Jump to content
draczek

[GUIDE] Montaż Świateł dziennych

Recommended Posts

*RAMZES*

Przeszukałem trochę z wujkiem Google kopalnię "Internet" i... wiele dylematów mam już za sobą :P Jeżeli dzienne, to tylko Phillips :wmorde, nie mówiąc oczywiście o droższych :P Pozostałe Made in Aledrogo to generalnie w dużej części = problemy, jak z montażem tak z samą eksploatacją (parowanie, zakłócanie radia i CB, przegrzewanie i przepalanie sie diód). Więc teraz tylko jedna kwestia, które??

1. http://allegro.pl/swiatla-lampy-dzienne-philips-4-led-daylight-drl-i1660676758.html

2. http://allegro.pl/philips-daylight-5-led-12-24v-drl-swiatla-dzienne-i1654955644.html

Z racji ceny ciekawsze są te pierwsze ;), tylko może mi ktoś powiedzieć na ile przyzwoicie to świeci?? hmm

---------- Po chwili dodano... ----------

Rzecz jasna prędzej sprzedacie auto pewnie niż daylight Wam się zwróci w zaoszczedzonej cenie żarówek,

H7 średnio 3 razy w roku - licząc nawet po 30 zeta za parę daje 90 rocznie ;) - więc nie przesadzajmy :P

Aras

Brałbym te droższe, dokładnie ten model był montowany u brata i świecą OK. To są te z luxeonami.

_carlos-
Głupoty piszesz kolego :P Szerokość plastra miodu w wąskim zderzaku to trochę ponad 100cm, co odejmując przepisowe 60cm rozstawu daje nam po ponad 20cm do dyspozycji na każdą stronę :P Podłużne "dzienne" mają 15-20cm długości w zależności od rodzaju, więc da się zrobić to przepisowo bez najmniejszego problemu :P

Oj, kolega nawet nie zszedł do auta, żeby sprawdzić i już od głupot wyjeżdża...

Przy małych modyfikacjach "bez najmniejszego problemu" dasz radę - wystarczy hak uciąć i się zmieszczą:cieszesie

Ja mam tak zamontowane:

ce81855a08731638m.jpg0503e2a339bb979bm.jpgdd9650b498bd9f1am.jpgda244d2c32081b51m.jpg

Odległość między lampami to 61 cm :ok

Panowie macie: http://allegro.pl/lampy-led-daylight-swiatla-dzienne-philips-drl-f-i1658795541.html

http://allegro.pl/nowosc-daylight-8-led-swiatla-dzienne-philips-drl-i1643589934.html

Konkretne DLR z homologacją bez bawienia się z tą badziewiastą chińszczyzną z metra. QUOTE]

W Polsce można zamontować TYLKO RL

*RAMZES*
Oj, kolega nawet nie zszedł do auta, żeby sprawdzić i już od głupot wyjeżdża... Przy małych modyfikacjach "bez najmniejszego problemu" dasz radę - wystarczy hak uciąć i się zmieszczą

I tu się mylisz, bo zszedł :P i mogę Cię zapewnić, że te lampki o których myślę mieszczą się swobodnie ponad hakiem :P

Brałbym te droższe, dokładnie ten model był montowany u brata i świecą OK. To są te z luxeonami.

Oba zestawy są na luxeonach :P dlatego chciałbym dowiedzieć się jak świecą te tańsze :P

Aras

jak tam masz 4 diody a w drugim 5 to chyba jasne, że te z 4 świecą słabiej ;-P

A tak na powaznie nie ma się co czarowac - drogi to nimi nie oświetlisz (ani pierwszym ani drugim), jak maja homo to się miśki nie przyczepią. 5 diód wygląda lepiej niż 4 i jesteś lepiej widoczny. Jeśli to też jest luxeon jak piszesz i Ci zależy na ekonomicznym aspekcie, to nie musisz dopłacać. Bierz te tańsze. Na pewno Phillips będzie i tak dobrej jakości. Musiałby Ci doradzić ktos, kto ma tego typu zestaw zamontowany, ale mało kto się rzuca na droższe daylight tego typu.

*RAMZES*
jak tam masz 4 diody a w drugim 5 to chyba jasne, że te z 4 świecą słabiej ;-P

Ważne, że spełniają swoje zadanie a są przy okazji bardziej dyskretne - montuję je z pragmatyzmu nie dla lansu :P

A tak na powaznie nie ma się co czarowac - drogi to nimi nie oświetlisz (ani pierwszym ani drugim), jak maja homo to się miśki nie przyczepią.

Bo one nie są od oświetlania :P - mają homo, E4 i RL00 tłoczone też na kloszu :P

Jeśli to też jest luxeon jak piszesz i Ci zależy na ekonomicznym aspekcie, to nie musisz dopłacać. Bierz te tańsze. Na pewno Phillips będzie i tak dobrej jakości. Musiałby Ci doradzić ktos, kto ma tego typu zestaw zamontowany, ale mało kto się rzuca na droższe daylight tego typu.

Jest to luxeon i miałem nawet okazję zobaczyć na 3 autkach jak świecą :P - i uważam, że jest lepiej niż dobrze :P Zresztą zestaw już zanabyty, tylko musi poczekać na montaż :P

Same lampy mają 12,5cm szerokości (lub jak kto woli długości), 2,3cm wysokości i z mocowaniem jakieś 3,3cm głębokości więc idealnie wpasowują się po bokach zderzaka (m.in. nad hakiem we wnęce z "plastrem miodu"), a co najważniejsze, nie rzucają się zbytnio w oczy ;)

Teraz tylko czeka mnie wizyta na kompie i wyłączenie dziennych :P i jak dobrze pójdzie, to jeszcze w tym tygodniu zrzucimy trochę watów z aku i alternatora podczas jazdy ;)

Aras

Daj znać jak tam z montażem, czy bezproblemowy w pugu itd., może sam też sobie sprawię. No i obowiązkowo fota jak świecą po zamontowaniu.

*RAMZES*
Daj znać jak tam z montażem, czy bezproblemowy w pugu itd., może sam też sobie sprawię. No i obowiązkowo fota jak świecą po zamontowaniu.

Całodobowe wyłączone (w byłym Autocanie w Katowicach ponownie za free :P), a od niecałej godziny dzienne zamontowane i podłączone :P Montaż jakieś 3 godzinki, bez pośpiechu i bez jakichś specjalnych narzędzi. Świecą, powiem nawet że lepiej niż dobrze, zgaszone nie rzucają się zbytnio w oczy czyli... na chwilę obecną jestem jak najbardziej zadowolony :P Podczas samego montażu trochę główkowania było z równym ustawieniem samych mocowań równolegle do czoła samochodu (zderzak jest dość wypukły) a także z poprowadzeniem samych kabelków i umiejscowieniem sterownika ;) Sama elektryka to banał, bo wpina się je pod plus i minus bezpośrednio na aku oraz jeden kabelek łączy z "prądowym" postojówki ;) I o dziwo wszystko działa ;):P

Na zdjęcia było już za późno, ale postaram sie jeszcze w tym tygodniu jakieś ogarnąć... :P

Zamontowane oczywiście te Philipsy: http://allegro.pl/swiatla-lampy-dzienne-philips-4-led-daylight-drl-i1660676758.html - zresztą nawet od tego Allegrowicza, bo ich sklep mam prawie po drodze ;):P

Obiecane zdjęcia :P

bwy1308171077b.jpg

viu1308171077c.jpg

klz1308171077r.jpg

jdv1308171077s.jpg

:P

*RAMZES*
Oj, kolega nawet nie zszedł do auta, żeby sprawdzić i już od głupot wyjeżdża... Przy małych modyfikacjach "bez najmniejszego problemu" dasz radę - wystarczy hak uciąć i się zmieszczą

Jak widzisz powyżej, zmieściły się bez cięcia :P :zliscia- rozstaw 71cm ;)

jimmy

Mam pytanie koledzy... chciałem sobie podłączyć światła dzienne led. No i na rozpisce jest że należy przewód czarny do masy podłączyć, biały do + z postojówek, a czerwony do +12V "po stacyjce". Pytanie mam co do ostatniej pozycji... gdzie najlepiej podpiąć ten +12V po stacyjce ?

W BSM są przeróżne kable... mierzyłem im napięcie i jest kilka przewodów które mają +12V po uruchomieniu zapłonu. Może mi ktoś doradzić gdzie to najlepiej podpiąć, tak żeby też długich kabli nie ciągnąć ?

Poniżej zdjęcia moich wtyczek BSM.

18072011007.th.jpg

18072011008.th.jpg

18072011009.th.jpg

mirass
yyy tego nie przewidziałem.... ale patrząc na schemat to nie zgasną ;-) ale mniejsza o to i tak nie będzie ich widać przy drogowych ;-)

Zgodnie z obowiązującymi przepisami niestety wraz z zapaleniem się świateł mijania , te do jazdy dziennej powinny gasnąć. Inaczej "niebiescy" na pewno nie będą łaskawi.. :(

mcbrain

Mam wrażenie, że w przypadku wielu nowych samochodów to tak nie działa, np. Opel Insignia.

marcin90

Bo w nowych autach przy włączaniu świateł mijania przełączają się one w tryb świateł pozycyjnych, czyli po prostu słabiej świecą.

*RAMZES*

Koledzy, przed montażem u siebie trochę szperałem w przepisach i wg nich światła dzienne muszą włączać się automatycznie wraz z uruchomieniem silnika bądź przekręcenia stacyjki, a gasnąć powinny przy zapaleniu nie świateł mijania a postojowych (ze względu na fakt, iż dzienne za jasno świecą by służyć jako postojowe). Wprawdzie ustawodawca dopuszcza fakt świecenia się jednocześnie świateł dziennych i postojowych, ale tylko w starszych autach, przy czym nigdzie nie mogłem znaleźć bardziej szczegółowych wytycznych, co rozumieć przez "starsze auta" :P Więc dla świętego spokoju lepiej mieć uruchomioną pierwszą wersję czyli wyłączanie świateł do jazdy dziennej przy zapalaniu postojówek :P

Phantom

Panie i Panowie,

ostatnio naszło mnie na ledy do jazdy dziennej.

Paski ledowe jakoś niespecjalnie przypadają mi do gustu w 206tkach - uważam, że nie ma nigdzie dobrego miejsca na nie.

Ale zainteresowały mnie okrągłe ledy (http://allegro.pl/swiatla-dzienne-do-jazdy-dziennej-led-okragle-7cm-i1924872487.html).

Jako, że mój lew nie ma halogenów - muszę wyciąć dziury sam.

Tylko jedno "ale" - czy po wycięciu dziur (w miejscach gdzie są halogeny) nie będą one ustawione rozbieżnie?

Przerabiał już ktoś taki manewr?

Z tego co wiem to zderzak w 206 schodzi się do tylu w miejscu halogenów.

Ktoś dysponuje ewentualnie jakimś pomysłem jak tu "ugryźć" ?

Pozdro

Phantom

Ooooo.... idealnie :)

Dokładnie o takie coś mi chodziło :)

Dzięki Marcin :)

No to trzeba będzie kupić ledy, i jakieś stare halo z allegro :)

marcin90

Też się przymierzam do montażu w ten sposób, ale to dopiero na wiosnę. Na wycinane dziury można kupić takie cienkie ramki, które zasłonią nierówności, jeśli ci nie wyjdzie wycięcie.

_carlos-
Wprawdzie ustawodawca dopuszcza fakt świecenia się jednocześnie świateł dziennych i postojowych, ale tylko w starszych autach, przy czym nigdzie nie mogłem znaleźć bardziej szczegółowych wytycznych, co rozumieć przez "starsze auta" :P

"starsze auta" - auta nie wyposażone oryginalnie w instalacje do świateł dziennych.

Ooooo.... idealnie :)

Dokładnie o takie coś mi chodziło :)

Dzięki Marcin :)

No to trzeba będzie kupić ledy, i jakieś stare halo z allegro :)

Jest tylko mały PROBLEM- na kloszu z halogenu nie ma oznaczenia RL, homologacji od świateł dziennych i policja zatrzyma dowód w razie kontroli...

Znajomy przerabiał to w skodzie - na przeglądzie go wyrzucili.

*RAMZES*
"starsze auta" - auta nie wyposażone oryginalnie w instalacje do świateł dziennych

Tak, jest jednak małe ale... Światła dzienne nie mogą świecić się po zmroku jako postojowe, gdyż świecą zbyt jasno a świecąc się razem z postojówkami bez dodatkowego wyłącznika kwalifikują się do... problemów z federalnymi ;) Z kolei dodatkowy wyłącznik zgodnie z przepisami też układ taki dyskwalifikuje, więc... jak nie kijem go, to pałą :P

Dlatego właśnie napisałem, że przepisy nie są w tym względzie jednoznaczne :P

Przerabiał już ktoś taki manewr?

Nie musisz szukać daleko, bo z tego co widzialem na mieście i u siebie pod blokiem, to kolega dav81 ma dzienne zamiast halogenów :P

PiterOKL

ja jezdze na postojówkach z włączonymi halogenami lol :D

Phantom
Jest tylko mały PROBLEM- na kloszu z halogenu nie ma oznaczenia RL, homologacji od świateł dziennych i policja zatrzyma dowód w razie kontroli...
w schowku będą papiery od RL :)

I będę liczyć na moją charyzmę, i wyrozumiałość policjanta :)

kosik1731

ile kosztuja takie światełka???

Phantom

Od 159zł do 999zł :)