Skocz do zawartości
draczek

[GUIDE] Montaż Świateł dziennych

Rekomendowane odpowiedzi

Pawełek

Interesująca strona dotycząca świateł. Podaję bezpośrednio linka do ciekawych informacji odnośnie świateł dziennych ale polecam przejrzenie całości http://bezswiatel.ath.cx/?page=dzienne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Phantom

przyda się ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EndRRiu
Interesująca strona dotycząca świateł. Podaję bezpośrednio linka do ciekawych informacji odnośnie świateł dziennych ale polecam przejrzenie całości http://bezswiatel.ath.cx/?page=dzienne

Zaglebiam sie w lekture:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kad3wawa

Mam dayline i sa super :-) Tylko mam lepsze , bo wiecej diod i lepiej swieca :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Phantom

jeśli mówisz o dayline czyli kiepskiej imitacji DevilEyes to jak mam być szczery- napewno nie wyglądają lepiej ;)

niestety...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kad3wawa

Zrobie fotki to przesle i zobaczycie :-) nie chodzi mi o zadne Angel Eyes tylko swiatła do jazdy dziennej ! Ja se je nazywam dayline :pug :11

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Michaleczek88
p1040450g.jpg

A to moje swiatelka ostatnio zrobione

Pierwsza lepsza kontrola i dowodzik leci :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cybernetic
Mam dayline i sa super :-) Tylko mam lepsze , bo wiecej diod i lepiej swieca :-)

Pokaz foto :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kad3wawa

a jak fotke zalaczyc ?? bo tutaj sa jakies linki do netu ... A ja chcialem załlaczyc fotke z kompa ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EndRRiu
Pierwsza lepsza kontrola i dowodzik leci :)

Jeżdze tak juz ponad dwa miechy i nic pare niebieskich stalo na drodze i nic nawet lizakiem nie machneli a poza tym moge je w 10 sekund odlaczyc i nie widze juz w tym problemu

Wg mnie lepsze takie niż jeżdżą palanci w calibrach i innych e36 i w postojowkach maja niebieskie ledki albo nawet ostatnio widziałem zielone czerwone itp.

a poza tym jest o wiele wieksza oszczednosc bo jak na razie jeszcze musza sie swiecic pozycyjne z tylu pojazdu wiec chociaz te 100Watt energi zamieniam na jakis 1W wiec i zuzycie paliwa jest mniejsze ale akurat mnie to nie obchodzi:P po prostu jest lepszy efekt wg mnie bynajmniej ;)

---------- Po chwili dodano... ----------

a jak fotke zalaczyc ?? bo tutaj sa jakies linki do netu ... A ja chcialem załlaczyc fotke z kompa ...

do prostu wrzucasz fotke na dowolny serwer i potem do niej linka i juz jest foto;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
_carlos-

Kupiłem takie lampy do jazdy dziennej z homologacją:

http://www.allegro.pl/item696522588_swiatla_do_dziennej_jazdy_led_homologacja_slim.html

Chciałbym je zamontować do listwy zderzaka, od spodu, ale nie wiem jak ściągnać listwę z zaczepów. Może ktoś już próbował?

Czy ktoś z Was klubowowicze orientuje się, na którym zacisku alternatora pojawia się napięcie ładowania? Chciałbym pod ten obwód podłączyć zasilanie lamp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EndRRiu

ja bym je podlaczyl pod zaplon zeby nigdy o nich nie zapominac albo podlaczyc do BSI jak ktos juz o tym pisal

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
_carlos-

Z podłączeniem pod zaplon mam obawy. Nie wiem jak się zachowają diody przy prądzie rozruchowym. Jeżeli podpiąłbym pod wyście alternatora do ładowania mam ciągłe zasilanie stałym napięciem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EndRRiu

tez prawda diody jest latwo spalic bo pod zaplonem jest 14,2 V przynajmniej u mnie wiec dodatkowy rezystor bym musial dorzucic

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
_carlos-

A jak montował lampy kolega kad3wawa?

Edytowane przez _carlos-

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kad3wawa

Ja mam to tak zrobione:

Lampy az tak trudne do zalozenie nie byly , tylko mialem problem z montarzem kabelkow . Ale w koncu se poradzilem :-) A mialem 3 : jedne pod zasilanie( akumulator) , drugie pod swiatla mijania ( pod kostke) a trzecie do zrodla podtrzymania pradu, czyli albo rorusznik , albo alternator ... Ja podpialem pod alternator i wszystko jest ok ! I teraz jak wlaczam silnik to wlaczaja mi sie zawsze "dayliny" . Jak wylaczam silnik to i one sie wylaczaja. Jak jest wlaczony silnik i wlaczam swiatla mijania to dayliny sie wylaczaja :-) W zestawie do swiatelek byly uchwyty stalowe do lamp. wiec przykrecilem lampki pod spodem do zderzaka . Jeszcze jednym problemem bylo pochowanie wszystkim kabli od tych swiatelek , tak aby nie przeszkadzaly w niczym ...

Mam nadzieje ze cos Ci pomoglem w montazu ... Powodzenia ! :-)

ja bym je podlaczyl pod zaplon zeby nigdy o nich nie zapominac albo podlaczyc do BSI jak ktos juz o tym pisal

A ja mam podlaczone pod kostke z kabelkami od alternatora i jest wszystko jak narzie miodzio :-) a jezdze juz tak ponad 2 miesiace !:hurra

AAA i jeszcze jedno .... zdradze Wam moja tajemnice ... ja na nich jezdze cala dobe ;) w nocy po Warszawie moge tak jezdzic , ale w trasie juz nie bo nic nie widze przed soba ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wsciekle

ciekawe rozwiazanie podoba mi sie to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mac412

Szkoda kasy na te światełka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GIZMO102008

ja też mam założone dzienne i panowie policjanci nic nie mogą powiedzieć na temat niefabrycznego montażu bo to nie ma znaczenia ważna jest homologacja wybita na kloszu lampy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tkonop
AAA i jeszcze jedno .... zdradze Wam moja tajemnice ... ja na nich jezdze cala dobe ;) w nocy po Warszawie moge tak jezdzic , ale w trasie juz nie bo nic nie widze przed soba ...

Z ciekawości pytam. Czy zgodnie z przepisami wyłączają się automatycznie, jak włączysz światła mijania?

Ja mam pytanie jak myślicie jak będą wyglądały diody nad reflektorami przednimi miedzy lampą a maską... nie będzie to obciachowe?? A dokładnie o te diody mi chodzi http://moto.allegro.pl/item1072999106_listwa_24_led_postojowe_diodowe_kolory_mocne_24h.html

1. brak homologacji więc na dzienne się*nie nadają.

2. Będą świecić do góry (LED ma dosyć mały stożek świecena)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Pawełkowy

Jak chcesz już coś "diodowego" to polecam Ci odejść od Twojego pomysłu i pomyśleć nad -> http://allegro.pl/listing.php/search?string=dayline+206&from_showcat=1&category=0&sg=0&change_view=1

Zdarzają się ostatnio już po 420zl, czyli w normalnej cenie. W tej chwili akurat nie ma, ale warto się nad nimi zastanowić.

Podane przez Ciebie "listwy" raczej się nie spodobają policjantom, ale jak chcesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piotrek92
Ja mam pytanie jak myślicie jak będą wyglądały diody nad reflektorami przednimi miedzy lampą a maską...

Tak to będzie wyglądało:

dsc09290cv0.th.jpgdsc09286vi2.th.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Koral2tu

Dzięki za wskazówki :D

Zdarzają się ostatnio już po 420zl, czyli w normalnej cenie. W tej chwili akurat nie ma, ale warto się nad nimi zastanowić.

Co do tych lamp no na razie będę musiał się jeszcze wstrzymać bo trochę drogie są :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta