Jump to content

WYBORY PARLAMENTARNE 2007

Sparkling Cocktail

Na kogo oddasz swój cenny głos??  

72 members have voted

1. 1. Na kogo oddasz swój cenny głos??

Recommended Posts

Janus, drugi raz się z Tobą zgadzam :) nie wiem kiedy był pierwszy raz ale napewno był :)

Trzeba iść i głosować !!!

• Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• jasiek

17

• Chorus

11

• Anulans

9

• ziolo

8

Nawet, jakbyście mieli oddać pustą kartkę
pustą bez sensu... lepiej zaznaczyć wszystkie partie...
to po co w ogóle iść ??

obywatelskim społeczeństwem.

Ano właśnie po to.

Stary, prosta piłka.

Nie idziesz => masz to gdzieś, olewasz => nie masz wg mnie moralnego prawa narzekania na KOGOKOLWIEK.

Idziesz, nic nie zaznaczasz => nie masz tego gdzieś, nie zagłosowałeś po prostu na nikogo, pokazujesz, że CHCESZ głosować, tylko nie masz na kogo ...

Jak masz podejście, że "społeczeństwo obywatelskie" to masz gdzieś, to mi przykro. Z takim podejściem, to jeszcze dłuuuuuuuga droga przed nami.

[ Dodano: 28-09-2007, 22:13 ]

pustą bez sensu... lepiej zaznaczyć wszystkie partie...

W obu wypadkach głos jest "tak samo" nieważny... Nie widzę różnicy...

W obu wypadkach głos jest "tak samo" nieważny... Nie widzę różnicy...
-no nie bardzo bo jak oddasz pustą kartkę to dziad z babą przy liczeniu głosów zaznaczy swoją partie... proste...

Adamur, masz rację, masz. Punkt dla Ciebie :)

Wystarczy nawet dwie zaznaczyć, już wyjdzie na to samo... :)

Chorus, nie wiem dlaczego ale nie rozumie Ciebie :zakrecony:

Nie idziesz => masz to gdzieś, olewasz => nie masz wg mnie moralnego prawa narzekania na KOGOKOLWIEK.
zgadzam się :hyhy:
Idziesz, nic nie zaznaczasz => nie masz tego gdzieś, nie zagłosowałeś po prostu na nikogo, pokazujesz, że CHCESZ głosować, tylko nie masz na kogo ...
marnujesz tylko swój głos :mur: Powiedz mi komu chcesz pokazać , zę nie mialeś na kogo zagłosować ?? po wyborach podsumuja takich jak Ty, że po prostu nie potrafia ludzie głosować , spoleczenstwo nie obywatelskie tylko niekumate :mur: nie skreslajac nic tez nie masz prawa narzekania na kogokolwiek bo to jest rownoznaczne z tym jakbyś nie poszedł :hyhy:

kecaj, przemyśl, pomyśl.

Potem podejdź do tematu jeszcze raz.

[Chodzi o sam fakt ZAGŁOSOWANIA czy to głosem WAŻNYM czy nie. o FREKWENCJĘ => a wiesz co by było, jakby była frekwencja 90%, głosów ważnych w tym 50%? Czyli 45% obywateli oddało "pusty" głos? Takie POKAZANIE problemu... Stary, myślże dalej niż "po co mam iść jak nie mam i tak kogo wybrać, to już lepiej iść, nie wybrać nikogo, ale pokazać, że CHCIAŁEŚ zagłosować, tylko kompletnie nie było na kogo...]

jakby była frekwencja 90%, głosów ważnych w tym 50%? Czyli 45% obywateli oddało "pusty" głos?
za duzo o 5% pustych głosów :hyhy:
Takie POKAZANIE problemu...
komu to pokażesz ?? myślisz że rządzący się tym przejmią ??

Rządzący jak zawsze się NICZYM nie przejmą. Ty słyszałeś o czymś takim jak opinia publiczna?

Taka abstrakcja, o jakiej ja napisałem to by w świat poszła :P

Koniec tematu, nie przekonam Ciebie ani Ty mnie, po co ktoś ma to czytać.

Taka abstrakcja, o jakiej ja napisałem to by w świat poszła :P
no i co że by poszła ?? czyli cały swiat by się smaił z nas że my głosować nie potrafimy a jak już któremuś z polaków uda się oddać ważny głos to głosuje na smiesznego do niczego nie podobnego kaczora i tym sposobem w Polsce mamy kaczogród :mur: :mur:
Koniec tematu, nie przekonam Ciebie ani Ty mnie, po co ktoś ma to czytać.
masz racje :hyhy: przy butelce by można się bardziej zagłębić w te tematy :hyhy:

Chorus, to dość pokrętne rozumowanie. Pokazanie problemu ...

Ja wolę żeby była świadomość i świadomy wybór, nawet jesli jest trudny w tak beznadziejnej sytuacji wyborczej, jeśli mogę tak powiedzieć. Lecz jesli ktoś nie che PiS, to ma szeroki wybór, niezagłosowanie "na nikogo" pokaże coś tam, ale nic nie zmieni.

niezagłosowanie "na nikogo" pokaże coś tam, ale nic nie zmieni.
i to własnie probuje wytłumaczyć Chorus, cały wieczór :hyhy:

Dobra, nie załapali jak widzę.

Twierdzę, że jak już ma się nie iść w ogóle, to lepiej iść i oddać głos nieważny, z powodów j/w.

wierdzę, że jak już ma się nie iść w ogóle, to lepiej iść i oddać głos nieważny
ale po co ??

To do kogo? Do mnie?

Zalapali, tyko wolą przekonać do pójścia i zaglosowania jednak. Po prostu przeciw, bo już chyba nie za w tym gronie.

Chorus napisał/a:

To do kogo? Do mnie?

a może do mnie co ??

ja załap[ałem ale ja po prostu widze bezsens takiego POKAZYWANIA czegoś co jest mało istotne :hyhy: :hyhy:

kecaj, oczywistego tu akurat. Oddanie nieważnego głosu to nic nie znacząca we wszechświecie demonstracja, a już najmniej w tych wyborach. Media zauważą może? Ze dwa dni się tym pożywią i tyle.

A jeśli oddanie głosu to będzie przeciw, bo nie ma opcji za, to jest to tylko konsekwencja obecnej sytuacji i nie ma na to rady, jeśli komus zalezy na odosunięciu od władzy PiS.

Tak czy owak i tak wygra PiS. Dlaczego? ;)

PO aczkolwiek tylko dlatego ze jestem ciekaw czy spelnia to co mowia. moze ktos wkoncu zacznie robic to o czym mowi w polityce. jak sie nie sprawdza to niedlugo powtorka i tyle :P

Anulans, to burdel nie polityka...

[ Dodano: 29-09-2007, 09:52 ]

nawet nie bo w burdelu jest porządek...

jak nie glosujesz nie masz prawa marudzic potem ze jest zle

Nie zgadzam sie z tym.

Jak obalisz to ze nie glosuje bo uwazam ze kazda opcja do wyboru jest zla?

Wybieranie tzw. "mniejszego zla" to nie jest wyjscie z sytuacji, to poddanie swojej opini wplywom i ulegniecie naciskom, wybor czegos innego byle nie PIS to tez nie rozwiazanie (bo zawsze moze byc gorzej)

W poprzednich wyborach PIS wygral minimalnie wiec tym razem wygrana PO to niemal pewnik.

SO jest juz skonczona i odejdzie w cien podobnie jak Pawlak i reszta.

Nie wiem czy bede w miejscu zamieszkania jak beda wybory wiec to moze spowodowac ze nie bede glosowal.

A w czym to przeszkadza? Dla chcacego nic trudnego.

Wczoraj do godziny 24:30 drukowalem banery dla tych wszystkich ... hmm...

Bo mialy dzis byc powieszone przed 9.00.

Czemu nie wzeli sie za to wczesniej, na spokojnie by to czlowiek wydrukowal, zgrzal, zaoczkowal.

Oni juz nim tam wejda dzialaja irracjonalnie i to bez roznicy PIS, PO czy inne jakies SO.

Jak obalisz to ze nie glosuje bo uwazam ze kazda opcja do wyboru jest zla?

Wiesz, nie musi być tak, że idziemy na antygłosowanie, znaczy głosujemy przeciwko tym, co mogą wygrać...

Możesz znaleźć jakiegoś lokalnego polityka, któego jarzysz i wiesz że coś konkretnego dla ludzi zrobił, są tacy, bez przesady. Owszem, popierasz wtedy opcję, z której on się wywodzi, ale głosujesz zgodnie z sumieniem....