Skocz do zawartości
dziacial

tato, ja chce CB

Rekomendowane odpowiedzi

Kudlacz

Maciek_Łódź, CB przydaje sie jak duzo smigasz np lodz wawa lub po trasach w tedy pytasz i wiesz gdzie staja milicjanty z syszarka :P:P:P wiesz co sie na drogach dzieje: korki zwezenia zmiana organizacji ruchu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Iceman_x

ja też posiadam od jakichś 3 tygoni CB i tak:

jest to Uniden 510 XL

+ antenka na magnes 1,0m

na trasie daje to zasięg do 10km a w mieście około 5-6km...

Fakt .. lepsze to niz antyradar ;-)

i przydatne jak szukasz jakiegoś miejsca w niznanym ci mieście lub rejonie... ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość MichalS
w mieście ciężko jest "coś" wyłapać - szumy, znikomy zasięg.

MichalS Co rozumiesz przez "coś"?

Bardzo dużo szumów; znikomy zasięg zwłaszcza w gęstych zabudowaniach; w pewnych miejscach można zgubić zasięg prawie całkowicie. W moim przypadku to około 4km a i to może się zmniejszyć w zależności od rejonu Warszawy.

Nie ma takiej przyjemności i komfortu z użytkowania jak poza miastem.

Ostatnio zasłyszana rozmowa na kanale 19. Trasa Lublin-Warszawa:

Kierowca1: Widzieliście tego, co wyprzedzał na trzeciego ?! To szaleniec !

Kierowca2: To nie szaleniec tylko pielęgniarka się pomyliła i podczas porodu dała mu klapsa w głowę a nie dupę.

Poza wszystkimi wymienionymi argumentami przemawiającymi za CB dodam jeszcze jeden: Do wszystkich zaspanych i zmęczonych - podczas jazdy nie można się nudzić i nie da się zasnąć słuchając tego typu dialogów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziacial

No to moze ja cos skrobne. CB moze sie przydac w nastepujacych sytuacjach:

- mozesz zapoytac czy nie ma miskow lub innych przeszkod na drodze przed Toba,

- w obcym miescie mozesz zapytac o sposob dojechania w jakies miejsce,

- mozesz dowiedziec sie o korkach, wypadkach lub innych nieprzewidzianych przeszkodach,

- mozna poprosic kogos (np TIRa) o przepuszczenie do przodu,

- mozna miec kontakt ze znajomym podczas wycieczki/zlotu,

- mozna uzyskac pomoc w razie wypadku (kanal 9)

- jak jest nudno to mozna sobie z kims pogadac,

- mozna kogosc opiep*** jesli akurat ma CB i robi jakies sztuczki na drodze,

- mozna pomoc komus w jednej z powyzszych sytuacji (a nawet trzeba jesli jest mozliwosc),

- sa bary w ktorych mozna przez CB zamowic papu aby bylo gotowe jak dojedziesz,

- jestes bardziej zorientowany w sytuacji na drodze bo wbrew pozorom w eterze czasami bardzo duzo sie dzieje,

- w razie robot drogowych czy innego zwezenia z wyprzedzeniem wiesz na ktorym pasie sie ustawic

-itd itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
magik
czy nie ma miskow lub innych przeszkod

oni zawsze są przeszkodą..

ja mam starą onwę i antenkę lemm 1200, bardzo piękniusio sie z nią pracuje i mimo złych opini o president onwa, jeśli nie grzebana lub grzebana z głową, to jest klasa wystarczająca podstawa na miasto i trasę..

[ Dodano: 04-12-2005, 16:54 ]

powiedzcie mi a ile kosztuje abonament na cb bo słyszałem że taki trzeba opłacać czy to prawda?

nie ma "abonamentu" na CB, zniesli go niecale dwa lata temu a byl nieduzy bo jakies 100-pare PLN za 10 lat

nie ma od ponad roku, a było 80pare plnów za rok z tego co wiem.. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziacial

80pln + costam za znaczki skarbowe czy jakos tak, razem kolo 100pln chyba wychodzilo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WITUS

Ja mam radyjko Uniden pro 520xl i antenkę carbonium 120 przymocowałem w swoim sw na tylnej klapie na stałe na plastikowym mocowaniu( te chromowane szybko korodują). Radyjko mam umiejscowione podobnie jak dziacial tylko trochę wyżej i nie mam problemów z przesuwaniem fotela do przodu. Zasilanie mam podpięte na stałe pod zasilanie radyjka na kabelku oczywiście bespiecznik i mała złączka do odpinania zasilania. Antena nie jest może zamontowana za wysoko ale ja poprostu nie ufam magnesom. Słyszałem o przypadkach że przy dużych prędkościach magnesy spadają. Dużo jeżdzę bo około 5 tysiecy miesięcznie ( taką mam pracę) Mimo tego że antena nie jest zamontowana na dachu to i tak ściąga mi to przy dobrych wiatrach na 20 km.. Według mnie to bardzo dobry wynik. Jeżeli chodzi o kupno radia to owszem można je kupic na allegro troche taniej niż w serwisie ale czy to się opłaca???? Po pierwsze jak Ci przyślą radyjo to czy napewno \ci wyśla gwarancję??? jeżeli nwet tak to np. jezeli mieszkasz w koszalinie a serwis w gorach to jak ci sie radyjo popsuje to co bedziesz wysylal i czekal nie wiadomo ile????? jak kupisz w swoim rodzinnym serwisie (oczywiscie zalezy od firmy) to szybko i przyjemnie ci naprawią bez dodatkowych kosztów( np. wysyłki) i zaoszczędzisz czas.Jeżeli napotkasz na kompetentna załogę serwisu to ci doradzą w sprawach zakupu i użytkowania( zalezy do czego będziesz używał swoje radio) Co do radia ja mam unidenka jak juz pisałem wyzej na dzień dzisiejszy uniden ma dwa najpopularniejsze modele w polsce jest to pro 510 i pro 520 Różnica miedzy modelami jest taka ze pro 520 ma funkcję" rev gain" tzn . potocznie skracanie anteny , jeżeli rozmawiasz z kims na bardzo bliską odleglosc to czasami sygnal jest za mocny i ciezko zrozumiec rozmowce wtedy uzywasz funkcji rev gain podkrecasz troszke i juz sie dogadasz. Róznica cenowa miedzy pro 510a 520 to okolo 60 do 80 zl. Jaka jest jeszcze przewaga Unidena??? sa to radia z segmentu tzw. radyjek cichych nie skrzeczacych i sa tanie jak na swoja jakosc bo jakbyś chciał kupic presidenta o tych samych funkcjach to zaplacisz duzo wiecej.Kupisz unidena a nie pozalujesz dobre radio za rozsadne pieniadze. aJeżeli chodzi o antenki to zeby miec lepszy zasieg to jakies 110cm min. Najpopularniejsze sa anteny Lemowskie taniocha ale sa dobre okolo 100zl. Nie mam przekonania co do anten bez potrzeby strojenia. Nie osiagnie ona wg mnie dobrego zasiegu (przeciez one nawet cewki nie posiadaja) Antena to połowa sukcesu najważniejsze jest dobre wystrojenie( jak sie na tym znasz i masz sprzet to nie ma problemu ) ale jak nie wystroislz anteny z radiem to mozesz łapać ludzi nawet na 0.5 km a strojenie to kwestia groszowa a bardzo ważna.Można sobie tez zamontować mała antenkę na magnesie ale potem nie oczekuj dobrych zasięgów.Odnośnie modelu 206 sw to albo magnes albo tylna klapa. Widziałem ludzi którzy montują antene na relingach na jakis domorosłych wynalazkach (porażka nigdy nie bedziesz mial dobrej masy) jest to dobre w taksowkach ale to juz inna czestotliwosc. Pozdrawiam wszystkich!!

[ Dodano: 03-02-2006, 06:48 ]

MICHAS jak mozesz miec dobry odbior jak antene masz na relingu!! jak CI to ktoś doradził to go pozdrów.

[ Dodano: 03-02-2006, 06:51 ]

DZIACIAL wszystko by bylo fajnie zgodzę sie z toba ze 9 kanal jest kanalem alarmowym ale sam powiedzprzeciez to w naszym kraju wogole nie funkcjonuje tak jak powinno

[ Dodano: 03-02-2006, 06:54 ]

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA DZIACIAL BOJAK SIEDZIALEM NA NECIE I NA WYSZUKIWARCE WPISALEM 206SW TO WYRZUCILO MI TWOJĄ STRONĘ PRYWATNĄ I TAM BYŁ LINK DO TEGO PORTALU. GDYBY NIE TO PEWNIE BYM TU NIE DOTATŁ WIELKIE DZIEX ;-)

[ Dodano: 03-02-2006, 06:59 ]

MACIEK ŁÓDŹ JAK SIE ZDECYDUJESZ NA INSTALKĘ RADYJKA TO POLECAM "CARO" NA PRZYBYSZEWSKIEGO NIEDALEKO METALPOLU Bardzo fachowa obsługa i doradztwo sam tak kupowałem mają jeszcze serwis w Rzgowie ale nie wiem gdzie dokladnie. Musisz trafic na kolesia z kitką(monter) bo czasem tam stary burak urzęduje.Polecam ten serwis

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Maciek_Łódź

Dzięki wszystkim za opinie.

WITUS Witam zioma :) Dzięki za szeroki opis. Mam już radyjko - Unidena 520. Do "Caro" podjadę po antenkę i zestrojenie.

OT Za tydzień lub dwa robimy LDZspota. Już teraz zapraszam. Do usłyszenia w eterze i do zobaczenia na spocie. Jakiego koloru pugiem śmigasz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WITUS

Srebrne 206 sw na warszawskich numerach hehe jeszcze w leasingu niecałe 2 latka ma a juz ma 51000km z której jesteś dzielnicy??? ja dąbrowa . trza siem skontaktować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Maciek_Łódź

Ja śmigam najczęsciej Bałuty-Widzew-Centrum. W mieście raczej nie uda się nam złapać na CB, zatem do spota ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mlynek87

Chciałbym sie zapytac czy antena o wysokości 60 cm będzie dobrze ściągała? Do ilu km.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
garfield-

No i kupilismy sobie do firmy CB. kilka fotek z pseudo montażu ;)

Dane sprzętu INtek-790 oraz antena 85 cm Wilson

Kupowaliśmy w firmie, które się tym zajmuje. Niestety zasięg jest kiepski.

Czy ważne jest aby umieścić antene na środku dachu ?

IMGP6014.JPG

IMGP6015.JPG

IMGP6016.JPG

IMGP6017.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WITUS

Ta antena ma cewkę???? bo jakoś nie widzę a jeżeli jest to antena ktorej nie trza sterować do samochodu to rewelacyjnego zasięgu nie uzyskasz nigdy ja mam bacik 1.20 i wszystko zalezy od wieluczynników ale 15km to spoks łapie. pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Iceman_x
Niestety zasięg jest kiepski

co to dokładnie znaczy?? według ciebie

u mnie z antenką 1,00m jakieś 10km zasięgu wyciągnąć sie da :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WITUS

To chyba antenka bezcefkowa i taka ktorej siem nie stroji zasięg masz pewno od 0.5km max do 2-3 prawda???? cienka sprawa niestety bo kumpel w firmie ma coś takiego i jeszcze do tego ma nisko zamontowaną i co się okazuje że jak czasem mija tira to mu nawet nie zdąrzy odpowiedzieć i juz sygnał zanika. Radyjko fajne ale antenkę to chyba "sorki" ale chyba będziesz musiał zmienić jak dużo jezdzisz a niedaj boże we mgle to już wogóle bedzie ciężko. Odnośnie twojego pytania gdzie antenę sie montuje to wszystko jedno czy z boku czy na środku tylko jeżeli będziesz miał antenkę którą trzeba będzie stroić do radia to powinieneś ją trzymać w 1 miejscu po wystrojeniu(jeżeli antena jest żle wystrojona to można nawet mieć zasięg do 200m osobiście bym Ci polecił sztywne mocowanie na klape bagażnika(jak założysz większą antenkę) ponieważ duża antenka = większy magnes a dach pyzia jest wypukły i po dłuższym eksploatowaniu może Ci się dach odkształcić lub zostawić ślady w postaci rysy na dachu, żaden reling nie wchodzi w gre bo nigdy nie będzie dobrej masy. Uchwyt sztywny plastikowy , ponieważ te niby "chromowane" szybko rdzewieją. Jak chcesz zobaczyć jak to u mnie wygląda to są fotki w topicu samochód miesiąca kwiecień mocowanie z lewej strony na klapie bagażnika . Jeżeli masz problem z montażem radyjka to jeżeli masz obejme na cb to przykręć sobie z boku od strony pasażera po lewej stronie schowka wiekszosc 206 chyba tak ma. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
garfield-

tak, dokładnie jest jak piszesz - 0,5 do 2-3 max. Słyszę za to np: lokalnych gości, którzy charytatywnie pomagają ludziom (np na 26 kanale od 9 rano fascynat jest taki - chyba na emeryturce sądząc po głosie i odpowiada na różne pytania) - jest od naszej firmy jakieś 12 km, a słychać idealnie, ale on ma antenę na 10 piętrowcu w dość wysoko położnym rejonie miasta i jakiś tam super mikrofon z hełmofonu jak się chwalił. W ogóle super sprawa. Dokładnie też występuje coś takiego, że mijam pacjenta, chcę mu odpowiedzieć i lipa bo już poza zasięgiem

Oks, będzie chwilka wolniejsza to się zainteresuje tym uchwytem i wymianą anteny na inną.

Co do mocowania to niestety często przesuwam fotel ze względu na pasażerów z tyłu, ale tak myśle ze zamontuje pod schowkiem po lewej, nie widać będzie tak.

Z radyjkiem jeździłem tydzień, pózniej przyszła pora na kolegów ;)

Już przynajmniej teraz wiem co bym chciał i czego brakuje temu inetkowi( zeby na pograniczu szumów wyciszał szum podobno robi tak "510" czy "520" -nie jest to auto ale jakieś takie pół-auto).

Narazie decyzja o zakupach dalszych radyjek utknęła z powodu kiepskiego zasięgu. Co byś polecił WITUS, za antenkę albo radyjo? Są jeszcze dwa autka do wyposażenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość witus

Słuchaj ja mam zwykłe analogowe radyjko Uniden pro520 xl jest to dobre radjo na polskie warunki ma szybką 9 i ref gain(brak ref gain w pro 510 xl) Jak już wcześniej gdzieś pisałem są to 2 najpopularniejsze radyjka w polsce ponieważ nie są drogie i z tego co słyszałem to jeszcze staniały są to radia już z segmentu cichych radyjek ludzie Ciebie bardzo dobrze słyszą a ty ich głos brzmi realistycznie a nie tak jak np. w onvie jak z puszki. Z tego co wiem z takimi funkcjami president jest sporo drozszy. Antenkę mam carbonium 1.20 ale polecam zwykłą antenkę Lemowską długą do tego sztywny uchwyt oczywiście. Nie powiem Ci dokładnie ile $ to będzie kosztowało bo się ceny trochę zmieniły powiem tak ja zapłaciłem pół roku temu 600 zł za zestaw w tym antenka 160 zł a Maciek z krótszą antenką zapłacił chyba 400 z groszami także nie chcę wprowadzic Cię w bład. Lemowska antenkapowinna 100zl chyba kosztować także jest różnica a w jakości tylko trochę gorsza od mojej.Odnośnie mocowania radia w pugu to ja mogę fotelem manewrować w pełnym zakresie radyjko po prawej stronie drążka zmiany biegów( pamiętaj że kaczka ma ograniczony kabelek i radyjko musisz mieć przy sobie zebyś mógł zmieniać ustawienia chocby ref gain często gęsto w zależnosci od warunków się przestawia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WITUS

Sorki za podwójnie ale coś mi się pokręciło hehe :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kasper

zastanawiam sie nad Midlanem 1001Z warto ? spotkalem sie z wypowiedziami ze nie bo raz jest malo czule ze wzgleduna przestrojenie z USA a druga sprawa to brak pelnej zgodnosci jesli chodzi o normy EU ktos cos wie na temat tego radyjka ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
garfield-

no to dzisiaj pożyczyłem od koleżki z innej firmy takie cuś:

IMGP6140.JPG

IMGP6141.JPG

IMGP6142.JPG

IMGP6145.JPG

no i lepiej, intek bardzo zbiera wszystkie szumy i te trzaski są takie, że przy dłuższej jeździe boli i szum w głowie.

To radyjko jakoś tak ładnie wycisza, szumy nie są takie dokuczliwe, nie wiem jak to opisać.

Chyba następny zakup to będzie radyjko Harry + Antena Wilsona, a do tego inteka dłuższą antenę dokupimy ... takie plany :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WITUS

No teraz to masz antenkę :hurra: No nie wiem czy na tamtej antenie z tym radyjkiem to dobrze podziała bo też radyjko nie ma żadnej regulacji chyba bo są tylko 2 pokrętła spróbój może się jednak uda. Odnośnie trzasków to jakbyś miał radyjko z ref gainem to byś raczej wogóle nie miał na co narzekać.Jeszcze jedno może Ci się pojawić problem czasami ze sygnał kogoś który jest blisko będzie bardzo mocny i bez regulacji go nie zrozumiesz ale żadko się to zdarza tak czy innaczej powodzenia niedługo chyba każdy zrozumie że cb jest potrzebne hehe po 1 mandacie to zrozumiałem 500zł i 10 punktów :) dodam że był to mój jedyny mandat . Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kasper

noi klamka zapadła skończyło sie na UNIDENIE 520 XL znalazlem jeszcze malutka fajna antenke magnesowa niby ma 3dbi wzmocnienia zobacyzmy w bronku w praniu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziacial
niby ma 3dbi wzmocnienia zobacyzmy w bronku w praniu

ja juz dawno przestalem wierzyc w to co pisze producent

teraz w zwiazku z polamaniem tego:

http://www.marketon.pl/cb_radio/index.php?m=ass&id_ass=44272

czaje sie na cos z tej listy:

http://www.marketon.pl/cb_radio/index.php?m=ass&id_ass=44255

http://www.marketon.pl/cb_radio/index.php?m=ass&id_ass=44246

a w ostatecznosci skonczy sie tak:

http://www.marketon.pl/cb_radio/index.php?m=ass&id_ass=44274

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WITUS

Dziacial podobno masz tubę??? jak to się spisuje i ewentualnie jakie są koszty nabycia tej zabaki ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta