Jump to content

Co byscie wybrali Ford Cougar czy Astra Bertone?

Recommended Posts

jak w temacie

chodzi mi ostatnio po glowie temat zmiany samochodu - na celowniku mam dwie maszyny:

Ford Cougar 2.0 DOHC 130 KM

http://moto.allegro.pl/14645_cougar.html?id=14645&view=gtext&order=p&change_view=1

Opel Astra II Bertone 1.8 Ecotec 125 KM

http://moto.allegro.pl/search.php?string=bertone&category=12744&description=1&country=1&order=p

Co sadzicie o tych samochodach i co Wy byscie wybrali....

P.S. mam do sprzedania 206 w dieslu ;)

nie jezdzilem zadnym, ale wizualnie bardziej mi sie podoba astra, ale kumpel mial pol roku astre II i delikatnie mowiac nie poleca tego samochodu :)

wole astre tą coupe opel i ford za specjalna marka to nie jest ale ja daje plusik na opla i wydaje mi sie ładniejszy :P jezeli chodzi o moje gusta :D

Powiem szczeze ze patrzac na same fotki tez bardziej podobala mi sie astra ale jak zobaczylem cougara na zywo to wrocily watpliwosci...

jak to mowia ford gowno wort :) chociaz opel to tez nic pewnego. ale chyba lepsza ta astra , no i wersja bertone robi wrazenie. no ale twoj wybor, pozdrawiam

ford za specjalna marka to nie jest
buehehe lol, za to opel to bardzo "zaspecjalna" marka. LOL jak mnie leczą takie teksty. A oba widziałem 3 lata temu na obrazku.

ja powiem tak, z nowymi oplami mam raczej przyjemne doświadczenia, ze starymi nie mam żadnych ale sporo negatywnych opinii można usłyszeć. To samo z Fordami, miałam okazje jezdzić sporą częścia nowszej gamy forda. Mam znajomych ktorzy lubuja sie w fordach, i nie narzekają.

Wizualnie - co kto lubi, dla mnie koci cougar wyglada lepiej - zadziorniej, widaćze to cos specjalnego, za to astra sygnowana jest przez bertone'a, to tez o czyms swiadczy, ale tak naprawde jakos super mocno od "cywilnej" astry sie nie rozni. Patrzac chocby z przodu, laik nie rozpozna ze to jakies "fajniejsze" auto.

Ceny - do astry podpasujesz sporo czesci z "cywilnej" astry, i podejrzewam ze bedzie taniej. Cougar robi sie nietypowy - blacharka? nie bedzie tanio. Auto u nas na pewno mniej popularne niz astra, gorzej z czesciami = drozsze.

ale co kto lubi.

AniracK, no juz nie chcialem pisac ze opel to tez nie jest jakies cudo ale jak do mnie opel ma mniej usterek niz ford to mialem na mysli, a wlasnie to ze taniej wyjdzie go uzytkowanie opla bo zawsze jest wiecej tych czesciz astry niz z forda cougara bo zadziej mozna spotkac takiego i napewno mniej czesci jest do niego niz do astry....

Zdecydowanie astra, zawsze mi sie podobala.

Kolega ma astre 2 i bardzo sobie chwali, faktycznie wiele razy z nim jezdze to auto sie sprawuje idealnie a ma juz 5 lat okolo, dobrze spasowane , nic nie trzeszczy nie puka, zawieszenie dobrze wytrzymuje nasze drogi choc on dosc zachowawczo jezdzi.

O fordzie bezposrednia opinia jaka znam, nie jest najlepsza, tylko ze to opinia o fusion a to genreralnie nie bylo chyba udane auto.

poważnie? - żaden z nich, staraj się znależć cosik innego - mówię najzupełniej poważnie

PrzemkoPW

Oba to ciekawe auta, ja wybrałbym Astrę. Zawsze mi się podobała :hyhy:

Na Opla nigdy złego słowa nie powiem, swego czasu miałem sporo doczynienia z tą marką a przede wszystkim właśnie z Astrami tyle że jedynkami (miałem służbówkę). Te auta jeździły, robiły duże przebiegi i się nie psuły (a jeździli nimi przedstawiciele handlowi ;) ). Astrami II jeździło kierownictwo i też nie słyszałem żeby ktoś narzekał. Prywatnie miałem okazję użytkować Corsę A i Vectrę B. Żaden z użytkowanych przeze mnie samochodów się nie pospsuł, nie zawiódł. Żadnego nie musiałem spychać z jezdni czy holować.

Jeśli chodzi o fordy to nie mam doświadczenia.

poważnie? - żaden z nich, staraj się znależć cosik innego - mówię najzupełniej poważnie

madrze mowi - podpinam sie ;)

Taki OT. Nie wiem skąd biorą sie przekonania ludzi,że nie kupuje sie samochodów na literę F. Jak mi ktoś wylicza ford,fiat i francuskie to ja ironicznie dorzucam że zapomniał jeszcze o ferrari ;)

moj szwagier ma astre 2 a kombiku i zlego slowa na nia nie jest w stanie powiedziec, przez juz prawie 3 letni okres, jedyny problem jaki mial to wymiana koncowek drazka stabilizatora, a tak to wymiana oleju i ropka i nic wiecej :P Z fordami jest roznie, ja bym powiedzial tak, kupilem kiedys taki rzadko spotykany telefon, poki dziala bylo oki, jak sie zaczal psuc to byl problem z odnalezeiniem serwisu ktory by sie tym zajal, bo nikt go na oczy nie widzail. Po tym zajsciu, stweirdzilem jednoznacznie, nigdy wiecej nie bede kupowal rodzynkow. Owszem Cougar ladniej wyglada niz Astra, chociaz zdania w tym temacie sa podzielone, natomiast kupowanie rodzynka, pozstawia troche do myslenia. Takze dla twojej informacji, lepieij zastanow sie dwa razy nim podejmiesz decyzje. Bo po co za chwile masz byc zmuszony do sprzedazy Cougara np, bo ten mechanik nie wie, tamten nie wie, tej czesci nie ma, tamta musisz sporwadzac.

tata mojej :serce: mial 2 astry a teraz Vectre. Poki co najlepsza Vectra ;) Sprzedawal auta jak mialy 5-6 lat bo juz cos sie z nimi zaczynalo dziac :/ Ja slyszalem! ze blacha w oplu nie jest najmocniejsza strona ale to tylko ze slyszenia.

Moi rodzice mieli astre I i po 7 latach trzeba bylo sprzedawac bo nie chciala juz czasami zapalac.

Co do forda, to znalem osoba co miala cougara. Jezdzil komunikacja bo mowil, ze spala 16 litrow ;) nalezal do jakiegos klubu tych samochodow. Poszukaj moze maja strone

PrzemkoPW
slyszalem! ze blacha w oplu nie jest najmocniejsza strona ale to tylko ze slyszenia.

Fakt, kiedyś ople miały strasznie słąbą blachę, szczególnie tylne nadkola i dół drzwi rdza żarła, ale dotyczy to starszych modeli (Corsa A, Vectra A, Kadet, Astra I z wczesnych lat produkcji)

nalezal do jakiegos klubu tych samochodow. Poszukaj moze maja strone

http://www.cougarklub.pl/forum/

BIG ANGELO

ja stawiam na - opla i forda buhhahaha, opla bo zawsze chciałem mieć tą kupeje a forda bo sam mam teraz forda :D, ale tak pozatym wybrałbym chyba 406 Coupe

że zapomniał jeszcze o ferrari
i o FOLKSWAGENIE :P

406 coupe zdecydowanie -ale to jest tez niezly RODZYN i wsystkie czesci inne.... szczegolnie blacharka... i koszmarnie droga... ale rozbitkow juz troche jest wiec mozna przebierac

• 11 months later...
krzysiek85

zdecydowanie astra mam taka z silnikiem1.8 jak dla mnie super. Czesci nie sa tanie ale wyglad nadrabia.Mam kolege elektryka samochodowego ktory mowi ze 1.8 jest najmniej awaryjny niz 2.0 i 2.2. nie kupuj 1.6 taki silnik tez byl montowany