Jump to content
AniracK

KOLORY - nazewnictwo

Recommended Posts

YARO82
A co to za kolor?

niebieski

W jakich rocznikach można było go spotkać?

w kazdym pod warunkiem ze jest nowszy niz 2002 lub jest to cc.

Był tylko w RC?

nie

[ Dodano: 17-12-2007, 00:45 ]

A co to za kolor?

uzyj wyszukiwarki ;)

Wpisywałem w goglach znalezione nazwy kolorów na forum i dodawałem 206 ale nic co by mi przypominało ten kolor nie znalazłem, jeden podobny, ale wydaje mi się sporo jaśniejszy...

tomasz-206
Wpisywałem w goglach znalezione nazwy kolorów na forum i dodawałem 206 ale nic co by mi przypominało ten kolor nie znalazłem, jeden podobny, ale wydaje mi się sporo jaśniejszy...

kto szuka ten znajdzie, a jak nie znajdzie to ktos za niego znajdzie ;).

Po Polsku niebieski recife , po Francusku bleu récif

YARO82

kto szuka ten znajdzie, a jak nie znajdzie to ktos za niego znajdzie ;).

Po Polsku niebieski recife , po Francusku bleu récif

No właśnie ten kolor miałem na myśli jak pisałem o tym że za jasny. Jesteś pewien że to ten kolor? Bo mi się wydaje że ten jest ciemniejszy.

tomasz-206

YARO82, tak jestem pewny

adasiko

ale mi sie tu cos niezgdadza ja mam kod KQM (zielony metalic)

i za nic niemoge znależć odpowiadającego mu nazwy koloru

zielony tja brejk >???

Marcomk

Witam, z ciekawości pytam się jaki jest kolor mojego auta bo szczerze mówiąc to już się nie łapie:/ Niestety przy zakupie auta nie dostałem żadnej książki, i nie mam ani kodu koloru auta ani nic. Mam nadzieje ze zdjęcie będzie w miarę wyraźne. Pozdrawiam i dzięki za wszelka pomoc:)

http://img104.imageshack.us/my.php?image=dsc00698y.jpg

Junk65
jaki jest kolor mojego auta

Który to rocznik? Nr lakieru powinieneś mieć na słupku drzwi kierowcy - wygląda na EKQ jeśli to metalik?

lokalizacjanumeru.th.jpg

lokalizacjatabliczki.th.jpg

Edited by Junk65

Marcomk
Junk65 wielkie dzieki:) Masz racje co do koloru i dzieki za info.

lukitom

Czy wiecie może jak to wygląda z doborem odpowiedniego koloru u lakiernika? Jak ja mu podam ten kod lakieru producenta, to on będzie wiedział jak dobrać proporcje czy jedyną szansą na taki sam odciń jest zamówienie go w ASO? o ile wogóle można:/

kocurr

Jak udasz się do fachowca, w ogóle nie powinieneś się zastanawiać nad tym problemem - poradzi sobie.

Jak udasz się do amatora, to lepiej zawróć zanim tam dotrzesz :]

lechoo

a jak bedziesz zamawiac kolorek to najlepiej daj na wzór korek wlewu (tzn sam plastik) bedzie wzór żeby lepiej dobrac :)

Junk65

Popieram.

Podstawa to numer! Z czegoś trzeba wyjść (łatwiej szukać). Ale "kawałek" auta też sie przyda, ponieważ nawet fabryki robia w tym samym numerze odcienie - auta z różnych serii sie różnia!!!

lukitom

Dzięki wielkie i jeszcze ma jedno pytanie, czy lakier na blache i na plastiki to ten sam, czy musze zaznaczyć przy doborze lakieru np. że posłuży on do pomalowania elementów plastikowych?

lechoo

lakier to tylko taka se kolorowa powłoka chroniąca :) a ważny jest podkład który ta powłoke utrzyma np na plastiku :)

Junk65
czy lakier na blache i na plastiki to ten sam

To ten sam lakier, na plastik stosuje się specjalny podkład i specjalnie przygotowuje sie powierzchnie, trz bardziej rygorystycznie pod względem odtłuszczania. Nowe tworzywa moga mieć na powierzchni silikon z formy wtryskowej - formy sie nim spryskuje, zeby odlew łatwiej wychodził, a stare plastiki są najczęściej zanieczyszcone różnymi Plakami, smoła , asfaltem itp...

vinzento

A przepraszam, że się wtrącę - gdzie konkretnie ta informacja o kolorze ma byc zawarta?

Od strony kierowcy namierzyłem tylko inf. o ciśnieniu w oponach ;)

Natomiast mam rozszyfrowany VIN i tam jest coś takiego:

Rodzaj farby LAKIER METALICZNY DWUWARSTWOWY

Kolor nadwozia LAKIER SZARY KWARCOWY

Typ tapicerki wewnętrznej TKANINA NOROIT + EFKA "MF"

Czy na tej podstawie da się określić nr tego koloru ?

Bo niestety na rancie dzrwi kierowcy mam dwa ubytki lakieru i co gorsze jest tam już rdza. ( myślałem że pug ma blache ocynk :ke ) Więc chętnie bym jakoś dobrał kolor i nieco uzupełnił te ubytki...

Junk65

Na poprzedniej stronce wklejałem info gdzie szukać numeru.

lokalizacjanumeru.th.jpg

lokalizacjatabliczki.th.jpg

LAKIER SZARY KWARCOWY - to moze chodzić o Gris Quartz - ale zobacz nr to bedziesz miał 100% pewności. Ciągle to powtarzam a ludzie szukają numeru lakieru w VINie...

Tam gdzie u mnie (na fotce jest EKB, Ty powinieneś mieć EYC.

http://www.qnetonline.nl/cgi-nt/qnet/qnvariants.asp?site=SIKPL&md=man&ei=ACB0111349&pd=15&mk=Peugeot&cc=EYC&cd=Gris+Quartz+M%2E2c&ac=P9178:98&qy=1.0&um=1&pr=cum

9 odcieni fabrycznych... I dziwicie, sie po co cieniowanie?

-- automatycznie scalone ( 30/3/2009 o 11.24 ) --

myślałem że pug ma blache ocynk

No właśnie jak sama nazwa o-cynk nie cynk - warstwa cynku z wierzchu mogła też zostać uszkodzona a pod spodem jest zwykła blacha...

Edited by Junk65

vinzento
No właśnie jak sama nazwa o-cynk nie cynk - warstwa cynku z wierzchu mogła też zostać uszkodzona a pod spodem jest zwykła blacha...

No tak, nie pomyślałem o tym w ten sposób.

Mam tutaj fotkę jak wygląda to u mnie ( pardon za jakość, ale jestem w pracy i mam tu tylko komórkę )

pugf.th.jpg

Niestety są tam tylko dane o ogumieniu ( niezbyt to widać, ale jakbym się nie starał to nie daję rady tego ostro złapać)

Przy okazji widać te ubytki na drzwiach.

Na wskazanym przez Ciebie miejscu u mnie nie ma nic :( mam jakąś piracką wersję chyba.

Junk65

A który Ty masz rok produkcji tego auta? Do 2001 nr lakieru był pod maska na kolumnie McPhersona (na kielichu) z lewej strony - sprawdź.

lechoo

Junk ja mam 2000 rok i mam na słupku przy kierowcy wiec chyba to nie jest reguła do ktorego roku gdzie :)

vinzento
A który Ty masz rok produkcji tego auta? Do 2001 nr lakieru był pod maska na kolumnie McPhersona (na kielichu) z lewej strony - sprawdź.

Rok prod. 1999, oj chyba to jest to :D

pug2.th.jpg

Junk65
2000 rok i mam na słupku przy kierowcy

Wszystkie po 2000 które widziałem mają na słupku - moze w połowie albo jakoś tak w ciągu roku była zmiana. Ale raczej reguła...

-- automatycznie scalone ( 30/3/2009 o 14.49 ) --

to jest to

Dokładnie! EYC

Lukasbertone

Masakra z tymi kolorami w Peugeotach... Jakby nie mogli napisać gdzieś na aucie pełnej nazwy lakieru. Wszędzie w książeczkach mam tylko, że "szary" i "szary".

Na początku miałem nadzieję, że mam szarego Iceland, bo ładnie brzmi, ale po dogłębnych poszukiwaniach wyszło:

EZAC - Gris Sidobre - szary sidobre

Ktoś wie może co oznacza Sidobre, oprócz, że to jakieś pasmo górskie we Francji? :P

nextcrew

Witam..moglby ktos potwierdzic pewna rzecz odnosnie lakieru

w servicebox mam wypisane ze wyjechal z fabryki z lakierem EYC - Lakier szary kwarcowy...Quartz???

a nie mam tabliczki na dzwiach... i nie jestem pewny czy to ten lakier

moze ktos to potwierdzic...

zdjcie031b.th.jpg

Szary aluminium??