Jump to content
Sign in to follow this  
diskman

2.0 hdi, niska(?) temp. plynu w chlodnicy

Recommended Posts

diskman

Witam,

od dluzszego czasu temperatura plynu w chlodnicy utrzymuje sie po rozgrzaniu silnika kreske nizej niz 90 stC. W czasie jazdy w miescie/na trasie temperatura oleju jest na poziomie 90 stC chyba ze mu depne bardzo to jes kolo 110stC. Wydaje mi sie ze to moze byc termostat jak uwazacie??

Janus

Co do temperaturey oleju sie nie wypowiem, bo nie mam takiego wskaźnika :wink:

Temp. cieczy chłodzącej to u mnie zawsze 82"C przy większym depnięciu w taką pogode jak dzisiaj 85, w korku dochodzi pod 90...

Z tym, ze mam 1.4HDi a nie 2.0, w kazdym razie temp. płynu w chłodnicy diesela utrzymuje sie generalnie na niższym poziomie niż temperatura u benzyniaka

[ Dodano: 2005-07-30, 16:14 ]

ja nie widze żadnej awarii jeżeli chodzi o temp płynu chłodniczego :)

Daniel_44

U mnie w 2.0 hdi temperatura płynu wynosi około 87 stopni. więc 80 w tej temperaturze to trochę mało. temperatura oleju też zbyt mała.

kelly

Nie wiem jak dla diesla ale dla benzynki to normalna temperaturka plynu :)

Barti

Temperatura oleju w moim Pugu jest dla mnie tajemnicą. Natomiast cieczy chłodzącej podczas jazdy około 76 stopni. Jak go mocno przycisnę w upalny dzień lub podczas jazdy w korku, to idzie w górę. Po przekroczeniu 91 stopni włącza mi się wentylator.

Podczas kontroli na AutoDiagu zauważyłem, że wskazywał temperaturę o 6-8 stopni wyższą niż wskaźnik na desce rozdzielczej.

diskman

okej to juz wszystko wiem myslalem ze powinno byc jak w benzyniaku

juz myslalem ze jakies zlotowki poleca :)

AniracK

benzyniak ma sporo wyzej jako norme, ale benzyna inaczej troche "pracuje" i te temperatury na pewno POWINNY sie roznic (chociaz ja w dokladnych roznicach sie nie wypowiem...)

Witos

U mnie przy normalnej jezdzie jest 80C, przy butowaniu potrafi dojsc nawet do ok 105C.