Jump to content
Sign in to follow this  
maxiak

Zawór BLOW OFF i wskaźnik pracy turbiny w HDI

Recommended Posts

maxiak

Temat był juz poruszany na Forum, ale nie znalazlem odpowiedzi czy ktos takie sprawy jak w temacie u siebie W HDI zainstalowal ?

Czy jest to bezpieczne ?

Gdzie i za ile mozna to zrobic ?

Czy taki dodatkowy zegar nie wplywa na prace turbiny negatywnie ? To samo pytanie jesli chodzi o zawór Blow Off ?

kajtek87

z tego co pamietam to zwor bloff off nie nadaje sie do naszego silnika hdi i nikt takowego nie zalozyl ktos tam kupowal jakies glosniczki czy cos co wydawaly dzwiek jak bloff off albo na koncowke tlumika tez cos bylo do dolozenia ale jako takiego samego zaworu nikt nie zalozyl chyba ze zalozyl a nie zdal relacji :)

a co do wskaznika to znam pare osob co zakladalo takie zegary i nie mieli zadnych problemow z turbinka tam sie tylko jakis trujnik dawalo zeby zrobic dojscie do zegara wezykow cisnieniowych

-Kuba-

maxiak, polecam forum mastersa http://tdituning.pl/ tam opisują próby z blowoffem. w skrócie w dieslu nie ma sensu, co do wskaźnika doładowania nic nie wiem ;)

maxiak

:( szkoda bo szykowalem sie, ze blow off jest mozliwy i bede syczal sobie a tu klapa :(

[ Dodano: 02-01-2008, 23:37 ]

To co tu takiego z Puziem zrobic zeby brzmial ladniej ? Mruczal sobie, grozil ;) Jak na lwa przystalo ? :) :206 :help:

Tasaczek

Zainstalować dobre audio, będzie lepiej brzmiał na bank :P

maxiak

Mam kilka mp3 z dzwiekami V12, jak sie zapetli to mozna jechac :) Audio mam juz takie, ktore poki co mnie satysfakcjonuje, ale jak splace raty to bede rozbudowywał :) Ale z tym Blow Offem to siem troszku rozczarowalem - byla na mojej puziowej liscie zyczen :/

APROPO

blow off w dieslu pasuje jak swini siodlo, cisnienie doladowania owszem mozna podlaczyc ale jak i gdzie to nie mam pojecia

maxiak

OK. To moze tak. Robie sobie dolot, a kolejny bedzie wylot :) wydech ... moze zatem cos z tej strony zainstalowac co da Puizowi ladne brzmienie ... dobrze kombinuje ? Jakies konkretne "zestawy wydechowe", firmy do polecenia, namiary netowe ?

Wald82

Czujnik prawdopodobnie podlaczasz tak jak w zwyklym wolnossaku, przecinasz wezyk podcisnienia od kolektora i dajesz trojnik.

rumianko

zrob sobie wydech, ja u siebie co prawda mam 2x tyle mocy ale dzwiek jest przegiety, jak turbo napompuje to przeciag niezly sie robi na zewnatrz, ale w samochodzie jak sie normalnie jedzie to jest tak jak seria.

u mnie jest 2cale przelot bez kata i pierwszego a ostatni jest zalozony przelotowy tylko nie jakis tam fucking basowy itp.

rumianko

Thomas praktycznie 2 czy 1 dzien przed spotem bede wiedzial, takze moze tak moze nie, czas pokaze ;)

maxiak

.......albo to !

Juz jestem zdezorientowany czy brnac w ten temat ....

APROPO

to nie jest prawdziwe woooosh tylko pisk jakby psu glowe przytrzasnac drzwiami :P

Boczek
pisk jakby psu glowe przytrzasnac drzwiami
:rotfl

-Kuba-

mi tam się podoba dźwięk zawirusowanej turbiny bez kata tylko ztłumikem końcowym ;) i żadne tam robienie z diesla benzyny nie jest potrzebne...

diesel może brzmieć bardzo ładnie ale nie tak jak benzyzna...

chcesz dźwięku benzyny kup benzyniaka tylko że będzie palił.... oj

coś za coś ;)

Boczek
diesel może brzmieć bardzo ładnie ale nie tak jak benzyzna...

No i tu masz racje .

tylko że będzie palił.... oj

Oj tam góra dwa razy więcej :hyhy: Ale ten dzwiek ;)

-Kuba-

Boczek, 2 razy więcej droższego paliwa :)

dźwięk jest piękny. coś za coś... ale swojej turbinki też lubię posłuchać :)

Turbo to turbo :) i nie trzeba blow offa gwizd jest jednoznaczny :)

Banan
Ale z tym Blow Offem to siem troszku rozczarowalem - byla na mojej puziowej liscie zyczen :/

mee toooo :mur:

maxiak

No coz .. po zrobieniu ukladu dolotowego wezme sie za wydech i zobaczymy .... Lubie turbinowanie mojej turbiny :) Tym bardziej, ze teraz bez muzy jezdze bo moj Alpine jak lyknal plyte to jej oddac juz nie chcial i pojechal na patroszenie do serwisu :) ... ale jak wroci to zainstaluja mi dodatkowo modul do sterowanioa z tego kijka przy kierownicy :) Ponoc 300 z montazem ma kosztowac i jest uniwersalny - przy zmianie radia tez bedzie dzialac. Jak mi to zrobia faktycznie to napisze bo najwyrazniej sprawa potaniala. Kiedys wolali 500 zenków za to.

Banan

MAXIAK a jakie zegary na slupek dajesz??

maxiak

Poki co to planowalem tylko wskaznik doladowania ... ale jeszcze mysle :)

Dzis mi przyszly ramki zegarow to w to sie pobawie :)

A co do tego psa to by sie Liga Ochrony Zwierzat mogla przyczepic faktycznie i opisali by czlowieka w miesieczniku "Twoj ciapek" :)

[ Dodano: 07-01-2008, 16:50 ]

W sumie tak czytam ten rozpoczęty przeze mnie wątek i na dobra sprawe uzyskalem dwie rzeczy: Blow Off nie ma sensu to juz wiem - odpuszczam. Dolot zrobie. Jesli chodzio o wydech to rozmawialem ze specem z MasterTunning i dowiedzialem sie, ze wydech jest ok ten fabryczny i nie ma co mieszac ... a gdybym chcial zamieszac dla brzmienia ??? Co i gdzie zrobic ?

A tak w ogóle to zaproponowal mi intercooler za jakies 2,5 tys ... az nie wiem co powiedziec :)