Ci te spawy :) Obejmę można uciąc od starego i przyspawac do nowego i pomalowac.

Visterio

Rudy_Tychy, ja wiem, że ja sprayują srebrzanką ale po zimie już nie ma po tym śladu :P

poczekam do wiosny i sie pomyśli :)

Coroner

Jeśli ważny jest stosunek jakości do ceny to moim zdaniem największy ma tłumik bosal vfm (do puga 206 będzie vfm1349) który kosztuje 125 zł, a prezentuje dużo lepszy poziom od polskich podróbek typu izawit i polmostrów. Linia vfm bosala jest bardzo tania a przy tym jakościowo nie odbiega od normalnej linii bosal, gdzie tłumik do 206 końcowy kosztuje ok. 300 zł (a to praktycznie ten sam produkt). Mam założony ten vfm i polecam. Poprzednik izawit rozleciał się po niecałych trzech latach (30 tyś). A jeszcze wcześniej seryjny po 5 latach (też 30 tyś). I jeszcze dodam że bosal vfm1349 jest bardziej cichy od izawit. Link do katalogu.

Dodam jeszcze że jak zakładałem izawit to dostał ode mnie dwie warstwy srebrzanki i po trzech latach od założenia korozji z zewnątrz było niewiele (takie tam przyżółcenia) ale pękł tak felernie że nie bardzo dało się cokolwiek pospawać.

Misio

Przejedz sie na kolumny i tam podpyta... generalnie Ulter wcale niemusi byc masakrycznie glosny. Owszem tak zwane ultery uniwersalne to masakra, ale dedykowane juz nie nie sa takie glosnie... w kazdym razie dla Ciebie na pewno bedzie za glosny, ale na Kolumy jest chyba najlepszy zaklad w ktorym robia wydechy w naszym miescie. Wiec co Ci szkodzi podjechac jak bedziesz w Lodzi? :) moze cos Ci doradza :)