Jump to content

Ubezpieczenie on-line - AXA, Liberty Direct itp.

Recommended Posts

Zbliza sie termin pzedłuzenia ubezpieczenia i zaczynam sie rozgladać - wiem, ze było wiele razy wałkowane ale odswieżam temat bo weszło na rynek kilka nowych nazwijmy to "produktów" i chciałem zapytać Was o opinie.

Mam doradcę jeśli chodzi o ubezpieczenia "tradycyjne", ale zastanawiam sie nad polisą w AXA lub Liberty Direct. Na stronce wyglada wszystko ładnie - jednak zawierając polisę AC chciałbym mieć spokojna głowe o wypłatę w razie jakiegos nieszczescia. Zmieniajac ubezpieczyciela zawsze dzwonie do znajomego warsztatu i dowiaduje sie jak wygląda sprawa wypłat odszkodowań, czy firmy nie wyliczaja zbyt duzej amortyzacji, czy nie robia problemów z wypłata odszkodowania za ewentualna naprawe na nowych częsciach i w ASO (Pyzio skończył w tym roku 6lat...). Nie chciałbym zaoszczędzić 100pln a potem być w plecy kilkaset albo kilka tysiecy pln... Z tego tez wzgledu nie polecę nikomu i nie zawre ubezpieczenia w Warcie...

I teraz pytanie - czy ktoś ma jakieś doswiadczenia jesli chodzi o "wypłacalnosć" takich firm jak właśnie AXA, Link4 czy też właśnie Liberty Direct. Dla przykładu zapodam moją kalkulacje i proszę o opinie. Jak widać jest to pełne ubezpieczenie AC i OC oraz NNW, wychodzi nieźle (ma sie troche znizek) i wartosc Pyzia 17900 też przyzwoita! Chciałbym tyle dostać przy sprzedaży.

libertypolisatf0.th.jpg libertywartosciubezpbw0.th.jpg

TYLKO PROSBA PISZAC O KWOTACH SKŁADEK PISZCIE, CZY TO SAMO OC, CZY PAKIET CZY OC I AC RAZEM, BO W POPRZEDNICH TEMATACH PADAJA RÓŻNE KWOTY MOCNO ODBIEGAJACE OD SIEBIE!

Witam

Mam na co dzień styczność z ubezpieczeniami AC wiec spróbuje dać kilka może kilka rad:

- z tego co twierdza klienci są duże problemy z Link4

- rzeczoznawcy są to najczęściej osoby z uprawnieniami które pracują w innych firmach a biorą zlecenia na oględziny od Linka i nie robią tego dobrze

- ładna oferta lecz nie do końca zrozumiale co sie ma w AC (np. klient nie wie czy ma zniesiona amortyzację części, udział własny w szkodzie, od jakiej kwoty Towarzystwo odpowiada za szkodę, czy ma ryzyko kradzieży za granicą, czy firma odpowiada za zalanie lub zatopienie pojazdu itd)

- dopiero takie rzeczy wychodzą przy wypłacie i z kwoty np 3000 zł robi sie nagle 1400 zł wypłaty bo pozostałe 1600 zł to jest niewiedza klienta, próba oszczędności i co lubi każde Towarzystwo - ICH ZAROBEK

Co do Liberty to narazie nic nie słychać odnośnie wypłaty odszkodowań bo jest to świeży temat i osobiście nie słyszałem nic od klientów.

Jedyne co mogę powiedzieć o ich ofercie to, że ładnie wygląda ale także do końca człowiek nie wie za co Towarzystwo odpowiada a za co nie.

RADA: UBEZPIECZENIE TYLKO U BARDZO DOBREGO ZNANEGO AGENTA UBEZPIECZENIOWEGO NA MIEJSCU Z własnym BIUREM który ZAWSZE POMOŻE W RAZIE SZKODY I UBEZPIECZY NAS ZGODNIE Z NASZYMI PREFERENCJAMI NIE Z PREFERENCJAMI JAKIE BY chciało TOWARZYSTWO CZYLI zabrać KASĘ A później NIC NIE dać

LEPIEJ zapłacić 200-300 Zł więcej A NIE PóźNIEJ dokładać PRZY EWENTUALNEJ SZKODZIE, których OBECNIE NIE BRAKUJE

POZDRAWIAM

[ Dodano: 11-11-2007, 11:08 ]

P.S.

Wszystkiego najlepszego dla mojego imiennika z okazji Imienin :hurra:

LEPIEJ zapłacić 200-300 Zł więcej A NIE PóźNIEJ dokładać PRZY EWENTUALNEJ SZKODZIE

Też wychodzę z tego załozenia...

Dzieki za życzenia i nawzajemnie!!!

Pozwoliłem sobie sprawdzić ofertę np w COMPENSA i przy założeniu, że nikt autem nie jeździ <25lat, przebieg ubezpieczenia co najmniej 6 lat w OC i AC bezszkodowo, skladka płatna jednorazowo,

AC zniesiono udział własny w szkodzie 700zł - czyli towarzystwo nie potrąca takiej kwoty z każdego odszkodowania, zniesiono potracenie amortyzacji części (6 letnie auto to jakieś 15%-20%), COMPENSA odpowiada za szkody powyżej 500 zł czyli wszystko poniżej nie wypłaca, suma ub pojazdu 17.900 zł

NNW na sumę ubezpieczenia 10.000 zł na każdą osobę w aucie oraz pełne ASSISTANCE w Polsce i za granicą 24h/dobę

PROMOCYJNIE: otrzymujesz certyfikat i w razie szkody czy z OC czy AC nie tracisz zniżki przy wznowieniu w przyszłym roku

jeżeli posiadasz dodatkowe wyposażenie np. nawigację , nie seryjne audio-video to proponuje dodatkowo je ubezpieczyć bo w razie kradzieży często Towarzystwa nie chcą za to płacić

Cena u dobrego agenta: ok 1130 zł + ewentualne dodatkowe wyposazenie

pozdrawiam :206

Liberty Direct - na ich www piszą - przygotowaliśmy kompleksowy pakiet OC i AC Premium - w którym m.in. gwarantujemy stałą sumę ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy, zwracamy koszty nowych części , bez względu na wiek pojazdu, a po częściowym uszkodzeniu auta, kwota, na jaką jest ono ubezpieczone nie zmienia się.

Tyle teoria - ciekawe jak praktyka?

AXA - strasznie zamula i rozmywa informacje...

Właśnie wczoraj ubezpieczałem swojego Pyzia w Generali, zresztą już 3 rok. Pakiet OC+AC+ASS(Komfort, czyli średnie)+NW(5 tys.) z wszelkimi zniżkami i zniesieniem wkładu własnego, przy 18 tys. wartości - 711,69 płatne w 2 ratach. Myślę, że można polecić.

Mam ubezpieczenie w AXA, za pełen Pakiet AC, OC, NNW, Assistance Midi i Baza, Zielona karta zapłaciłem za rok 745 zł - pełne zniżki. Z tego co mam w umowie to w razie kradziezy jest obliczona wartość w dniu kradziezy auta, w razie wypadkku wymiana części na nowe, bez względu na wiek auta. AC oczywiście bez wkładu własnego. Wartośc samochodu jaką obliczył w dniu zawierania umowy, zgodna z moimi oczekiwaniami. Tyle teorii... Jeśli chodzi o praktykę to nie wiem. Ze wszystkich ubezpieczyciele, najtaniej na pełen pakiet ubezpieczyła mnie AXA.

Witam ja mam ubezpieczenie w Link4.Jak zawierałem umowę na AC+OC płaciłem około 1200pln miałem pełna zniżkę ale zwyżkę za wiek.Na szczęście nie musiałem nigdy "korzystać" z AC, ale podobno jak mówił kogut1978 są problemy z wypłatami.Poza tym kończy mi sie niedługo ubezpieczenia i przemiła Pani zaproponowała mi w promocji jak to określiła wyższą kwote od starej o jakieś 120pln.(ze zwyżki już "wyrosłem")Także nie polecam Linka4 i na pewno zmienię towarzystwo. Hestia zaproponowała mi dobre warunki.

ja mam w uniqa rocznik 2000 1.4 prawko od 2 lat i place oc i ac 1060 jest maly haczyk bo trzeba byc czlonkiem wspierajacym zhp placi sie 50 zloty rocznie. to tyle jak cos sluze info. mam szwagierke w uniqa lodz takze jak jakies pytania to pisac szwagier ma natomiast siene rok 1998 1.6 i prawko o 2 miechow i placi oc i ac 650 zloty tez w unice.co do wyplat to sie nie orientuje bo jeszcze nie mialem takiej sytuacji takze nie wi :mur: em.

aha plus to mam ubezpieczone radio do 1000 zloty gratis na wypadek kradziezy

• 2 weeks later...

a w moim przypadku wrecz poplakalem sie ze smiechu jak policzylem sobie ile wyjdzie ubezpieczenie 99r 1.4... mimo tego ze od 4 lat jezdze samochodami to nigdy nie mialem samochodu wiec nie mam znizek... OC + AC wyszlo mi uwaga 3 tys! wiec mam male pytanie... Moj ojciec ma prawko od 20 lat gdzies.. nie ma samochodu od jakis 4 lat ale wciaz pracuje zawodowo jako kierowca (pogotowie ratunkowe) czy przepadly mu znizki? Bo jesli nie to wolalbym by moj ojciec byl wspolwlascicielem i wyszlo by znacznie taniej... bo raczej wolalbym miec AC.. bo nigdy nie wiadomo..

Chyba nie moze być większej przerwy niz 3lata - ale musisz sie dowiedzieć w ubezpieczalni.

Ja w końcu wybrałem PZU - za cały pakiet zapłaciłem ok 1200pln(60% znizki w OC i 50% znizki w AC liczone od 16500pln), byłem do tej pory w PTU ale popytałem u blacharzy i lakierników i okazało sie, ze PTU ma ostatnio "zaparcia" jeśli chodzi o rozliczanie szkód i trzeba było z AC wiać od nich. Co ciekawe - ubezpieczalnie dają 5% znizki z akontynuacje a PZU daje 10% za przejscie z innej ubezpieczalni...

[ Dodano: 22-11-2007, 23:01 ]

Liberty Direct piszą na www zwracamy koszty nowych części , bez względu na wiek pojazdu - tylko jeden z blacharzy zapytał: Nowych? Ale czy oryginalnych? i to mnie przekonało do tradycyjnej sprawdzonej ubezpieczalni... :hyhy:

Tez słyszałem o tych 3 latach ale też ktoś mi mówił ze jeśli ktoś pracuje zawodowo jako kierowca to wciąż liczy sie to tak jak by ktoś posiadał samochód.. nie wiem czy to jest prawda.. jeśli ktoś wie coś o tym to prosiłbym o jakieś informacje :) Jeśli z tym nie wyjdzie to pozostanie wybór OC.. które w moim przypadku też tanio nie wyszło (980zł)..

z tego co wiem to mozesz byc kierowca nawet 60 lat ale jesli przez ostatni rok nie miałeś zarejestrowanego i ubezp. samochodu na siebie to nie masz znizek

• 1 year later...

Niestety sytuacja zmusiła do oszczędności... Wybrałem w tym roku jednak AXA. Są od dwóch ponad lat na rynku, znajomi zadowoleni... Zostać całkiem bez AC mi sie nie uśmiecha, mimo, ze bardzo mało teraz jeżdżę 206ka... Poza tym zaoszczędziłem 100pln powołujac sie na nr polisy znajomego (taka promocje mają). Zobaczymy co życie pokaże. Gdyby ktos chciał nr mojej polisy, zeby sie załapać na znizke to proszę o kontakt na PW.

Są od dwóch ponad lat na rynku
Dużo ponad, mam u nich trzecią polisę, a gdybym nie przegapił sprawy na początku to miałbym już czwartą.

I ja też szukałam nowego ubezpieczyciela i np.link 4 zaproponowało mi (!) o 300 pln więcej w pakiecie oc+ac+nnw niż PZU(!)...jak powiedziałam pani ,że w PZU miałam mniej to zaoferowała mi promocję październikową(!)...mamy listopad,ale i tak było więcej niz w PZU.Odpadli.

Wybór padł na Interrisk...to grupa kapitałowa Vienna Insurance...i wyszło mi ( przy ojcu jako współwałściecielu posiadającym max. zniżki) - 655pln w skali roku płatne w 2 ratach...mam w tym zniesienie wkładu własnego w razie szkody , części nowe ,assistance przy wartości 10tyś.

• 2 weeks later...

Odstąpię kod promocyjny na ubezpieczenie samochodu.

Krótki opis jak to zrobić:

Promocja w AXA "Poleć AXA Ubezpieczenia znajomym".

Podając nr mojej polisy BA1100639/08 uzyskasz dodatkową zniżkę

50zl (OC lub AC) lub 100zl (pełen pakiet) na ubezpieczenie twojego

auta!

Wejdź na stronę > https://www.axadirect.pl/quote/index.aspx </a> Wybierz na

wstępie opcję -

Czy chcesz powołać się na numer polisy znajomego w ramach programu "Poleć AXA Direct znajomym"? zaznacz TAK

i wklej mój nr BA1100639/08

lub zadzwoń: 19522

lub +48 22 5999522

lub wejdź na: "> http://www.axa.pl </a> i zamów bezpłatne oddzwanianie

NA stronie jest tez opcja dzwonienia ze skype, całkowicie za darmo.

AXA obdarowuje obydwie strony. Ty otrzymasz dodatkowa zniżkę a ja

bon Sodexho.

GWARANTUJĘ, ŻE TANIEJ OC I AC nie znajdziesz nigdzie!!!!!!

Robisz wszystko w kierunku otrzymania punktów Żegnay! [mod]

Edited by Junk65

Kolego, jest temat który juz o tym mówi, bo ja też mam ubezpieczenie w AXA i nie zakładałem osobnego...

Edited by Junk65

Działa - chcesz to Ci nr polisy na PW podam i zrób kalkulacje bez numeru i z numerem polisy - 100pln zarabiasz.

Jakieś trzy miesiące temu chciałem z tego skorzystać i okazało się że wcale nie jesst tak tanio :lol2 W efekcie mam ubezpieczenie w direkcie, swoją drogą ciekawe jak zachowa się rynek po podwyżkach OC 10 grudnia.

Moje OC w AVIVA wyniosło mnie 330zł rocznie.

-prawko od 1998

-zniżki lecą od 2004

-0 kierujących poniżej 25lat

To mniej więcej tak samo jak ja, z tą różnicą, że ja mam jeszcze wykupione szyby24. W tym roku może zamiast tego poszerze caly pakiet o smart casco, w sumie nie musze sie spieczyc bo tego podwyżka nie bedziesz dotyczyła. Ktoś miał taki pakiet smart casco?