Jump to content
Sign in to follow this  
losdamianos

PIERWSZY CITROEN C2 TURBO W POLSCE !!!

Recommended Posts

rumianko

seat ibiza 1,9 tdi 130km w serii, po programie, zamontowaniu duzego IC, wydech przelot i jeszcze pare malych pierdułek, moc mniej wiecej 170-180ps. ale wykresu nie ma to jest tylko przypuszczalna moc

losdamianos
seat ibiza 1,9 tdi 130km w serii, po programie, zamontowaniu duzego IC, wydech przelot i jeszcze pare malych pierdułek, moc mniej wiecej 170-180ps. ale wykresu nie ma to jest tylko przypuszczalna moc

moich dwoch kolegow z tym samym motorem zrobili praktycznie to samo: nowy prgram, przeletowy wydech z kwasowy, duzy IC, lepszy dolot itp. no i uzyskali miedzy 160 a 165 KM i 330 a 350 Nm ale zmierzam do tego ze wizyta na hamowni to podstawa. powinies byl sie zhmaowc przed i po modzie. wydaje mi sie ze nawet nie musze tlumaczyc dlaczego powinienes tak zrobic, to jest oczywiscie oczywiste :)

polecam zhamowac auto :super:

APROPO
moich dwoch kolegow z tym samym motorem zrobili praktycznie to samo: nowy prgram, przeletowy wydech z kwasowy, duzy IC, lepszy dolot itp. no i uzyskali miedzy 160 a 165 KM i 330 a 350 Nm

to dziwnie malo :P ja w serii w takim samy seacie mialem 330Nm po sofcie takim bardzo lajtowym wyszlo 150KM i 360Nm, a po takich modach jak rumianko pisal moznaby wyciagnac jeszcze troszke wiecej pewnie :)

pozdrawiam i gratuluje projektu cytrynki

rumianko

moich dwoch kolegow z tym samym motorem zrobili praktycznie to samo: nowy prgram, przeletowy wydech z kwasowy, duzy IC, lepszy dolot itp. no i uzyskali miedzy 160 a 165 KM i 330 a 350 Nm ale zmierzam do tego ze wizyta na hamowni to podstawa. powinies byl sie zhmaowc przed i po modzie. wydaje mi sie ze nawet nie musze tlumaczyc dlaczego powinienes tak zrobic, to jest oczywiscie oczywiste :)

polecam zhamowac auto :super:

moge szczelac ale najprawdopodobniej piszesz o kolegach z silnikami 1,9 tdi VP 110ps w seri, ja mam swojego PD to troche róznica jest, pozatym sam program w pd 130 robi sie na max optymalnie to 160ps, a co do hamowni to bede mierzyl jak bedzie nowe turbo.

Sparkling Cocktail
17.11.07 bo wtedy jest spot w poznaniu

jaki to spot?

losdamianos

no niestety. pchalem sprawe z calych sil i wszytkimi mozliwymi srodkami i sprzeglo bedzie u mnie w poniedzialek lub wtorek. tak wiec na spocie w Poznaniu mnie nie bedzie :( zaluje, wielka szkoda. chcialem wpasc, zobaczyc jak sie maja spoty poznanskie do wroclawskich, odwiedzic znajomych, no i cos sie poscigac a tu lipa :sdw

kremaster

losdamianos, nie ma problemu obyś miał autko sprawne i wtedy zapraszamy na następnego spota do Poznania ;)

ziachu

a szkoda, bo juz liczylem na co nieco :rozpacz:

a bede i we wrocku na spocie i w poznaniu ;)

rumianko

no szkoda, ale tak czy siak na nastepny sezon sie ustawimy jak juz cieplo bedzie ;-)

losdamianos

Witam!

Właśnie ukazało się najnowsze GT, w którym jest kilka zdań i pare fotek o mojej cytrynie.

Zapraszam do obejrzenia...

23_GT_strona_1.jpg

24_GT_strona_2.jpg

krejzRudy

Damian, super artykuł ! Auto jeszcze lepsze :)

Szisz

Gratuluje artykułu ;-)

Thomas

Artykul moim zdaniem powinien sie bardziej skupic na aucie, a nie na bezsensownej dyskusji na forum sr... ale gratuluje (fajnego autka).

Pozdrawiam

Wojtek

Konkretna, odważna modyfikacja!!

losdamianos

Witam po krótkiej przerwie...

Wrzucam fotki kilku nowych gratów :)

Na początek sprzęgiełko by Radzikowski a konkretnie spiekowa tarcza:

25_tarcza_spiek.jpg

Polecam tego Pana! Szybko sprawnie, konkretnie, nie drogo i bardzo dobrze!

Profesjonalista!!

Tutaj kompletne sprzegło:

26_sprzeglo_cale.jpg

Tak przy okazji rozgrzebanego auta popracowem troche nad kosmetyka, ale jakże ważna kosmetyką :]

olej do silnika i skrzyni. Łożysko sprzęgła, dwusiarczek molibdenu (do skrzyni) i filtr oleju.

Pozdro dla Mammuta. Dzięki za oleje ;)

27_oleje.jpg

Shapeshifter

Profi robota, wspaniałość. :mec

rumianko

jak sie jezdzi na nowym osprzecie? nie szarpie za mocno?

losdamianos

na poczatku troche szarpalo ale pozniej noga nauczyla sie na nowo obslugiwac sprzeglo :)

jak juz sie wyczuje o co biega to nie ma zadnej roznicy w jezdzie.

krejzKarol258

no artykuł też czytałem (oczywiscie posty wcześniej) gratki za wykonanie fajnego projektu!!! Jak dla mnie bomba turbo a i do tego dobre audio czegoż więcej chcieć?? Nic tylko pozzazdrościć.

Pozdrawiam Karol

losdamianos

Korzystając z okazji, że oryginalne klocki i tarcze właśnie się skończyły, postanowiłem wzmocnić lekko układ hamulcowy.

Początkowo miałem zaadoptować zaciski od 206 RC (283 mm), ponieważ pojawiły się plotki, że zestaw pasuje bez żadnych przeróbek. W trakcie pojawiło się sporo niewiadomych i pomysł niestety odszedł w zapomnienie.

po długich dywagacjach i po jeszcze czterdziestu zmianach scenariusza wybór padł na:

- tarcze EBC Turbo Groove

- klocki EBC Green Stuff

- płyn hamulcowy motul DOT 5.1

zestaw przejchał około 250 km i powoli zaczyna hamować jak należy.

poniżej foty:

28_Hamulce_komplet.JPG

trochę lansu hehehe:

29_tarcza_napis.JPG

30_tarcza_zamontowana.JPG

31_tarcza_klocek_zamontowany.JPG

32_widok_przez_felge.jpg

PS.

Kasper, jak wrażenia z jazdy? :twisted:

sopel

dzis bede we Wroclawiu to bede wypatrywal D2 EKKOM :)

marecek

losdamianos, podjedziesz do Rzeszowa w niedzielę? ;) W sumie ta sama klasa - moglibyśmy razem wystartować :hyhy:

btw. dużo już km zrobiłeś w tym setupie? jaki jest aktualny przebieg Twojego C2?

AniracK

no ładnie ładnie

a ja tak przy okazji chciałam podpytać - jak się spisuje?

bezawaryjnie?

wszystko gra i buczy?

strasznie mi ten projekt utkwił w głowie i przyznam, że zainteresowanei wcale nie spada... :P

losdamianos
losdamianos, podjedziesz do Rzeszowa w niedzielę? W sumie ta sama klasa - moglibyśmy razem wystartować

btw. dużo już km zrobiłeś w tym setupie? jaki jest aktualny przebieg Twojego C2?

z wyprawa do rzeszowa moze byc ciezko. czeka mnie mega egzamin na uczelni w poniedzialek a jeszcze nic nie zrobilem hehehe :)

aktualny przebieg to ok 35 tys km, zaturbialem ok 17-18 tys km, dokladnie juz nie pamietam

jak na razie wszystko smiga. zadnych awarii. zdarzaly sie drobne usterki niezwiazane z turbo, glownie elektroniczne - w koncu to francuz ;)