Jump to content
ZDOLNY

Cb radio pomoc przy zakupie ...

Recommended Posts

elfik

nie mnie to oceniać kolego, wcześniej wczuwałem się w opinie, sprawdzałem czy aby za dużo nalotu się nie zrobiło na antenie, a teraz? po prostu wsiadam, włączam i ma działać, i ona to robi, więc czy mam powód żeby się czepiać do anteny?

tomeksic

moze trafila Ci się lepsza sztuka. w każdym razie polecam poczytać trochę na temat tej anteny zanim się ją kupi :)

Yankes69

Dobra kupiłem hustlera...stwierdziłem ze 40 zł to nie jakiś majątek.Do tego dostałem gumową podkładke i jakąś folie:) Narazie jestem całkiem zadowolony...może nie jest idealnie ale za taka kase jest naprawdę b.dobrze:)

Kloch

A wyregulowali Ci radio czy założyłeś tak po prostu antene na dach? :wmorde

tomeksic

radio reguluje sie w zależności od warunkuw w eterze... a antene stroi się pod radio... Jeśli tego nie zrobisz i na "pałe" założysz antene, możesz upalić końcówkę mocy radia.

zbyniu

mi ta antena spadala z dachu w tranizcie przy 90km/h jat u ciebie?

Yankes69

Fajnie wiedzieć:/ Narazie się chyba nić nie stało...Pierwszy raz zakładam CB i nie miałem pojęcia o tym ,że trzeba zestrajać...Gdzie mogą mi to zestroić? A co trzymania się anteny dachu nie mam żadnych zastrzeżeń:)

tomeksic

zaklad który zajmuje sie montarzem cbradia na pewno Ci to zrobi za przyslowiową flaszke. może jakiś sklep z akcesoriami cb jak dobrze zagadasz.

Yankes69

Jutro siedzę w domu to trochę popytam:) Jak ta spalona końcówka mocy się objawia?(pytam żeby się upewnić ,że na 100% wszystko gra)

maciexx123

strojenie kosztuje ok 10zł wszędzie gdzie robią radia podejrzewwam, że większość elektronicznych też powinna to zrobić, co do zakładania wątię aby nie zestrojenie anteny spaliło końcówkę, po prostu nie będzie Ci to dobrze działać i tyle :)

też mam Unidena ale 520XL Pro, i do tego badziewną antenę Sunker CB119 za 50zł, w trasie zasięg do 7km, w zupełności starcza

Kloch

Maciek jeśli znajdziesz mi kogoś kto dobrze obetnie antene i wystroi do radia za 10zł to jeszcze stawiam Ci flaszke. Powtarzam dobrze! Ja za strojenie dałem po znajomości 70zł i działa REWELACYJNIE. Radio jak Twoje tylko antena Wilsona.

Też nie wydaje mi się, żeby się spaliła końcówka mocy więc nie ma co się denerwować...:]

Yankes69

NO to dzięki...uspokoiliście mnie:) Czytałem trochę na ten temat i ceny skłaniają się badziej ku temu co napisał maciexx123...jutro trochę pojeżdżę,popytam i opisze tutaj co i jak:)

Fidel
Ja za strojenie dałem po znajomości 70zł
W "normalnych" miastach to ze 20zł to kosztuje ;) Jakiś czas temu za samo sprawdzenie na stacji benzynowej gdzieś przy autostradzie zapłaciłem dychę, a strojenie to jest dodatkowe 5 minut roboty. A dobrej anteny nie trzeba ucinać. Więc naprawdę ciężko wytłumaczyć cenę porównywalną z kosztem anteny.

A żeby nie było nie na temat, Hustler 100 trzyma się i przy 200km/h. W ogóle antena spadła mi tylko raz, bo między magnesem a dachem jeszcze się śrubka zawieruszyła ;)

Yankes69

A więć tak jestem po dostrajaniu anteny...a raczej nie jestem bo wszystko bylo dobrze..WTF?Kosztowało mnie to całe 5zl bo tylko sprawdził jakieś tam wychylenia na mierniku ktore były minimalne(w sumie prawire zerowe)więc nić nie ustawiał.Jedyne co wyszlo to to ze radio ma 2W a nie 4W?Czyli podobno ciut mniejszy zasięg. Jedyne co mnie zastanawia to to ,że gość nie sprawdział na każdym kanale tylko na 21... A z tego co wyczytałem to powinno być od 1-40 Tak? Jechać jeszcze gdzieś indziej i ustawiać?

maciexx123

ja przed strojeniem słyszałem w radiu "hryhrhryr szuru szuru" strojenie za 10zł miasto Turek, antena badziew bo badziew ale 7km lekką pytką ściąga, u mnie sprawdzał na każdym kanale. Jak słyszysz dobrze i odbierają Cie dobrze to nie musisz nic robić, dla mnie bezsensu jest robić tak żeby antena zbierała 20km jak auta ciągle jadą i info i tak możesz łapać na bieżąco.

Co do tego strojenia czytałem gdzieś, że nawet czasem na tirach mają to ustrojstwo kierowcy i robią to za piwo na parkingach ;)

Yankes69

Słyszą mnie bardzo wyraźnie gdzieś z odległośći 5-8 km i jak tak samo z takiej odległości ściągam bez większych zakłóceń,... więc mnie to wystarcza:)

maciexx123

więcej do szczęścia nie potrzeba ;)

to teraz używaj radia i ciesz się ostrzeżeniami :) mi uratowało dupe ze 2 razy :) no i w mieście jak parkujesz na noc chowaj antene bo nie ważne jaka złodziej i tak ją pożyczy sobie :/

Yankes69

Ja na szczęście nie jestem z miasta i parkuję w garażu...do ktorgo niestety zeby wjechać muszę sciągać antenę albo bat wykręcać:) Dzisiaj już dostałem ostrzeżenie o "misiaczkach" na zakopiance:) Nie ukrywam ,że fajna sprawa...zwłaszcza jak ktoś dojeżdża codziennie gdzieś dalej:)

PiterOKL

był Intek M790-Plus + Hustler IC-100

jest: Uniden 520 PRO XL + Sirio AS-100

:ok:

Yankes69

Ej a powiedzcie mi czy CB może mieć zakłócenia przez wbudowany wzmacniacz w tubie? Ponieważ zauważyłem ,że jak mam wyłączone radio jest ze 2x lepiej...teraz jak odłączyłem tube jest tak jak na wyłączonym radiu...Jest taka możliwość czy szukać gdzieś indziej..jak np masa od tuby lub coś w tym stylu?

noname_k

Możesz łapać zakłócenia poprzez zasilanie, spróbuj podłączyć radio bezpośrednio do akumulatora.

liber39

PRESIDENT chyba najlepsza firma w tej dziedzinie:) polecam

Yankes69

Najlepsza ale i jedna z droższych:)Zbyt mało jeżdżę żeby mi było takie radio potrzebne:)

Sky
Ja za strojenie dałem po znajomości 70zł
ulala to współczuje znajomych..ja dałem obcemu 20 zł w centrum łodzi w jakimś sklepie CB i pomierzyli na pierwszym, 40tym i 19 kanale, wyregulowali długość i voila.. :mur ale 70 ? :padaka

Guest sandra
W "normalnych" miastach to ze 20zł to kosztuje

W Warszawie też tyle kosztuje (dane z początku zeszłego roku) :) Także Warszawa dalej pozostaje normalnym miastem :P