Jump to content
Sign in to follow this  
Fuksa

utrata mocy,przegrzewanie silnika

Recommended Posts

Fuksa

ktoś jest mi wstanie powiedzieć czym jest może być to spowodowane albo może spotkał się z podobnym problemem utraty mocy w 206 1.4? Mam przejechane 160 tys. i auto nie chce szybciej jechać niż 150. Jak był nowy szedł 180 przynajmniej tyle pokazywał. Szczelnośc silnika jest ok zmieniałem uszczelkę oleju też nie bierze. Co może być przyczyną takiego spadku mocy?

[ Dodano: 23-07-2005, 13:41 ]

Mam jeszcze drugi problem związany z grzaniem sie silnika. Wcześniej na rasie rzadko kiedy włanczał się wiatrak teraz chodzi non stop a przy dużych predkościach temperatura tak rośnie że muszę zwalniać aby nie przegrzać silnika. Jakie mogą byc tego przyczyny?

Guest mecenas

moze filtr powietrza?? moze czas juz wymienic??

CyberNet

Teraz pytanie czy to pojawilo sie nagle. Jesli tak To moze byc cewka zapłonowa, świeca lub wtryskiwacz. Wtryskiwacz raczej odpada bo wtedy silnik niegrzalby sie az tak. Radze podjechac do warsztatu bo jesli bedziesz tak jezdzic dalej paliwo moze lac sie do ukladu wydechowego i poprostu rozsypie sie ci katalizator a ten rozsypie sie po calym wydechu.

AniracK
wtryskiwacz

:eeek: wtedy na pewno byś to poczuł jak by zaczął latac na 3 garach....

a prozaiczna przyczyna? płyn chłodzący? chłodnica? przewody?

CyberNet

Świeca i cewka zapołonowa jak wysiadze to tez na trzech garkach jezdzi :] To jest najgorsza wersja ktora podalem. Ale moze byc tez taka blachostka co do 1) filtr paliwa, świece, 2) stary płyn, termostat, zabita chlodnica ktora raczej ciepla nie bedzie odprowadzac :] Możliwości jest wiele :]

Tasaczek

Ja swego czasu w Nissanie miałem taki problem że brakowało mocy i samochód strasznie sie dławił, rzy sprincie z pod świateł to nawet maluszek mi siedział na tyłku, a przyczyna tego wszystkiego były te przewody co idą od świec nie wiem jak one się nazywają, ale te takie czarne ;) może i tu jest tego przyczyna

AniracK

kable wysokiego napięcia?

Madness

Jakie kable WN w pyziu :?: :eek: :wink:

A autko więcej nie pali przypadkiem ?? Zawory regulowane były ??

AniracK
Jakie kable

takie ze słupów i transformatorów :P

Tasaczek

nie nie nie takie :lol:

Wald82

Ja mam takie wlasnie objawy ze sie dlawi (glownie na jedynce ma takie zachlysniecie sie ostre i dopiero po chwili wyrywa do przodu) i czasem tak lekko przerywa, czy to moze byc wlasnie cos z ukladem zaplonowym? Czy to dlatego ze odlaczylem dolna czesc ukladu dolotowego bo nie chce mi sie wierzyc ze to to. A co do Vmax to znajomy mial tez taki problem v Vectrze ze zamiast 250 jechala 230 i chyba do tej pory nie doszedl co to jest.

AniracK
ze zamiast 250 jechala 230 i chyba do tej pory nie doszedl co to jest.

"ogranicznik" ? ;):P

co do dławienia... nawet przez paliwo moze cos takiego sie dziać... ale jesli dzieje sie to ciagle to chyba nie... (a jak filtr paliwa?)

mogą byc świeczuszki (moze by je poczyścic ździebko?)

w zasadzie to duzo rzeczy moze byc :/