Jump to content
Sign in to follow this  
kasper

Stuk w przednim kole

Recommended Posts

kasper

zauwazylem ze pojawil mi sie stuk w przednim lewym kole jak jade

jadac po prostej jest to rytmiczny stuk wyczuwalny nawet delikatnie na kieorwnicy podczas jazdy

jesli jade szybciej stuk jest szybszy nie wyczuwalny dopiero jak jedzie sie jakies 110-120 bo wtedy juz jest za szybko

scaiglem kolo z przodu i po obracaniu osi nie stwierdzielm zeby cos tam zawadzalo

co to moze byc?

lozysko ????

dziacial

moze felga nie jest wywazona? odpadly ciezarki albo sie wygla, ewentualnie jakis bombel na oponie

AniracK

łozysko MOZE byc.... łącznik wywalony tez w miare podobne objawy moze dawac (chociaz chyba nie do konca,bo to raczej chyba cos w "bezposrednim otoczeniu koła" jest ;):P )

ale ja tez polecałabym przejechac sie gdzies na wyważenie kół.... bo to taka prozaiczna sprawa a czasami roznica w prowadzeniu jest OGROMNA, szczegolnie przy wiekszych predkosciach, wibracje etc

kasper

to pojawia sie na prostej drodze jak sol bez dziur slychac stuk o mniejszej czestotliwosci jak jade wolniej a o wiekszej czestotliwosci jak jade szybciej po ptostej wiec mysle ze nei jest to lacznik stabilizatora boje sie ze lozysko kolo przepatrzylem dokladnie - nic nie ma , to jest rytmicznu STUK czestotliwosc zalezna od predkosci nie jakies rwanie kierownicy czy uciekanie kolami trudno mi okreslic czy jego czestotliwosc jest rowna jednemu obruceniu sie kola czy nie :/

kelly

Kasperku ja nie umiem ci pomóc bo juz długo nad tym myslelismy razem. Ale moze jak masz mozliwosc postawiania auta na podnosniku to pokręc ale całym kołem. Lewym i prawym. Zeby zasymulowac sytuacje jaka jest na drodze.Nie wydaje mi sie zeby to było łozysko bo stukot jest równomierny czyli tak jakby cos ocierało. Zobacz opone na wszelki wypadek czy nie jest obtarta.Moze nadkole gdzies odstaje? I to co mi wpadło do głowy. Ja popsulam swoje zaciski (no tak to jest jak sie uczy na podstawie prób i błedów) i zacisk nie dziala prawidłowo. Potrafi klekotac i piszczec. Ale jak juz zaczyna klekotac to jak kamien w kuble (no inne porowanie nie pzyszło mi do głowy) wiec moze zobacz swoje zaciski. Ja to tez mam z prawej strony.

[ Dodano: 2005-08-20, 12:13 ]

Ale łozysko chyba trze a nie puka? Przynajmniej mnie sie tak wydaje :?

kasper

stukot jest przy biegu jak i na biegu jalowym krecilem lewa osia z kolem i bez kola i nie zauwazylem zadnych problemow, przypuszczlaem jeszcze ze tarcza hamulcowa moze sie wykrzywila ale jest prosciutka i obraca sie bez zadnych proboemow zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz ze jak jade czy to w trasie czy w miescie raz na jakis czas potrafi zasmierdzeic nei jestem w stanie stweirdzic czy to smrod z tarcz hamulcowych czy ze sprzegla ale przy normlanej jezdzize na wprost bez redukcji biegow potrafi tak zrobic ze przez moment smierdzi taka jakby spalona guma smrod podobny jak sprzeglo zasmierdzi :/ ( i to ja napewno nie puszczam bakow :P )

[ Dodano: 20-08-2005, 12:30 ]

Kelly myslelismy nad tylnim kolem poniewaz wczesniej czulem ze byl to stuk w tylnim prawym kole ale czuc to na kolumnie kierownicy i stuk wydobywa sie z lewego przedniego kola :/

kelly

I to jest od czasu gdy szaleliscie na spocie? A wjechałes wtedy w jakąś dziure albo cos dziwnego sie wydarzyło?

kasper

przyznaje sie bez bicia tak to po tym sie stalo :(:(:( nie bylo zadnej dziury :( tylko slizg

dziacial

no to ja stawiam na krzywa felge/opone

kelly

Kasper zamien koła. Zdejmij to co masz a wrzuc zapas. Wtedy bedzie wiadomo czy to kolo czy cos innego.

AniracK
i to ja napewno nie puszczam bakow

:chytry:

:P :P :P

Kasper zamien koła

dobrze gada!!!

jak zaniknie to wiadomo bedzie o co chodziło ;-)

a luzy na kole sprawdzales? i czy opona nie sciera Ci sie jakos z jednej strony na przykald? moze tez warto na to spojrzec ;)

(a ja dzis przyszorowałam nadkolami o opony) 5 osób w samochodzie.... NIGDY wiecej :/ )

kelly

I jak? sprawdzałes zapas?

kasper

zapas juz wrzucony na tylne prawe kolo wiec juz uzyty :/ jutro pobawie sie kolami to powiem co i jak

kelly

To pozamieniaj koła miejscami (przod na tył i odwrotnie)

Carlos

no ja raczej tez bym stawial na kola. kiedys mialem podobne objawy i byla to niewywazona felga. w wiekszosci takich przypadkow "poszukiwania" usterki zaczyna sie od sprawdzenia kol i opon.

powodzenia

michal

Mi sie przykleil kawalek tego czegos co nazywaja asfaltem.

Tluklo strasznie.

Ja bym wyeilinowla felge i wywazanie bo jak jest zle to bedzie kierownica trzeslo.

Sprawdzil bym tez poloske.