Jump to content
Sign in to follow this  
shibbsd

spryskiwanie... slinika

Recommended Posts

shibbsd

No to czas na moj pierwszy tematyczny post! (jeszcze raz witam wszystkich niepowitanych)

Odpiela mi sie rurka doprowadzajaca plyn do jednego z fiu... psikaczy :eek: :mrgreen:

ale zanim na to wpadlem, wypsikalem z pol litra plynu... do komory silnika :dzidzius

Przewod odpial sie na srodku od spodu maski z tego takiego smiesznego "rozdzielacza" (na lewy i prawy psiutek).

(Moze pykne zdjecie, chyba ze wiecie, o co chodzi)

Rurke nacisnalem z powrotem na rozdzielacz, ale - szczerze mowiac - troche podejrzanie lekko weszla...

Czy ktos ma jakis fajny pomysl, jak spowodowac, zeby sie to nie powtorzylo? :?:

Mial moze ktos z Was taki glupi problem jak ja? :krzeslem:

Kuba, Krakow

:11

Guest moth

są takie opaski plastikowe do zaciskania przewodów - kosztują w ganicach 5 zł za 100 sztuk. Różne rozmiary w ofercie.

Polecam zaciśnięcie w miejscu gdzie rurka wchodzi na rozdzielacz.

Ewentualnie można to wszystko na kleju zrobić..

na razie inne pomysły mi do głowy nie przychodzą :P

Guest mecenas

sa specjalne zaciski na srobeczke.. im mocniej dokrecisz tym bardziej sie zaciska

albo jak ten wezyk jest miekki - tak jak u mnie to wystarczy drcick dobrze zakrecic

inna metoda moze byc np rozgrzanie i przykurcz tego wezyka tak jak to sie robi np z izolacjami termokurczliwymi

shibbsd

dzięki, elvis!

opaski srubkowe przyszly mi do glowy, ale chyba obijalby sie o maske...

a plastikowy zacisk faktycznie powinien zalatwic sprawe.

mysliscie ze zakladajac go zlamie warunki gwarancji? :P hmm :hyhy:

chyba ASO nie byloby az tak wredne... ;) (jeszcze nie korzystalem z ich uslug...)

Guest moth

myślę, że o ASO możesz być spokojny :P

dzięki ;)

Krzycho

korzystaj z gwarancji poki ja masz. :idea:

zglos przy najblizszej okazji ze zrywa ci przewody w czasie spryskiwania to wymienia ci na nowe. :hyhy: i problem z glowy.

AniracK

w razie czego na opasce mozesz jezdzic a gdybys chciał reklamować w ASO to opaske na ten czas sciagniesz (Zeby nie bylo ze Ty cos zepsulesz zakładajac jakas NIEFABRYCZNA :P opaske ... :) )

shibbsd

no tak... moja opaska na pewno nie mialaby homologacji Peugeota :D nawiasem mowiac, ciekawe jakie musialaby spelniac normy... hmm ;)

ps. fajnie ze jest takie fajnie zakrecone fajne forum ;) chyba zadne inne auto sie takiego nie dorobilo :)

pss. AniracK: sorki, powinienem napisac w "Awarie", ale sie balem ze mnie zlinczujecie za pisanie tam o takich glupotach :roll: :P

AniracK

nie ma problema, wszystko to i tak kwestia subiektywna co jest dla kogo awarią a co tylko sprawa techniczną. Ale ze cos sie powiedzmy "popsuło" to niech spoczywa tutaj ;)

tak czy siak - ważne zeby bylo naprawione ;)

shibbsd

mam tylko nadzieje, ze nie bede mial w nocy "spraw technicznych" jak znowu zacznie padac grad... :wkurzający: wczoraj zdazylem wjechac na stacje benzynowa pod dach, a jak zacznie padac w nocy to chyba wylece przed dom z kocem i recznikami... :?

Guest mecenas

ja to przerabiałem... najlepsza sa koce i grube reczniki no w ostatecznosci własne cialo

sorki za oftop

pozdrawiam

Mecenas