Jump to content

nie ma 206club.net w wyszukiwarkach??

Recommended Posts

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• AniracK

12

• broodzio

9

• kelly

7

To jest taki kawalek w kodzie HTML ktory okresla o czym jest strona tak ogolnie. I wyszukiwarki po tych slowach najczesciej indeksuja strony. I choc na naszym forum sa te tagi ustawione to program ich nie widzi. I to moze byc przyczyna tego ze nas w googlach nie ma.

Ja na wyszukiwarkach wogóle sie nie znam. Ale to ze ciezko nas znalezc to podstawowy błąd :(

• 3 weeks later...

Radziłbym zamieścić parę miarodajnych tekstów w normalnym HTML-u na tym stanowisku. Z doświadczenia wiem, że bez żadnego "linkowania" i jakielkolwiek reklamy tkajie strony są indeksowane i "wyrzucane" przez search engines po paru parunastu dniach. Warunek - dobry hipertekst. WWW to hipertekst.

Aha, wartoby zamieścić w środkowej kolumnie choćby tekst w rodzaju:

Witamy w 206club.net!

206club to miejsce spotkań miłośników samochodu Peugeot 206 [mianownik lepszy do szukania!] a także skarbnica wiedzy dla wszystkich miłośników "dwieścieszóstek". Znajdziecie tu Państwo żywe <a href"blabla">forum</a> zarówno kierowców - posiadaczy tego auta jak i sympatyków tego, jak go wielu określa, cudu sztuki użytkowej [nie wiem czy wielu ale ja tak ;-)]. Zamieszczamy tu [link znowu] zbiór porad dotyczących kwestii technicznych, wystroju auta, album zawierający fotografie tych zwykłych i tych mocno wystrojonych Pyziów ;-) [itd, itd]

Brak tego rodzaju wstępu razi trochę na stronie wejściowej. Nie wiadomo w zasadzie gdzieśmy trafili :-O. Przedstawiamy się w ten sposób i ułatwiamy zadanie wyszukiwarkom, czyż nie?

Dużo tekstu o skondensowanej treści i zawartości słów kluczowych umieszczonego na stanowisku www też pomoże wyszukiwarkom.

Na początek może kilka trafnych cytatów z forum?

wartościowa myśl ;-)

Taki wstęp po co, dla kogo istnieje forum przydałby sie i tak jak mowisz mogłby przemycać na stronę główną słowa kluczowe.

Guest mecenas

jak to jest taka dobra pomysła to dla Andrjej, obiecane pomogł...

dobry plan to podstawa... mam nadzieje ze marek albo ktorys z modów wrzuci na mainsite

mody nie mają nic do gadania :P - ale mysle ze jest to niezly pomysl dla mr. Admina ;-)

Ja ze swojej strony...

mimo że jestem młodym uczetnikiem tego forum wrzuciłem linki wszędzie tam gdzie jestem obecny na innych forach...

To też jest pewien sposób...

Sam przyznam się że nie pamiętam jak tu trafiłem... :?

Chyba przypadkiem! :wink:

Mozna tez pozakladac na darmowych serwerach (republika webpark itp.) strony, ktore beda reklamowac 206club.net. Im wiecej odnosnikow do naszego klubu tym wyzej strona w wyszukiwarkach.

Przyklad:

http://broodzio.webpark.pl/

jesli ktos jest zainteresowany takim sposobem rekalmy to moge podeslac gotowa stronke do umieszczenia na serwerze

[ Dodano: 29-08-2005, 11:07 ]

Jesli ktos ulozy ladny tekst reklamowy mozna go rowniez umiescic, zeby informacja dla ewentualnego odwiedzajacego byla pelniejsza

Oto obiecany guide jak zalozyc wlasna strone WWW i umiescic na niej reklame naszego klubu - jako przyklad wzialem republike.pl:

1. scigamy spakowane pliki z reklama stad: http://broodzio.webpark.pl/reklama.zip i rozpakowywujemy je

2. wchodzimy na strone http://www.republika.pl wybieramy konto republika start i klikamy zaloz

018wq.th.jpg

3. na nastepnej stronie wybieramy rejestracje nowego uzytkownika

022wb.th.jpg

4. podajemy istniejacy juz adres e-mail i haslo, jakie chcemy miec w portalu republika.pl

039yn.th.jpg

5. na adres ktory podalismy zostanie wyslany mail aktywacyjny (u mnie on akurat trafil do katalogu ze SPAMEM :) wiec jesli nie ma go w skrzynce odbiorczej to sprawdzie w spamie), otwieramy maila i klikamy w link aktywacyjny

044fo.th.jpg

6. otworzy nam sie strona z wyborem kont, my wybieramy darmowe START, przewijamy na dol strony i klikamy zaloz

056yr.th.jpg

7. tutaj znowu zaloz

068yy.th.jpg

8. teraz wpisujemy adres e-mail i haslo, ktory podalismy przy rejestracji i klikamy OK

075lf.th.jpg

9. teraz wpisujemy oczekiwana przez nas nazwe naszej strony i klikamy sprawdz - rada: prosze wpisywac malo popularne nazwy bo np. strone republika.pl/anka juz na pewno ktos wczesniej zalozyl :)

083uw.th.jpg

10. po pozytywnej weryfikacji musismy tylko wklepac kod i kliknac dalej

093sh.th.jpg

11. zaznaczamy, ze zapoznalismy sie z regulaminem i klikamy dalej

100jg.th.jpg

12. teraz po lewej stronie wybieramy opcje zarzadzaj strona

118dm.th.jpg

13. po czym uruchamiamy menedzera witryny

125lj1.th.jpg

14. naszym zdziwionym oczom :D ukaza sie dwie kolumny, my wybieramy z dolu strony zaladuj

132zh.th.jpg

15. pokaze sie okienko z wyborem plikow do zaladowania na serwer, klikamy na przegladaj i szukamy wczesniej pobranych plikow (w tym wypadku index.html i 206club_net_logo.jpg). Po wybraniu tych plikow klikamy ok.Po chwili pokaze sie okienko, ze pliki zostaly zaladowane na serwer i powinny sie one pokazac w kolumnach.

140ts.th.jpg

I gotowe :) teraz pod nowym adresem (w moim przypadku jest to http://republika.pl/pugoholik ) widnieje nowa reklama naszego klubu :D

154tw.th.jpg

uwagi:

proces zakladania darmowego konta na webparku (http://www.webpark.pl ) jest bardzo podobna - powinniscie sobie bez trudu poradzic

warto co jakis czas (2-3 miesiace) zalogowac sie na konto, nieaktywne konta sa kasowane

takie konto mozna wykorzystac do udostepniania innym malych plikow (np. skorek do winanmpa :) ) wgrywamy je do katalogu glownego (tak jak w przypadku reklamy) a ich adres wyglada nastepujaco: http://republika.pl/twoja_strona/nazwa_wgranego_pliku.z_rozszerzeniem - prosze uwazac na duze i male litery w nazwie pliku