Jump to content
draczek

[GUIDE] Montaż Świateł dziennych

Recommended Posts

diabel80

Panowie, nie otwierają mi się fotki z pierwszej strony :( Stąd moje pytanie : gdzie pod maska szukać "+ po odpaleniu " ? Czy w wiązce idącej pod skrzynką bezpieczników ? Czy przewód w tej wiązce ( biały, grubszy ) jest od pompy paliwa ?

Światła zamontowałem, ale zepsuł mi się miernik i za ch...e nie mam jak sprawdzić :(

---------- Po chwili dodano... ----------

Sorry, teraz zobaczyłem fotkę skrzynki :)

Czyli mogę się podpiąć pod bezpiecznik pompy paliwa ( zaznaczony na czerwono ) ?

_carlos-

na zielono...

diabel80

Na zielono :D nieprzytomny dzisiaj jestem

marcin90

_carlos-, na bezpieczniku pompy paliwa mam napięcie po przekręceniu kluczyka, jeszcze przed odpaleniem, także nic mi to nie daje. Chyba ciężko będzie znaleźć prąd tylko na działającym silniku... Chciałbym to w przyszłym tygodniu skończyć, póki co wymyśliłem coś takiego:

dafota.2.v341452765887p.jpg.smDSC_0354.jpg&th=2346 dafota.2.ncy1452765887m.jpg.smDSC_0355.jpg&th=9294

dafota.2.4vt1452765887d.jpg.smDSC_0356.jpg&th=9270 dafota.2.zdn1452765887p.jpg.smDSC_0357.jpg&th=4642

Czeka mnie jeszcze wycinanie dziur w zderzaku.

noman1
_carlos-, na bezpieczniku pompy paliwa mam napięcie po przekręceniu kluczyka, jeszcze przed odpaleniem, także nic mi to nie daje.

A co to przeszkadza?

Ważne że po przekręceniu kluczyka masz cały czas napięcie, czyli zgodnie z przepisami ;)

Bierz napięcie z pompy, nie szukaj gdzie indziej.

marcin90

Chciałem żeby się zapalały dopiero po odpaleniu silnika, ale w ostateczności będzie tak jak piszesz.

mim

U mnie po zgaszeniu silnika pompa jeszcze na chwilę się załączy i dzienne (jak jeszcze miałem) to też się zapalały na chwilę.

marcin90
U mnie po zgaszeniu silnika pompa jeszcze na chwilę się załączy i dzienne (jak jeszcze miałem) to też się zapalały na chwilę.

A no fakt, trzeba będzie poszukać innego źródła.

Longbow

Ej ej ej...nie zżynaj:D

marcin90
Ej ej ej...nie zżynaj

:ke

lukas1d-17

nie róbcie kina , gratki marcin90

marcin90

Longbow, ja zżynałem od kolegów bartdobr i OutSideR_22. Obudowy nie ciąłem, bo nie było takiej potrzeby, lampki o grubości ok. 3cm weszły w miejsce oryginalnego odbłyśnika bez problemu po rozklejeniu klosza.

lukas1d-17

rozkleić halogen w 206 jest tak prosty ze po co rozcinać :)

Longbow

marcin90 przecież żartuję sobie tylko :)

lukas......żona zabroniła wrzucać gratów z auta i elektroniki do zmywarki i piekarnika.....

NiebieskiPug

A nie lepiej podpiąć pod wycieraczki?

Prąd idzie tam dopiero na drugiej pozycji stacyjki, nie załącza się po zgaszeniu auta itp...

Co do montowania dniówek w miejsce halogenów - szkoda byłoby mi halogenów.

Ja osobiście myślę nad tym by za jakiś czas kupić zderzak z halogenami i wpakować tam tzw. 2w1:

http://allegro.pl/2w1-swiatla-dzienne-okragle-led-halogeny-duolight-i5626121328.html

http://allegro.pl/okragle-swiatla-dzienne-led-halogen-2w1-8w-sr-7-cm-i5735492140.html

http://allegro.pl/peugeot-swiatla-dzienne-jazdy-led-halogen-2w1-i5640114203.html

lukas1d-17

2 link i bym je montował nawet u siebie w Reni :D

Longbow

U Nas jest jeden zasadniczy problem w kwestii prawnej.......nie spotkałem dzienno-halogenów z homologacją pasujących w miejsce halo.....trzeba rzeźbić a na kloszu halogenu RL nie ma....do 307 to jest pierdyliard modeli......i gdzie jest do cholery równouprawnienie ?

marcin90
U Nas jest jeden zasadniczy problem w kwestii prawnej.......nie spotkałem dzienno-halogenów z homologacją pasujących w miejsce halo.....trzeba rzeźbić a na kloszu halogenu RL nie ma....do 307 to jest pierdyliard modeli......i gdzie jest do cholery równouprawnienie ?

No niestety, 206 ma tak półokrągły zderzak, że szkło halogena wychodzi pod kątem 45* i trudno cokolwiek innego wymyśleć. Ja sobie załatwiłem naklejeczki RL00 przyklejane od wewnątrz klosza, widać je na ostatnim zdjęciu z poprzedniej strony (jakby ktoś chciał to mam ich chyba jeszcze z 15). W 100% legalną opcją jest jeszcze coś takiego:

http://www.hansen-styling-parts.de/LED-Daytime-Running-Lights-Peugeot-206-2003-2009

Kawałek rury, spawarka do plastiku i można się pobawić.

Longbow

No kiedyś natknąłem się na ten wynalazek...wygląda tak średnio jak widzisz.

Z tymi 45* to podeprzyj się solidnym badaniem naukowym poprowadzonym przez jakiegoś radzieckiego metafizyka..........bo zajrzy tu jegomość od dziennych i znowu będzie powtórka z obliczania obwodu koła, pola kwadratu i tabliczki mnożenia do 100:D

charlieland

Nie wywołuj wilka z lasu :P

lukas1d-17

jakiś filozof się znajdzie :P ja nigdy nie mierzę , tylko biore się do roboty :D

_carlos-
_carlos-, ja na tym pinie mam cały czas napięcie. Gdzie więc szukać prądu na odpalonym silniku?

Przecież pompa paliwa załącza się po odpaleniu silnika.

marcin90
Przecież pompa paliwa załącza się po odpaleniu silnika.

U mnie zawsze przed odpaleniem pociąga paliwo, czekam aż zgaśnie kontrolka rezerwy i dopiero odpalam. Chwilę po zgaszeniu też się odzywa, jakby dobijała ciśnienie. W każdym razie prąd już znalazłem, ale po zapłonie, w skrzynce bezpieczników pod kierownicą.

---

Dziury na halogeny wycięte, dzienne zamontowane i podłączone. Musiałem zrobić instalację od postaw, bo te kable z zestawu się do niczego nie nadają. Jakby ktoś chciał wycinać dziury w wąskim zderzaku, to należy ciąć +-3mm od zaznaczonego konturu "minimum", ponieważ kontury te są chyba z zapasem na uszczelkę maskującą, która jest w zestawie do montażu halogenów. Dobrze, że zostawiłem sobie ten margines bo byłyby wielkie dziury dookoła. Takie zdjęcie na szybko, sprawdzałem jak to widać w mocnym słońcu i jest całkiem nieźle (na żywo bardziej widoczne):

dafota.2.4tc1453210674f.jpg.smDSC_0359.jpg&th=1396

Szczególne dzięki za porady w ogarnięciu tematu dla lukas1d-17, i kanngax.

lukas1d-17

spoko ;D ,