Jump to content
  • Similar Content

• damin
      By damin
      A więc mam mały problem z moją 206ką. Zaczęła na mnie piszczeć. Odgłos słychać tylko w momencie rozpędzania lub hamowania biegami czyli wtedy kiedy skrzynia biegów jest obciążona stąd podejrzenia, że to z nią coś nie tak. Załączyłem krótkie nagranie. Ktoś coś może poradzi? Dodam, że olej w skrzyni był wymieniany około 1rok/10k km temu i też nigdy nie zauważyłem jakiejś plamy pod autem sugerującej wyciek

piszczenie.mp4
    • joka2525
      By joka2525
      witam wszystkich, MAM BARDZO Dziwny Problem z HAMULCAMI mianowicie chodzi o to ze gdy hamuje przy duzej predkosci jest wszystko OK, natomiast gdy dojezdzam do skrzyzowania i chce sie zatrzymac Naciskam na pedal Hamulca i zaczyna HRABOTAC COS ELEKTRYCZNEGO i przestaje hamowac samochod wiec naciskam jeszcze raz i normalnie hamuje TO JEST NIEBEZPIECZNE bo nie wiem czy za drugim razem zdaze wyhamowac, to sie zaczelo dzis rano, i trwa prawie za kazdym razem jak hamuje tak w 80% nacisniec na hamulec, ( zdarzylo mi sie to kiedys ale tylko raz i zapomnialem o tym, teraz se przypomnialem)

-plyn jest w pożadku
      -kontrloka sie nie zapala

Fakt mam cienkie tarcze i klocki z przadu ale nie sa Jeszcze tragiczne.

POMOCY
    • Goros
      By Goros
      Witam.

Na wstępie chciałbym nadmienić ze jestem laikiem w dziedzinie motoryzacji. Peugeocik jest moim pierwszym samochodem i mam niewielkie pojecie o tym co sie w nim dzieje:P
      Mam problem z wyciekiem oleju w silniku, w momencie kupna samochodu wlasciciel twierdzil ze do wymiany jest uszczelka pod "kopułą." Po konsultacji z mechanikiem (chyba malo kompetentnym) nie wymienilem tego od razu gdyz stwierdzil ze nie jest to pilne.
      Po 2-3 miesiacach jezdzenia auto zostalo zaprowadzone do innego mechanika który stwierdzil ze trzeba wymienic uszczelke pod glowica, ewentualnie jezeli dalej bedzie nie tak to chlodniczke. Wczesniej kontrolowalem olej oraz plyn w chlodnicy, jednak po dluzszej trasie okazalo sie, ze w pojemniku na plyn do chlodnicy znajduje sie olej, a plynu brak. Niezwlocznie udalem sie do mechanika, ktory stwierdzil ze potrzebna bedzie wymiana tego co wyzej napisalem, zrobil przy tym planowanie glowicy. Koszt wyniosl mnie blisko 800zl. Po tygodniu kiedy przyszlo do odbioru auta, mechanik stwierdzil ze "ma zle wiadomosci" i olej dalej sie leje. Teraz trzeba bedzie wymienic pierscienie i to tez nie ma gwarancji ze bedzie dzialac. Kolejne koszty sprawiaja, ze cena doszla juz do 1700zl z tym co zrobil wczesniej ale tez nie gwarantuje ze beda to tylko pierscienie i czy pozniej nie trzeba bedzie wymienic silnika. Mam pytanie? Czy mechanik jest kompetentny, czy jest to normalne i czy taka awarie mozna w miare szybko zdiagnozowac? Czy ów Pan sobie przypadkiem nie eksperymentuje moim kosztem. Bo auto kosztowalo 6000zl a po tym co on teraz zainkasuje dojdzie ewentualny koszt nowego silnika plus robocizna za wymiane (900zl). Jeszcze troche i cena naprawy dobije do kwoty jaka zaplacilem za samochod. Czy ktos moze mi cos poradzic? Przepraszam ze sytuacje przedstawilem troche "na chlopski rozum" ale naprawde nie znam sie i oddajac samochod do mechanika myslalem ze oddaje sprawe w dobre rece. Bo niepokoji mnie fakt bezsensownego wydania blisko 2tysiecy i pozostania dalej w martwym punkcie. A samochod jest u mechanika juz ponad 3 tygodnie. Nie wiem co dalej. Eksperymentowac czy moze sprzedac? Ale cena za auto w tym stanie wyniesie pewnie okolo 3000zl, wiec tez opcja nieciekawa.

Pozdrawiam
    • dziczek91
      By dziczek91
      Sprawca zamieszana - 206xs 1.4 2001r. przebieg 132.tys+
      Po odpaleniu samochodu zapalają się 2 kontrolki, oraz słychać sygnał ostrzegawczy. Dodatkowo samochód pracuje na nieco wyższych obrotach, dźwięk silnika jest bardzo dziwny, czuć spadek mocy i wibracje wynikające z nierównej pracy silnika. Na razie stoi, w najbliższym czasie zgłoszę się z tym do specjalisty, lecz tymczasem chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat. Właścicielem pojazdu jestem od niedawna, teoretyczny przebieg to 132tys.+, kraj pochodzenia uwaga uwaga... NIEMCY! badum tss.. czyli przebieg możliwe że nie jest autentyczny, lecz przy zakupie wszystko było na swoim miejscu. Od początku samochód był bardzo głośny. Filtry są w porządku, olej jest świeży, tylko jego poziom wykracza ponad oznaczenie max na mierniku. Problem podobno może wynikać z tego, że pompa wody może być uszkodzona i mój znajomy spotkał się z sytuacją, że w podobnym 206 przepuszczała płyn chłodzący do silnika, przez co poziom rzekomego oleju się podnosił a to doprowadziło później do wielu problemów. Czekam na Wasze opinie na ten temat, może ktoś spotkał się z takim problemem i orientuje się co może być przyczyną. Na dole dorzucam nagrane dziś filmiki na youtube.

tak to wygląda ze środka:
      http://www.youtube.com/watch?v=X2IWWwzKuMw

a takie dźwięki dochodzą z wydechu:
      http://www.youtube.com/watch?v=TNshLcd4fDs
    • Voda18
      By Voda18
      Witam.Mam problem z nawiewem a mianowicie przestal dzialac jechalem sobie i nagle przestal dmuchac i koniec pozniej na chwile zaskoczyl i tyle widzialem nawiew...ktos gdzies napisal ze powinno sie sprawdzic bezpiecznik F18 pod kierownica ale ja tam takiego nie widze:/ a slepy raczej nie jestem....co moze byc przyczyna tej usterki??nie wiem czy ma to znaczenie ale jest to lwiatka z 2003r RC climatronic prosze o pomoc bo w grudniu ciezko jest jezdzic bez nawiewu...
      I z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawiam
Visterio

AWARYJNOŚĆ Puga 206

Recommended Posts

kayah

rocznik auta: 2002

silnik:1,1 8v 60KM

którym właścicielem jesteś: II

aktualny przebieg: 119.000

w nocy: pod chmurką

styl jazdy: normalny a małą dawka szybkiej jazdy omijając dziury:)

wymienione części:

tłumik ,

olej + wszystkie filtry

Bist

rocznik auta: 2000

silnik:1,1 8v Pb

aktualny przebieg: 67.000

w nocy: chmurka

styl jazdy: Eco mode, czasem go przypiłuje dla sportu :D

wymienione częsci: Półoś, łożyska kół, amortyzatory z łożyskami Mcpersona, wahacz

Edited by Bist

olena

rocznik auta: 2001

silnik:1.4 8v Pb

aktualny przebieg: 93.000

styl jazdy: zależna od nastroju

wymienione części: łożysko(lewy przód), cały wydech, tarcza+klocki, wahacz

bCk

silnik:2.0 16V :20

którym właścicielem jesteś: III

aktualny przebieg: 160 000

w nocy: koło domu

styl jazdy: raczej ostry

wymienione części: łożysko(lewy przód), rozrząd , cały wydech, wahacze, regeneracja belki, klocki + tarcze.

Phantom

Rok: 1999/2000

Silnik: 1.4 V8

Przebieg: 100 780 km

Styl jazdy: zależy od cen paliwa ;)

Zakupiony: październik 2008

W nocy: pod chmurką/ drzewem

Wymienione części: wężyk przedniego spryskiwacza = 1,70zł

skrzynia biegów = 450zł

sprzęgło LUK kpl =212zł

Edited by Phantom

kola09

właściciel: III

silnik: 1,4 8v

aktualny przebieg: 106 000 km

w nocy: "pod chmurką"

styl jazdy: spokojny

wymienione części: poza standardowymi wymianami i kilkoma drobnymi naprawami to nic nie wymieniałem.

Coroner

rocznik auta: 1998

silnik: 1,1 8v Pb

aktualny przebieg: 84.000

styl jazdy: przeciętny

wymienione częsci:

36.000 - tłumik końcowy (dziura - korozja)

40.000 - przekładnia kierownicza (pojawił się luz niemożliwy do skorygowania - zużycie albo usterka fabryczna)

50.000 - wahacz prawy (luz sworznia - zużycie)

55.000 - długa rura ukł. wydechowego (dziury - korozja)

61.000 - mieszek lewej półosi zewnętrzny (pękła obejma zewnętrzna)

67.000 - tłumik końcowy (dziura - korozja)

70.000 - szczęki hamulca tylnego lewego koła (zablokowane koło - odpadła okładzina szczęki)

83.000 - oba wahacze (luz sworzni - zużycie)

83.000 - łożysko wyciskowe sprzęgła (rozpadło się na części, wcześniej szumiało tydzień)

83.000 - mieszki obu półosi zewnętrzne (jeden pękła obejma zewnętrzna, drugi dziurawy)

CHETOOS18

Rocznik auta : 2001 (pierwsza rej 17.10.01)

Silnik : 1.1 8v Pb

Właściciel : 1

Aktualny przebieg : 63500

Styl jazdy : Ogólnie spokojnie ale jak ktoś mnie wkur.. to ile fabryka dała :)))

W nocy : Garaż

Wymienione części : łączniki stabilizatorów przy 25tys i 60tys , wahacze LiP Przy 63tys, wykasowanie poduszki przy 58tys, + Oleje ,filtry, opony itd

Ogólnie fajne autko ale strasznie drogie są części i często się coś psuje :(

Edited by CHETOOS18

jhosef

rocznik: 2003/ rejestracja 02.2004

silnik: 1.4 8v

aktualny przebieg: 79.000

w nocy: garaż

właściciel 1/2 auto mamy mojej dziewczyny, dostała go przy zakupie nowego auta mamy

styl jazdy: przeciętny.

Nie znam dokładnych przebiegów wiec pisze orientacyjnie

> zaraz po odebraniu z salonu: wada fabryczna, źle zamontowana linka gazu i osiągi max 90 km/h

>ok 30kkm silnik zaczął chodzić na 3 garach, wymiana wtrysku, niedługo awaria powróciła i wymiana ECU

>niedługo po tym wymiana sterownika centralnego

> około 45kkm urdzewiał tłumik i troszkę odpadł;)

> pod koniec gwarancji ponowna zabawa z ECu ale nie wiem jak się skończyło i o co dokładnie chodziło

> teraz dziwnie zachowuje się sprzęgło oraz zdechł zamek w tylnych drzwiach

Edit: zapomniałem o zwalonej manetce kierunków i za głośniej pracy silnika

Edited by jhosef

funky_dude

rocznik auta: 2003

silnik:1.1 8v Pb

aktualny przebieg: 57.000

w nocy: rożnie z przewaga na garaż

styl jazdy: niekoniecznie zawsze spokojny, ale na pewno zawsze ostrozny-jak najmniej po dziurach

wymienione części:

-40k- przerdzewialy tlumik (zostal zaspawany) przy 53k wymiana trzech czesci ukladu wydechowego-kolanko za katem,dluga rura i tlumik-wszystko zzarla ruda..:kwasny

-50k- łącznik stabilizatora-narazie tylko prawy- przy okazji wymiana fotela pasazera,powodem destrukcja plastikowego mechanizmu jego składania

-jeszcze niemial 20k a juz przeszedl naprawe(wymiane?) przełącznika zespolonego,powodem byl samo wlaczajacy sie kierunek, pan naprawiajacy w serwisie powiedzial ze oczywiscie w ramach gwarancji naprawi ale na to ze usterka niepowroci gwarancji niedaje a nawet jest pewien ze powroci i cholera zaraz po gwarancji powrocila...:mur

-57k- czujnik halla do wymiany-150 zeta z robocizna

Edited by funky_dude

Damianos

rocznik auta: 1999

właściciel: II

silnik 2.0 HDi :20 :hdi

aktualny przebieg: 135000

w nocy: garażowany

styl jazdy: Agresywny choć z umiarem :rc

wymienione częsci:

=> wahacze przód 132.000 km wymiana konieczna

=> tłumik 95.000km dziura była to wymieniłem :)

=> czujnik ABS 134.000km uszkodzenie mechaniczne

ziachu
pan naprawiajacy w serwisie powiedzial ze oczywiscie w ramach gwarancji naprawi ale na to ze usterka niepowroci gwarancji niedaje a nawet jest pewien ze powroci i cholera zaraz po gwarancji powrocila...

Na czesci wymienione na gwarancji jest osobna gwarancja.

wiktor

Rocznik: 2004

Właściciel: II

silnik: 1.4 hdi 70km

przebieg: ok. 48000

w nocy: pod blokiem

jazda: raczej spokojna

Awaryjność: Jak dotąd kiedyś tam pojawił sie odprysk i kiedyś zacioł sie termometr a tak to nic sie nie dzieje... pali, jeździ i jest gites,

Edited by wiktor

funky_dude

no tak,jest, dokladnie niepotrafie okreslic kiedy ponownie sie zepsul ten przelacznik,prawdopodobnie juz po okresie w ktorym ta gwarancja osobna obowiazywala bo by byl ponownie naprawiany...

Mafrapa

silnik:1,1

właścicielem jestem: II

aktualny przebieg: 173.000

styl jazdy: jeżdżę dookoła, omijam dziury :]

wymienione częsci:

rozrząd i pompa wody po zakupie - 170kkm - czas najwyższy

sprzęgło - 171kkm - malutka już piszczała z bólu

regeneracja belki - 173kkm - luz na 2cm

przednie wahacze - na przyszły tydzień zamówiona wizyta (zrobione)

19.08.09

drążek kierownicy

Poduszka z łożyskiem Mc Phersona

przebieg 176kkm

Edited by Mafrapa
Aktualizacja informacji o przeprowadzonych naprawach

robace

rocznik auta: 2005

silnik:1,4 Hdi 70KM

którym właścicielem jesteś: I

aktualny przebieg: 58.450

w nocy: niegarażowany

styl jazdy: 2/3 normalny, 1/3 GTI 206 Mode, omijam dziury

wymienione częsci:

27.000 - prawy łącznik stabilizatora

51.000 - rura środkowa tłumika (gasł przy wprowadzaniu na obroty powyżej 2200)

56.000 - przewody paliwowe (przetarte w jednym miejscu)

58.300 - prawy drążek i końcówka drążka, lewy łącznik stabilizatora, lewy uszczelniacz półosi

Gucio

rocznik auta: 2002

silnik:1,4 75 KM

którym właścicielem jesteś: I

aktualny przebieg: 125.000

styl jazdy: jeżeli nie podoba Ci się mój styl jazdy,zejdź z chodnika :)

wymienione części:

prawy wahacz,manetki kierunkowskazu....

Guest tufu

silnik: 1.1

aktualny: przebieg: 141 000km

styl jazdy: omijam dziury czyli spokojny

wymienione części:

łożysko na rozrządzie w raz z rozrządem 125 000km

uszczelka pod kolektorem 140 000km

wahacze plus końcówki 139 000km

skrzynia biegów 138 000km

wtryski 134 000km

w planach wymiana pompy wody regeneracja belki oraz wymiana przekładni kierowniczej.

póki co smiga bez zarzutów:)

---------- Wypowiedź z 19:51 ---------- Poprzedni post o 19:50 ----------

w nocy : kiedyś garażowany obecnie pod chmurką:(

greg25

właśnie nie jestem pewien. Niedawno a AŚ czytałem, gościowi przy fordzie wymienili jakąś część na gawarancji, potem gwarancja na auto się skończyła i dana częśc mu znowu poszła. Mimo interwencji gazety dostał odpowiedź że jeśli by zapłacił za część, to wtedy gwarancja jest na nią. A jeśli była wymieniona bezpłatnie, to w takim przypadku gwarancji na tę część nie ma. Jest tak bo gwarancja jest dobrowolnym gestem producenta auta czy jakoś tak. Chyba że w Peugeot jest inaczej?

emka

Ja miałam wymieniony akumulator i dowiedziałam się, że części wymienione mają gwarancję do końca gwarancji samochodu.

lukitom

rocznik auta: 2001 (MUX)

właściciel: I

silnik 1,4 8v Pb

aktualny przebieg: 74.000

styl jazdy: Spokojny, czasem ile fabryka dała / 80% miasto/20% trasa

wymienione częsci:

=> tłumik końcowy - 3x:/ po 8 tyś. / 27 tyś. / 45 tyś. / teraz szykuje się kompletny wydech:/

=> przełącznik zespolony - 50.000 km - problem z kierunkowskazami, teraz przełącznik od 307

=> wahacz L+P - 37 tyś. i P - 20 tyś.

=> układ paliwowy - wtryski padły - 34 tyś.

=> alternator - regeneracja przy 30 tyś.

=> rozrząd - 62 tyś. / 6lat

=> klocki hamulcowe - 62 tyś.

uff - moje lwiątko kochane:)

ArtDark

Już się poprawiam;)

silnik 1,1 8v P

aktualny przebieg: 169,000

wymienione części:

u poprzedniego właściciela:

wahacz (nie wiem który)- 43.000 km

tylna belka - 68.000 km

elektryka (ale nie wiem co dokładnie) - 120.000 km

Potem już w moich rękach...160.000 km

162.000 km - wymiana pompy wody (poprzedni właściciel ratował chłodnicę jakimś proszkiem i całość układu zapaskudził doszczętnie), i rozrządu (od nowości). płyny itp...

164.000 km - wystrzeliła mi chłodnica w korku...bo ktoś nie podłączył z powrotem wentylatora po naprawie (reklamacja u poprzedniego mechanika ale i tak 600 zł poszło - wymiana chłodnicy, czujnika temperatury i płynu chłodniczego).

od tamtej pory nic....i szczerze to nie były typowe awarie tylko zawinili ludzie...norma.

Teraz coś mi strzela przy skręcie. Myślałem że to wahacz ale okazało się że to prawa sprężyna z przodu zahacza się i odskakuje w pewnym momencie, stąd ten stuk. Zapowiada się wymiana łożyska albo całego amortyzatora przedniego.. Na razie wszystko

Gandalf

rocznik auta: 2004

właściciel: I

silnik 1,4 8v

aktualny przebieg: 112 000

w nocy i dzień: pod chmurką

styl jazdy: spokojny, dynamiczny

wymienione części:

na gwarancji: cewka zapłonu, koncówka spryskiwacza przedniej szyby, rozruch, lusterko boczne prawe, tylna szyba (bo zepsuł się przewód zasilający tylną wycieraczkę)

po gwarancji: wachacze przednie (dziury drogowe), czujka temperatury chłodnicy dla wolnych obrotow, amortyzatory tylne (dziury drogowe), pompa wodna, tylna belka wraz z skrętnymi drązkami, skrzynia biegów ze sprzęgłem, szyba przednia 3x (kamyki), felgi (dziury drogowe)

ze zużycia: tarcze, szczęki, klocki, pasek rozrządu z napinaczami

Pioit

rocznik auta: 2006

silnik: 1.4 HDI

aktualny przebieg: 163.000km

w nocy i w dzień: pod chmurką

styl jazdy: jazda spokojna,

wymienione części:

160 tyś km wahacze przednie, amortyzatory tylnie i czeka mnie wymiana tarcz i klocków przednich.

kamil2k

właściciel: 2 (chyba)

silnik: 1.1

aktualny przebieg: 98 tys.

w nocy: chmureczka

wymienione części i naprawy:

Nie wiem co wymieniał poprzedni właściciel, ale widać, że auto było bite w prawy bok :/

- tylne amorki, wentylator chłodnicy, rozrząd, pasek klinowy - 79 tys.

- naprawiany alternator - 81 tys.

- naprawiany tłumik - 85 tys.

- wymieniany cały układ wydechowy z tłumikiem - 91 tys.

- przednie amorki, stabilizatory i silent blocki oraz tylne, prawe łożysko - 95 tys.

- prawa lampa (bo nie można było ustawić swiateł) i silniczek - 98 tys.

:206 kasę z portfela :cieszesie