Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Kielu2002

Manetka od kierunkowskazow-POMOCY

Recommended Posts

Guest Kielu2002

WItam

Mam taki problem otoz jak wlaczam migacz w prawo, skrecam w ta sama strone kierownice, natepnie ja prostuje to wlancza mi sie kierunkowskaz w przeciwna strone.

Mialem taka sama usterke na gwarancji usuneli mi ja, a teraz pojechalem do ASO i powiedzieli mi ze musze wymienic cale sterowanie ktore koszuje 900zl+robocizna.

Moze znacie jakis inny sposob na naprawe tej usterki.

CyberNet

Wystarczy wymienic sama manetke kierunkow. Na allegro czesto sie pokazuje.

Madness

W kraku w rynku podgórskim jest firma co handluje takimi duperelami. Ale ceny to chyba się od 350zł zaczynają. A wymiana jest prostsza niż instrukcja obsługi cepa :wink:

Guest Kielu2002

Wielkie dzieki za info

Mam jeszcze takkie pytanie czy musze wymienic caly ten komplet przelacznikow, czy mozna wynienic tylko ten jeden? Tzn. czy ten komplet jest rozbieralny?

[ Dodano: 11-08-2005, 21:10 ]

Jeszcze jedno pytanko czy ten przelacznik do radia dziala tylko z orginalnym radiem Peugeot, czy mozna go podlaczyc do innego radia?

Witos

Podjedz do jakiegos warsztatu... ja w starej 206 dokladnie taki sam problem usunalem za 40pln...

GRETZ
Jeszcze jedno pytanko czy ten przelacznik do radia dziala tylko z orginalnym radiem Peugeot, czy mozna go podlaczyc do innego radia?

nie tylko - polecam http://www.piloty.pl

i

http://206club.net/viewtopic.php?t=1772

Tzn. czy ten komplet jest rozbieralny?

Wszystko jest rozbieralne - pytanie czy uda się to z powrotem poskładać :D

Geciu

Kielu2002 zalicytowałem ten komplet przełączników, które GRETZ wkleił tutaj z allegro. na razie cena jest 59zł. ja potrzebuję jedynie manetkę od wycieraczek i kompa, także resztę możesz wziąć Ty, jeśli potrzebujesz. dogadamy się na privie co by ceny nie podbijać tam ;-)

AniracK
Tzn. czy ten komplet jest rozbieralny

rozbieralny jest (teoretycznie) ale podobno (serwisanci maja z tym przeje*** podobno) jest potem bardzie ciezko "składalny" tak zeby działał... daltego zaleca sie wymiane całości... chodza w oklicach 150-200zł (w serwisie koło tysia)

Popiol

mam to samo, tylko ze mi powiedzieli ze za 90 zl jesli to jakas zapadka czy cos w tym rodzaju, natomiast zadko kiedy sie zdarza zeby bylo trzeba cala manetke wymieniac, a chcieli za to chyba 300 zl 1,5 roku temu. Jak mam im dac 90 zl to wolalem sie do tego przyzwyczaic, po kilkuset kilometrach bedziesz wiedzial kiedy odbije a kiedy nie, wiec recznie mozna to zmieniac :)

AniracK

ja mam uzywke i tez cos czuje ze z siakąś zapadką jest nie do konca... bo (na razie rzadko sie to zdarza ale czasem...) bywa tak ze włącze kierunek, zaskoczy pyka pyka pyka po czym milknie... i przestaje pyko-mrugać... musze wtedy tak jakby docisnąć wajche (ona nie odskakuje w tym momencie) a docisniecie polega w zasadzie na tym ze poloze na niej palec - i to jzu wystarcza i jest ok... hmmm :P

Janus

mi kiedyś w salonie popsuli ten patyk od kierunkowskazów :/

Naprawiali ten kikut od wycieraczek (tylna świrowała) i nawet im sie udalo, ba! Nawet zrobili mi taki mini przegląd i przy rubryce, oświetlenie, kierunkowskazy dali "ptaszka", ze wszystko sprawne po czym oddali mi samochód z niesprawnymi kierunkowskazami :lol: Raz działał a raz nie, chyba w jedną stronę tylko, też mi te pykanie milkło. Wrociłem i zrobili to w 5 minut, jakieś pokręcone blaszki sie tam nie stykały....

AniracK

bo wlasnie podobno sęk w tych blaszkach-odbojniko-stykach (jak zwa l tak zwal :P) jest.... tylko wez to teraz rozbieraj i wyciagaj cale... ni kce mi sie :P bo jeszcze bardziej rozwale :P