Jump to content
draczek

[GUIDE] Montaż Świateł dziennych

Recommended Posts

sławun

Tak właśnie kol. ma rację dopuki nic się nie stanie to ok. ,ale jak już coś to mogą być szopki ,a poza tym dopóki bardzo mało jest takich rozwiązań zamontowanych to nikt tym się nie interesuje,ale jest tego coraz więcej i wreście ktoś nato zwróci uwagę i tym się zainteresuje. Tak było z montowaniem haka do MATIZA na początku ludzie montowali i było git ,ale ktoś się dopatrzył w Ministerstwie ,że brak jest homologacji na montaż haka w tym aucie .Rozesłali do urzędów i diagnostów adnotacje i koniec z motażem haka.A fiat 126p ,tam można było zakładać ,bo był na to papierek ot taka historia .

etop
Z tą przeróbką 30% bywa różnie ,czasami ktoś ma taką przerókę i pomimo 30% wykorzystując światła drogowe zdrowo oślepia ,oczywiście nie każde .Prędzej czy pużniej albo dopuszczą legalnie takie rozwiązanie ,albo zaczną zwalczać tego typu rozwiązania.Ja wolałem tego nie stosować ,żeby choćby nie oślepiać innych.

Co do tego oslepiania to kwestia wyglada tak iz pojawily sie egzemplarze ktore nie koniecznie swieca na 30% tylko na 100% i wowczas oslepiaja, ktos kto tak jezdzi musi byc idiota.

w ustawieniu na 30-50% swiatla sa o barwie zoltawej

sławun

Ogólnie takie rozwiązanie nie jest głupie tylko szkoda ,że jak narazie jest to nielegalne .Ja codziennie robię do pracy 70km i na trasie są miejsca gdzie często stoją patrole i są częste kontrolę wolałem tego u siebie nie montować a nóż by się ktoś dopatrzył wcześniej widziałem na allegro takie urządzenia i nawet miałem już montować .Są na allegro nawet orginalne moduły do AUDI

etop

jesli jest cos oryginalnie to moza mowic ze tak ma byc :) chcialbym zauwazyc ze nie wszystkie nowe auta spelniaja rygory naszych przepisow i jezedza, np, mondeo mk4 po lifcie ma swiadla led ktore swiaca caly czas a powinny gasnac po wlaczenuiu mijania, po za tym odleglosci od brzegu auta sa nizsze niz powinny byc i oryginale jest oryginalne :)

sławun

No tak ,ale tam masz homologacje auta gdzie jest punkt który opisuje dopuszczenie do ruchu z takimi światłami ,jest papierek i koniec.A w twoim przypadku homologacja nic takiego nie przewiduje zresztą ty masz włączone światła drogowe wbrew przepisom a w Mondeo palą się światła mijania i przyciemniają ledy jak wyłączysz mijania to ledy świecą mocniej a to ustawodawca dopuszcza:)

etop
No tak ,ale tam masz homologacje auta gdzie jest punkt który opisuje dopuszczenie do ruchu z takimi światłami ,jest papierek i koniec.A w twoim przypadku homologacja nic takiego nie przewiduje zresztą ty masz włączone światła drogowe wbrew przepisom a w Mondeo palą się światła mijania i przyciemniają ledy jak wyłączysz mijania to ledy świecą mocniej a to ustawodawca dopuszcza:)

wiem wiem ale jak narazie smigajac po City nie mialem z tym problemow, a jexdzac ponad rok widze coiraz wiecej tych rozwiazan swiatla wewnwtrzne swiecace lzej niz pozostale widac z z daleka, i o to chodzi aby bylo je widac :)

Pedro
w Mondeo palą się światła mijania i przyciemniają ledy

Dokładnie, przy zapaleniu mijania, ledy przygasają i pełnią funkcję świateł postojowych, bo takowych osobno z przodu nie ma.

sławun

Też się z tym zgadzam ,że najważniejsze ,żeby cię widziano .Jeśli zalegalizują takie rozwiązanie to coś takiego zamontuję ,szkoda że nie ma takich żarówek np H7 z dwoma włoknami 55W i 2 włokno 20W.

_carlos-
Dokładnie, przy zapaleniu mijania, ledy przygasają i pełnią funkcję świateł postojowych, bo takowych osobno z przodu nie ma.

w astrze IV też tak jest

Pedro
w astrze IV też tak jest

I w wielu innych nowych autach...

Piotrek92

Ma ktoś jakiś schemat albo wie gdzie znaleźć w komorze silnika, gdzieś przy bezpiecznikach, plus po stacyjce i przewody od reflektorów a konkretnie pozycje i drogowe lewe i prawe?

PS 2004r mux

NiebieskiPug

Ja tam plusa szukałem wsadzając kabelek po kolei w ,,dziury" od bezpieczników i do działającego należycie wsadziłem. Myślałem że pociągnę plusa do wycieraczek ale albo mam dziwne auto albo ogólnie w pugu to rozwiązanie się nie sprawdza.

Perseusz

Najlepiej miernikiem (voltomierz)sprawdzić "+"po stacyjce w skrzynce bezpieczników pod maską.Najlepsza opcja to + od alternatora bo masz zasilanie dopiero po uruchomieniu silnika.Przecież o to chodzi że światełka świecą jak masz zamiar jechać.Przy okazji chciałem rzucić nową lokalizację montażu światełek dziennych.Nie spotkałem się jeszcze z taką opcją a może warto.Chociaż bez małej wycinki się nie obejdzie.Chodzi o gril pod reflektorami i jego listwy.Dopiero co kupiłem LEDy i myślę gdzie je upchać.A miejsca jest mało i ciasno w Pugu206.Tu przykładowa fotka o co mi chodzi:

2ee1ab5b0088b34a.jpg

wrobeleczek
Najlepiej miernikiem (voltomierz)sprawdzić "+"po stacyjce w skrzynce bezpieczników pod maską.Najlepsza opcja to + od alternatora bo masz zasilanie dopiero po uruchomieniu silnika.Przecież o to chodzi że światełka świecą jak masz zamiar jechać.Przy okazji chciałem rzucić nową lokalizację montażu światełek dziennych.Nie spotkałem się jeszcze z taką opcją a może warto.Chociaż bez małej wycinki się nie obejdzie.Chodzi o gril pod reflektorami i jego listwy.Dopiero co kupiłem LEDy i myślę gdzie je upchać.A miejsca jest mało i ciasno w Pugu206.

Nie może tak być zamontowane. Jest za blisko reflektorów. Montaż powinien być zgodnie z przepisami a te mówią w jakiej odległości powinny być zamontowane światła od całej reszty. Pisze się tam o odległościach od świateł, od kierunków, od samych siebie, od podłoża oraz maksymalnym kącie montażu w stosunku do przodu pojazdu.

Jak kupowałem Philipsa to było tam wszystko rozrysowane i wyjaśnione.

proBIELANY

Paskudnie te LEDy wyglądają. Montaż przy pomocy "kropelki" ?

Perseusz
Nie może tak być zamontowane. Jest za blisko reflektorów. Montaż powinien być zgodnie z przepisami a te mówią w jakiej odległości powinny być zamontowane światła od całej reszty. Pisze się tam o odległościach od świateł, od kierunków, od samych siebie, od podłoża oraz maksymalnym kącie montażu w stosunku do przodu pojazdu.

Jak kupowałem Philipsa to było tam wszystko rozrysowane i wyjaśnione.

Przepraszam gdzie pisze w przepisach,że nie mogą być te światełka blisko reflektorów głównych.Proszę mi to pokazać.Przecież są też zintegrowane takie światełka w nowych autach z reflektorami głównymi i tam dopiero jest blisko.A jak są włączone dzienne to i tak główne nie mają świecić.

Tu więcej pisze:

http://www.swiatla.auto.pl/informacja/17/prawo-drogowe

A fotka jest tylko przykładowa zrobiona Paintem a nie na żadną kropelkę montaż.

OutSideR_22

odgrzewam kotleta! gdzie w bezmozgu idzie pod maska kabel 'po stacyjce' ? potrzebuje najlepiej zrodlo zasilania ktore pojawia sie po odpaleniu silnika dopiero - o ile wogole istnieje

_carlos-

Sygnal po odpaleniu silnika jest w skrzynce BSM pod maska. W tym temacie:

http://www.206club.net/showthread.php?t=71403

jest zdjecie skrzynki BSM. Miedzy dwoma zoltymi bezpiecznikami 25A jest puste miejsce, tam powiniem byc ten sygnal.

marcin90

_carlos-, ja na tym pinie mam cały czas napięcie. Gdzie więc szukać prądu na odpalonym silniku?

Longbow

Dla hardcoreów po zapalniczce, dla niehardcoreów czujnik wstecznego...ale sprawdzane na Grand Scenic, w 206 trzeba potwierdzić.

_carlos-
_carlos-, ja na tym pinie mam cały czas napięcie. Gdzie więc szukać prądu na odpalonym silniku?

Moj blad- na tym bezpieczniku jest caly czas napiecie. Trzeba przeciagnac przewod wewnatrz BSM z tego bezpiecznika do styku przekaznika (czerwona linia na zdjeciu) i okablowac reszte stykow przekaznika ,tak jak na zdjeciu. Sprobuje odszukac duze zdjecie z opisem, jak podlaczyc ten przekaznik, zeby pojawial sie sygnal po odpaleniu silnika.

marcin90
Sprobuje odszukac duze zdjecie z opisem, jak podlaczyc ten przekaznik, zeby pojawial sie sygnal po odpaleniu silnika.

Będę wdzięczny. :)

darekesp

Otwieracie skrzynkę bsm w mux'ie na głównej wtyczce gruby biały przewód ma plus po przekręceniu zapłonu masę na budę a przewód od automatu do postojówek mam tak u siebie. Zalecam do plusa zastosować grubszy przewód.

marcin90
Otwieracie skrzynkę bsm w mux'ie na głównej wtyczce gruby biały przewód ma plus po przekręceniu zapłonu masę na budę a przewód od automatu do postojówek mam tak u siebie. Zalecam do plusa zastosować grubszy przewód.

Mówimy o bezMUXie i chodzi mi o + po odpaleniu a nie przekręceniu na zapłon.

_carlos-
Będę wdzięczny. :)

Kliknij w miniaturkę.

fe27ccff135941dcm.jpg

Musisz dołozyć przewody oznaczone na:

- czerwono (przewód prądowy),

- zielono (przewód + sterowania cewką przekaźnika po odpaleniu silnika)

- niebiesko (masa z najbliższego punktu do sterowania cewką przekaźnika),

a czarny to będzie Twój przewód zasilający dzienne.

Mam nadzieję, że jest to czytelne.

Ponieważ dzienne pobierają znikomy prąd możesz ewentualnie podpiąć przewód dziennych pod styk bezpiecznika zaznaczony na zielono. Zastosuj oczywiście dodatkowy bezpiecznik na przewodzie, którego wartość będzie mniejsza od bezpiecznika pompy.