Jump to content
Sign in to follow this  
Nobi

Przy 110km/h wieje!

Recommended Posts

Nobi

No i stało się.. Jadąc powyżej 100km/h natrafilem na jakieś ptactwo, rąbnęło w przednią szybę. Na drugi dzień pojechałem więc ją wymienić. Goście zawołali ode mnie 350 pln., no ale szyba jest nówka sztuka. Wszystko byłoby ok, ale.. teraz jadąc z prędkością >100km/h słychać straszny szum powietrza właśnie z przodu! Pojechałem więc spowrotem do tych od szyby, ale stwierdzili że to jest normalny objaw po wymianie !!! Przecież to chyba jakaś paranoja. Co mam zrobić, zakupić lepszy sprzęt audio ?? Czy wy też sie spotkaliście z czymś takim?

dziacial

Ja nic takiego z nowa szybka nie stwierdzilem.

Guest mecenas

a moze jest niezbyt staranie wklejona??

moze jest gdzies jakas szpara ktora wieje??

GRETZ

spaprali robote, a że poprawki nie są proste i kosztują to ściemniają że "ten typ tak ma"

wieczny

Tłumaczenia "fachowców":mad: od szyb, można między bajki włożyć. Zdecydowanie żle wklejona szyba. Kiedyś to przerabiałem tylko w innym samochodzie. Spróbuj spryskać (pod ciśnieniem) szybę na styku z karoserią. Jak jest dziura to będzie mokro.

Nobi

Jutro bede u gosci, odpowiednio zalatwie sprawe. Dzieki wielkie :-)

kelly
spaprali robote, a że poprawki nie są proste i kosztują to ściemniają że "ten typ tak ma"

Dokładnie, pieprza bzdury. W maluchu po wymianie szyba nie przepuszczała powietrza a tutaj niby to normalne. Koniecznie do poprawki.

AniracK

poprawka poprawka poprawka :)

nieszczelna jest, ze świszczy podczas jazdy to jeszcze pół biedy ale jak beda ulewy jakies to bedziesz miał basenik w srodku - ciekawe czy wtedy tez by powiedizeli ze to normalne?

Koblant

Nobi, Umnie w zakladzie gdzie pracuje tez wymieniamy szyby, najlepszy sposób czy dobrze wklejona umyj auto dobrze polej woda po szybie i jak bedzie ciekla woda do srodka to obowiazkowo musza szybe wyciac i odnowa wklejic.

GRETZ
musza szybe wyciac i odnowa wklejic.

Dokładnie – żadnego „doszczelniania” – bo będzie z tego wielkie G jak zimą zacznie w zakamarkach woda zamarzać – niech wycinają i kleją na nowo.

AniracK
jak zimą zacznie w zakamarkach woda zamarzać

i po jakims czasie zrobi sie duze "brzdęk" a gwarancja zapewne juz nie bedzie obowiazywac i oni sie wypna :/ robic robic robic od razu

Wald82

Tez wymienialem szybe w poprzedniej furze (bo bylo tyle rys drobnych na niej ze w nocy nie dalo sie jechac) i po wymianie było wszystko git, cos spieprzyli i nie chca sie przyznac. A mozna do 206 kupic taka szybe z paskiem przyciemniajacym na gorze? 350zł to za szybe zwykłą czy atermiczną?

Nobi

No i.. zrobilem tak jak mowiliscie, podczas mycia Puga zapodalem mu pod cisnieniem konkretnie i .. niby wszedzie sucho, nic nie cieknie przynajmniej z gory. U dolu nie wiem bo nie mam jak sprawdzic, a wydaje mi sie ze wlasnie stamtad wieje.. Tzn. w srodku nie wieje, tylko przy >100km/h slychac wlatujace powietrze! Moj Pugi byl ogolnie przywieziony z Niemiec, pukniety z leksza, ale zrobilismy go na tip top i wszystko bylo ok. Mimo wszystko pojade do nich, narazie nie mialem czasu... A szyba zwykla, tyle ze z czujnikiem deszczu.

GRETZ

może źle poskładali podszybie i szumi, a sama szyba jest ok