Jump to content
Sign in to follow this  
APROPO

Wentylator

Recommended Posts

APROPO

Jade sobie dzisiaj i slysze ze wentylator na chlodnicy zaczyna sie krecic, malo tego dzwiek jest dosc glosny i denerwuje, olalem, po paru km stop na zegarach zaswiecil sie 2 razy i wskazowka od temp plynu w chlodnicy posza na maxa w gore a po chwili powoli zaczela opadac. po paru minutach znowu to samo, niby teraz nic sie nie dzieje ale jednak cos nie tak :? olac czy szukac przyczyny ?

pozdro

Kudlacz

czyzby tenisistka pokazala pazoorek chyba bedzie najlepiej jak udasz sie do jakiejs stacji obsloogi "mechaniora" bo ASO nie polecam z wiadomych powodow :P:P €€€€€

Madness

Podjedź do jakiegoś mechanika samochodowego. Niech obada czy silniczek od wentla się skończył. Jak tak to czym prędzej wymieniaj póki nie jest za późno. Masz spory motorek i on potrzebuje wydajne chlodzenie. Mój "młynek do kawy" potrzebowal tylko gorący nadmuch na trójkę i otwarte na full szyby :P

APROPO

mam znajomego ktory moglby to zrobic ale zanim do niego pojade chcialbym wiedziec o co cho z tym wiatrakiem

NOWY

Po wielu doświadczeniach jakie mi zapewnił mój pug, wniskuję że masz do wymiany wentylator(tzn.silniczek a dokładnie to pewnie sie wyrobiła lub skszywiła ta ośka na której jest śmigło - to i tak jest nierozbieralne). W zeszłym roku w lecie też tak miałem,went. warkotał,wył,grzechotał i myślałem że odleci razem z moim pugiem.Kupiłem kompletny wentl. sam wymieniłem i jest cycuś!Tylko radzę kipić nowy,bo używka może za tydzień się również rozj... Ale zanim kupisz sprawdż go na krótko.

Fuksa

Ja miałem sytuację kiedy wiatrak padł i na światłach też wskazówka podskoczyła do maksimum skończyło się to przytarciem silnika i spaleniem uszczelki pod głowicą. Z tego co piszesz nie wiem do końca czy przegrzałeś to auto czy nie?

Guest mecenas

a moze termostat swiruje??

miałem tak w tico

temp max kontrolki migaja wiatrak max obrotów a płyn w chłodnicy chłodny

APROPO

no moze moze, puki co wiecej sie to nie powtorzylo wiec chyba oleje to

AniracK

ale z olewaniem tez uwazaj bo jak dostanie temp ze duzej to moze być kuku :/

a awaria wentyla to w pugu niestety dosc popularna sprawa...

Carlos powinien sie tu wypowiedziec, on silniczek wymieniał u siebie :)

Swoop

Jeśli wyje Ci tylko czasami jak się włącza wentyl, to znaczy, że padło Ci łożysko w silniku wentylatora. teoretycznie jest to nierozbieralne, ale u mnie znajomy wymienił łożysko i wszystko grało. Poza tym łożysko jest tam strasznie małe i bardzo trodno znaleźć odpowiednie, ale na moje potrzseby zostało przystosowane inne...

IMO lepiej poszukać nowey/używany silniczek i po kłopocie bądź zaadoptować z innego samochodu (był już podobny wątek na forum)

Madness

Silniczek wentylataora nie ma łożysk a panewki ślizgowe. Ale się doktoryzuję :wink:

Jak ci podejdzie woda na ośkę i lekko przyrdzewieje to wyciera panewkę. Jak widać da się to wymienić ale jak już ośka przykorodowała to jest to naprawa tak na chwilę (pewnie rok). Albo wymiana silniczka albo inny solidniejszy :twisted: z normalnymi łożyskami.

michal

Da sie to naprawic

W weekend naprawialem swoj.

Kto byl na zlocie w czerwcu to slyszal moj terkot.

Mam fotki wiec zrobie foto story jak znjade chwile czasu.

Genealnie zasada jest zeby plotkiem punknca w mozliwie jak najblizej czopa/walka.

tedy sie one wyginaja do srdoka i przyciskaja lozyska slizgowe (kasuje sie luz) zrobilem to pierwszy raz dokladnie wwe wrezsniu 2003 wiec wtzrymalo ponad 1,5roku.

AniracK

kwestia tez chyba tego ile razy i jak czesto mozna tak pukać... młotkować... (zanim sie rypnie na amen..)

michal

tydzien temu mlotkowalem drugi raz i mysle ze straczy do wiosny i bedzie znim koniec.

zawsze to te kilka mieseicy dluzej pochodzi. A wyjac trzeba i tak gdy sie zmienia, wiec spawdzic czy w oklicy jakis jest, zakleac drugie autko i wyjac zobaczyc czy da sie naprawic jak nie wsadzic inny

AniracK

a pytanie teoretyczne... czy samo "śmigło" jest wymienialne? czy to jest jako całość?

Madness

Smigło jest wymienialne

APROPO

dobra u mnie problemy sie skonczyly, byc moze byla to wina zle zamocowanego dolotu powietrza i zdarzylo mu sie zwariowac

Fuksa

Myśle ze śmigło nie jest wymienialne jako osobny podzespól a nawet wiecej niż myśle

AniracK

widze tu sprzeczne opinie... :D:D:D:D

Madness

No to powiem tyle. Śmigło demontowałem. Wystarczy tylko zawleczkę wyciągnąć i zchodzi z ośki. Następnie trochę to śmigło "przytuningowałem" i założyłem na nowy silniczek z trochę grubszą ośką.

AniracK

no to czyli sprawa jasna?

bo mi chodzi o taki efekt (wiem ze ludzie to robili - co prawda na silniku 2.0 to widzialam, gdzie ten wiatrak jest nieco inny - pelniejsze "smigła" - ale wydaje mi sie ze mocowanie nie powinno sie sporo roznic? ) zeby to sciągnąc - (samo smigło-wiatrak) i polakierowac... tylko tez mysle czym - zeby temperature wytrzymalo...

RAAH

Witam serdecznie

Chciałem zapytać o następujący problem dotyczący awarii niewłączającego się wentylatora (P206 1.4 8V)

Wentylator się nie włącza po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika, natomiast po podłączeniu "na krótko" - działa.

Termostat jest nowy,

czy przyczyną może być uszkodzony; bezpiecznik, przekaznik (w jednym ASO mówią że przekaznika nie ma przy tym silniku a w innym ASO mówią że jest, ale nie chcą powiedzieć w jakim miejscu) :(

Mam równierz pytanie, gdzie można ściągnąć książke "P 206 - Sam naprawiam" ?

jestem tutaj "nowy"

za wszelkie uwagi dziękuje

służe swoją pomocą ewentualnym użytkownikom Vectry

oto link do strony forum

http://forum.vectraklub.pl/

GRETZ
Chciałem zapytać o następujący problem dotyczący awarii niewłączającego się wentylatora (P206 1.4 8V)

z klimą - czy bez :?: :?:

bo jak z klimą ro jest jeszcze rezystor I i II bieg wentylatora

Więcej TU

RAAH

nie ma klimatyzacji,

wykręcając włącznik termiczny z chłodnicy i zwierając styki też nie załącza :(

AniracK
Mam równierz pytanie, gdzie można ściągnąć książke "P 206 - Sam naprawiam" ?

ktoś tutaj na forum gdzies wrzucał link do ksiazki Dietera Korpa ;-) trzeba poszukac :)