Jump to content
Sign in to follow this  
Misio

chipsy... po raz kolejny...

Recommended Posts

kocurr
Jednak ciężko spotkać je w 206

Ciężko, chyba że ktoś SWAPa zrobił, bo fabryka 1.4 16V HDI nie wypuściła :)

goodhope
Ceglarz, pozyjemy zobaczymy, jak juz spotkam sie z tym kolesiem to poprosze o wykresy i kontakt do ludzi ktorzy u niego programy robili... spokojnie.

to jest chiptuning, a nie inwestycja budowlana za 3 mln zł... z pytania o rekomendację ktoś cię conajwyżej może wyśmiać... chyba że jest na tyle zdesperowany że za diabła niechce wypuścić kilkuset złotych z kieszeni.

To efekt odczucia, same mówią za siebie, własne odczucia a nie odczucia innych.

Robi ktoś soft, podoba ci się zostawiasz, mówisz że jest kibel, każesz pakować serię, płacisz tylko za hamownię i po sprawie.

Robiąc podejście, z nikim nie podpisujesz cyrografu.

[ Dodano: 13-03-2008, 10:01 ]

Jednak ciężko spotkać je w 206

Ciężko, chyba że ktoś SWAPa zrobił, bo fabryka 1.4 16V HDI nie wypuściła :)

na Polskę, oczywiście że nie...tym bardziej żeto końcówka edycji, czasy pierwszego wypustu już 207... to jest silnik DV4TD4, ten sam któy siedzi w nowym lwiątku.

Takie samo przejście, jak było z silnikami DV6TED4 w 307 przed wejściem wersji T5.

Przez 3-4 miesiące wyklepali kilkaset sztuk z nowym silnikiem, ale starym ryjem, starym wnętrzem, potem weszła przejściówka z nowym wnętrzem nowym silnikiem i statym ryjem, aż na końcu weszło typowe T5.

nie masz pojęcia jakie wynalazki wychodziły na Francję...

też mi kiedyś się wydawało że widziałem wszystko...

do czasu, kiedy zobaczyłem pod maską 206, fabrycznie zapakowany DW10BTED na SID803...

tak tak 136PS w serii....

az innej beczki, system nawigacji, telefonu, komend głosowych AutoPC pakowany dla wybranych już od końca 2001r do C5...

Rozbudowane radio z platformą windowsaCE 2.0.

Nie sądzę byś stosowne widziałkiedykolwiek na oczy... sam spotkałem pierwszy raz w życiu dwa tygodnie temu przy okazji walki z mocą w pewnym 4HX..

(mowa o czymśtakim )

ziachu

Przykro mi ale sie nie zgodze.

DV4TD4 ma 70KM i jest 8v... czyli ten co we wszysytkich 1.4 hdi.

nie bylo w ogole 1.4 hdi 16v w 206 -> sprawdzone w bazie danych peugeot.

dopoki nie zobacze nr VIN i nie sprawdze jak samochod wyjechal z fabryki nie uwierze.

a ponizej wyciagnieta z bazy danych lista wszystkich mozliwych silnikow jakie wyjechaly z fabryki peuegeota a byly wsadzone do 206:

t_0001122.jpg

[ Dodano: 13-03-2008, 11:37 ]

jestem jedynie w stanie uwierzyc ze ktos w znajdzie 1.6 hdi bez FAP - co jest prawie awykonalne, ale wyglada na to ze takowe byly.

APROPO

jade dzisiaj z kolega (z leona) do ttc w krakowie, za 900 zł robi soft a daniel ogarnia samochody a do tego ma wlasna hamownie maha :)

moze warto sie nad ttc ( tesco tuning customs :P ) zastanowic bo ceny beda napewno przyjemne

goodhope

zjadłem E....

mea culpa

DV4TED4.... lepiej prawda :hyhy:

nie sugeruj się tym co widzisz na platformie... jeśli opierasz się na niej, to poszukaj prosze najprostszego schematu ideowego pod słońcem, silnika RHY jednowtyczkowca na boschu...powodzenia

według platformy i peugeot Polska nie było jednopoduszkowych 206 po liftingu...

a jednak, jakiś jełop zrzucił serię kilkuset sztuk dedykowanych na Turcję w cenniku "nowy 206 już od..."... i jakież to zdzwienie ogarnia kogoś kto takie cudo spotyka w celu diagnozy (numer autoliv kalkulatora poduszek 602 32 73 00).

co do 110tek z fap/bez fap

widziałem cała masę 9HZ które fap nie posiadały. zwykle były to własnie 307 przed liftingiem oraz Picasso.

Tylko 9HY każdy z założenia posiada FAP... 9HZ "zależy jak leży"

co do wspomnianiego 2.0 136 w 206... nie mam pojęcia, czy to była przekładka, bardzo możliwe, na przykład taka jak ta zabardzo mnie zamurowało bym do tego dochodził.

do nieistniejących 1.4 16VHDI K&N oferuje sportowe ;)flitry ...ale z nich naiwniacy

ziachu

ale tu mowimy tylko i wylacznie o 206, wiec wg mojej wiedzy byly 1.6 hdi w 206 bez FAP, ale nigdy nie widzialem.

w innych modelach PSA i owszem, potwierdzone.

I ja nie sprawdzam w Peugeot Polska bo oni to wiedza malo albo nic.

A o jakiej platformie mowisz?

A schemat RHY (DW10TD) - co potrzebujesz, jakiego schematu konkretnie?

Dalej sie bede upieral ze nie bylo 1.4 hdi 16v w 206... w C3 a i owszem.

Misio

w g-labie 1000zl.... to mi sie udalo wynegocjowac

oczywiscie jedziesz robi Ci program, ktory jesli Ci sie nie podoba to oczywiscie nie musisz brac, placisz tylko za hamowanie

mi sie moje cudo znowu posypalo i chip musi poczekac.... bo poki co nie wiem co to heh

goodhope

I ja nie sprawdzam w Peugeot Polska bo oni to wiedza malo albo nic.

A o jakiej platformie mowisz?

A schemat RHY (DW10TD) - co potrzebujesz, jakiego schematu konkretnie?

mowa o platformie Service Boxa, bo z niego jest powyższy screen.

Schematu nie potrzebuję, tylko naprowadzam Cię, jak sam service Box jest dziurawy. Poszukaj jak pisałem ideowego, silnika RHY, do 206 bez mux...czyli najtypowszy schemat pod słońcem... nie ma...

crowa

goodhope jestem z okolic kola - czy mozna do Ciebie podjechac na wirusa i ile to kosztuje jesli jest taka opcja.

Moje malenstwo pali na trasie przy 110 ok 6l i w miescie ok 7.

Misio

to kiedy jedziemy do dobrej nadzieii?

Ceglarz

Misio, odezwij sie do mnie na GG.

Misio

Ceglarz, spoko tylko nie masz podanego gg :P

Ceglarz

Misio, 2269265

Misio

to bedze kto jechac procz mnie, czy nie? :P

ziachu

Misio: my juz gadalismy. nastepny weekend 4-5-6 kwietnia mi pasi.

Ceglarz

To gdzie wyruszamy? Dobra Nadzieja odpowiada?

ziachu

Zdecydowanie Dobra Nadzieja. Wprawdzie do Rawy mam blizej, a wole chyba w w siedzibie (hamownia pod reka) no i kolega goodhope swoimi wypowiedziami wykazal ze sie na tym zna.

prawdopodobnie dolaczy ktos z http://www.peugeot207club.pl/ ale za nich reczyc nie bede.

Mi najbardziej pasuje sobota. moze byc rano.

bitch

zmierzcie egt po modyfikacji, bo mało doświadczone firmy czesto otym zapominają i obawiam sie, zeby wam cos nie popłynęło :D

Ceglarz

Ja wstępnie rozmawiałem, 5 kwietnia mam urodziny i akurat wolne także. Ja bym wyjeżdżał w nocy, żeby ruch był jak najmniejszy i tam był na rano, ew jakąś małą drzemkę w aucie sobie uciął.

ziachu
zmierzcie egt po modyfikacji, bo mało doświadczone firmy czesto otym zapominają i obawiam sie, zeby wam cos nie popłynęło :D

temperatura przy FAPie to podstawa, wiec na pewno nie zapomne.

[ Dodano: 26-03-2008, 10:31 ]

bo mało doświadczone firmy czesto otym zapominają

sorry, ale nie wiem czy tak "malo doswiadczona" firma :lol:

krejzKarol258

to jak jedziemy :?: :D ale ja jeżeli mam jechać to ciężko 4-6.04 chyba że faktycznie niedziela :?:

krejzRudy

Karol, namówili Cię w końcu ? :lol:

krejzKarol258
Karol, namówili Cię w końcu ?

jeszcze nikt mnie nie namówił tylko tak piszę bo jeżeli cena ma być naprawdę atrakcyjna to czemu nie :P a z tego co właśnie temat ogarnąłem to jeszcze trochę potrwa zanim wszyscy się ogarną i wybiorą wkońcu po wirusa :lol:

Ceglarz

karol258, Wątpię żeby w niedziele coś sie dało zrobić, dajmy ludziom odpocząć. Musisz sam osobiście napisać ew zadzwonić do goodhope.