Jump to content
draczek

[GUIDE] Montaż Świateł dziennych

Recommended Posts

*RAMZES*
Od 159zł do 999zł

Jak już się na jakieś zdecydujesz, to radzę zasiąść do wujka Gugla i poczytać opinie na ich temat ;) Ja dzięki temu zrezygnowałem z chińszczyzny Vertexa (choć firma ma siedzibę w Zabrzu) i wybrałem dużo droższe, ale pewniejsze Philipsy. Można też poszukać i popytać na Elektrodzie... :P

_carlos-
ile kosztuja takie światełka???

Za te okrągłe o średnicy 7 cm (są też 9 cm) płaciłem 158 zł. Mają system przeciwzakłuceniowy, który nie powoduje szumów w radiu, czego nie posiadają chińskie lampki.

Robson91

Panowie a czy to, że Led-y są założone nie fabrycznie ma prawo doczepić sie biały beret? Bo przecież to tylko światła do jazdy dziennej a nie jest to na takiej zasadzie jak Xenon zakładany na normalne lapmy i bez homologacji...

ProfessionalC360

Jezeli sa odpowiednio zamotowane to nie moze.

Robson91

Witam.

Proponuje do tego dołożyć jeszcze żarówki W5W postojowe Led Blue. Koszt 5.90zł :)

Ja mam w swojej 206 i efekt jest zajefajny :) Jak co moge podesłać Tobie zdjęcie :D

Robson91

Witam.

Założyłem do swojego Puga światła do jazdy dziennej, kolor miałbyć taki sam ponieważ był to komplet a jeden wchodzi barwa w taki typowo Led a drugi w biel wpada. Problem w tym czy istnieje coś takiego jak wypalenie sie do takiej samej barwy po jakimś czasie użytkowania bo taka teoria mi sie obiła o uszy....

_carlos-
... czy istnieje coś takiego jak wypalenie sie do takiej samej barwy po jakimś czasie użytkowania bo taka teoria mi sie obiła o uszy....

Bzdury...

Robson91

Czyli nie pozostaje nic innego jak zdemontowac i zająć sie tym osobiście i konsekwentnie...

VoytaS

Hmm dzis moj znajomy kupil lampki dzienne i tak sie zastawiam czy sobie takich na lato nie kupic :) Tylko czy ktos mi poda wymiary max lampek jakie wejda zamiast halogenow ?

Zastanawiam sie nad takimi np: http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-rl-okragle-dzienne-4-led-i2218805093.html

Cena mnie tylko martwi ze taka niska jednak czarne lampki moga wygladac calkiem fajkie w czarnym zderzaku.

siarus

Jakoś nie mogę zrozumieć tej mody na światła do jazdy dziennej. W ogóle mi się to nie podoba. Skąd w ogóle ta moda ?

Że niby ma to być oszczędność ? jak na te światła wydasz około 100 zł.

Czy może tylko dla wyglądu ?

*RAMZES*

I pierwszy rozgarnięty "pan władza" zabierze Ci dowód, albo będziesz potrzebował sporo ingerencji i dodatkowych inwestycji ;) Światła dzienne muszą zapalać sie automatycznie wraz z uruchomieniem silnika i gasnąć po zapaleniu świateł pozycyjnych - a sterownika jakoś w tym zestawie nie widzę :P

---------- Po chwili dodano... ----------

Jakoś nie mogę zrozumieć tej mody na światła do jazdy dziennej. W ogóle mi się to nie podoba. Skąd w ogóle ta moda ?

Że niby ma to być oszczędność ? jak na te światła wydasz około 100 zł.

Czy może tylko dla wyglądu ?

Oszczędność żarówek ( w szczególności H7 :P ), wygoda, dużo mniejsze obciążenie akumulatora i alternatora. A na marginesie - to za swoje dałem 240 ;):P

mim

VoytaS, kupiłeś RC i chcesz je psuć od razu.

Za taką cenę to nic dobrego nie jest... ale ile osób to kupiło !

I później rażą po nocach (chociaż najgorsze są te niebieskie, które świecą się cały czas) :]

siarus
I pierwszy rozgarnięty "pan władza" zabierze Ci dowód, albo będziesz potrzebował sporo ingerencji i dodatkowych inwestycji ;) Światła dzienne muszą zapalać sie automatycznie wraz z uruchomieniem silnika i gasnąć po zapaleniu świateł pozycyjnych - a sterownika jakoś w tym zestawie nie widzę :P

Oszczędność żarówek ( w szczególności H7 :P ), wygoda, dużo mniejsze obciążenie akumulatora i alternatora. A na marginesie - to za swoje dałem 240 ;):P

RAMZES jakoś nie brzmi to przekonująco. Koszt H7 w porównaniu do tego "gadżetu" i tak jest dużo mniejszy. Wiem, zaraz powiesz, że kupując LED już ich nigdy nie wymienisz. Jednak to nadal mnie nie przekonuje. Dodatkowo zabawa z montażem, itp.

Ale nie zamierzam nikogo zniechęcać, jeżeli ktoś ma chęć. Po prostu chciałem zrozumieć... :)

VoytaS
VoytaS, kupiłeś RC i chcesz je psuć od razu.

Za taką cenę to nic dobrego nie jest... ale ile osób to kupiło !

I później rażą po nocach (chociaż najgorsze są te niebieskie, które świecą się cały czas) :]

Tzn nie musza byc koniecznie te, ogolnie to bym je tylko zalozyl z czystej wygody bo poprzednie S16 (ktore bede sprzedawac) oraz nowy RC traktuje jako drugie auto w rodzinie, ogolnie jezdzie skoda fabia tsi w ktorej mam swiatla dzienne i poprostu to jest wygoda ze nie musze pamietac o swiatelkach. W RC niby jest czujnik zmierzchu ale dzis w pochmurny dzien mrugal swiatlami zamiast zapalic je na stale :) Chyba ze muxie mozna ustawic zeby swiatla sama sie wlaczaly automatycznie zawsze po odpaleniu auta.

Ogolnie nawet podobna mi sie pomysl monatazu w halogenach tak jak tutaj:

http://www.206club.net/showthread.php?p=1372475#post1372475

Niebieski to bym nie chcial bardziej bym polowal na cos ala z fabi RS:

http://przyspieszenie.pl/wp-content/gallery/test-skody-fabii-rs/skoda-fabia-rs-13.jpg

---

mim, dzieki za info poszukam co i jak i obiecuje ze juz wiecej nie pomysle o czyms takim jaki swiatelka dzienne :)

mim
Chyba ze muxie mozna ustawic zeby swiatla sama sie wlaczaly automatycznie zawsze po odpaleniu auta.

Tak właśnie można :)

*RAMZES*
RAMZES jakoś nie brzmi to przekonująco. Koszt H7 w porównaniu do tego "gadżetu" i tak jest dużo mniejszy.

Gdy robisz kilkadziesiąt tysięcy kilometrów rocznie to uwierz, że żarówki wymienia się zdecydowanie częściej niż raz w roku :P Ale nie zamierzam nikogo namawiać bądź przekonywać - miałem wcześniej włączoną opcję w MUXie zapalania świateł, teraz mam dzienne i... żałuję, że nie miałem ich dużo wcześniej... ;)

Dodatkowo zabawa z montażem, itp.

Piwo, trochę miejsca nawet pod blokiem i jakieś 2 godziny... :P

_carlos-

Ja mam właśnie takie zamontowane u siebie, tylko że jest dodatkowo sterownik. Płaciłem 158zł. Umiejscowione są w rogach kratki.

(na 7 stronie zdjęcia)

44ra88
Gdy robisz kilkadziesiąt tysięcy kilometrów rocznie to uwierz, że żarówki wymienia się zdecydowanie częściej niż raz w roku Ale nie zamierzam nikogo namawiać bądź przekonywać - miałem wcześniej włączoną opcję w MUXie zapalania świateł, teraz mam dzienne i... żałuję, że nie miałem ich dużo wcześniej...

Dokładnie masz święta racje, jazda na światłach dziennych naprawdę się zwraca jeśli ktoś trzepie sporo km. Oprócz żarówek, jest też mniejsze spalanie. Wiem po sobie.

Wiele osób się śmieje z moich obliczeń, a ja mam bak za free raz na pół roku :)

Wiem ile palił wcześniej, ile spala teraz. Po obserwacji kilku miesięcznej się opłaca. Dodatkowo pytam też innych i mówią, że warto ;)

siarus
Dokładnie masz święta racje, jazda na światłach dziennych naprawdę się zwraca jeśli ktoś trzepie sporo km. Oprócz żarówek, jest też mniejsze spalanie. Wiem po sobie.

Wiele osób się śmieje z moich obliczeń, a ja mam bak za free raz na pół roku :)

Wiem ile palił wcześniej, ile spala teraz. Po obserwacji kilku miesięcznej się opłaca. Dodatkowo pytam też innych i mówią, że warto ;)

To już jest bardziej przekonujące :) Pokaż te swoje obliczenia, proszę ;).

44ra88
To już jest bardziej przekonujące Pokaż te swoje obliczenia, proszę .

Średnio ok, 10 % mniej spalanie, oczywiście trzeba do tego dodać porę roku, ilość ludzi wewnątrz.Ale ja miałem ułatwioną pracę, jeżdżę praktycznie zawsze tymi samymi trasami, więc prościej mi było obliczyć.

Palił mi ok 6,3l/100 obecnie 5,5 l/100, to jest prawie litr mniej, więc ok 5,8 na 100km :)

Robiąc ok 1000km na miecha mamy 58zł w kieszeni:)

A co do statystyk proszę bardzo:] http://img207.imageshack.us/img207/1084/beztytuubxz.jpg

solti
Średnio ok, 10 % mniej spalanie

Bajki Waść opowiadasz! Tyle to klima nie ciągnie, a co dopiero dwie żaróweczki:)))

Rozumiem, że ktoś chce oszczędzić żarówki, alternator, czy akumulator, ale z tymi realnymi oszczędnościami paliwa to sobie jaj nie róbcie:P

_carlos-

Dokładałem dzienne w dwóch autach i nie zauważyłem mniejszego spalania. Jedynie skończyły się wydatki na żarówki.

jimmy

Jakby tak powyłączać nawiewy, światła, podświetlenie wewnątrz auta i inne elektryczne zbędne bajery to może w ogóle nie trzeba będzie lać do baku ? :D

Nie no Panowie... 0,8 l/100 km mniej spala ? :) 0,08 l/100 km to jeszcze może uwierzę :)

Dokładnie jak kolega wyżej pisał... sama sprężarka klimatyzacji 0,5...0,7 l/100 km bierze...

Zresztą wystarczy posłuchać czy silnik przydławi lekko (zwiększy spalanie) jak włączysz światła czy jak włączysz klime.

Średnio ok, 10 % mniej spalanie, oczywiście trzeba do tego dodać porę roku, ilość ludzi wewnątrz.Ale ja miałem ułatwioną pracę, jeżdżę praktycznie zawsze tymi samymi trasami, więc prościej mi było obliczyć.

Palił mi ok 6,3l/100 obecnie 5,5 l/100, to jest prawie litr mniej, więc ok 5,8 na 100km :)

Robiąc ok 1000km na miecha mamy 58zł w kieszeni:)

A co do statystyk proszę bardzo:] http://img207.imageshack.us/img207/1084/beztytuubxz.jpg

Kolego... a Ty czasem nie zmieniłeś sobie w tym czasie opon z zimowych na letnie że Ci zaczął mniej palić ? :) Bo prędzej to bym podejrzewał... do tego pewnie zimówki miały z 1.8 bara ciśnienia... i już masz spalanie 1 litra więcej...

*RAMZES*
Bajki Waść opowiadasz!
Nie no Panowie... 0,8 l/100 km mniej spala ? 0,08 l/100 km to jeszcze może uwierzę

Dokładnie, kolego te 0,5-0,8 litra na bank nie jest ze względu na światła. Opony, hamulce bądź szereg innych czynników - ale na pewno nie od "dziennych". Tu oszczędności jeżeli są, to w granicach błędu statystycznego :P - a i statystyki które podałeś tutaj: http://img207.imageshack.us/img207/1084/beztytuubxz.jpg bardziej wskazywałyby na wymienione opony i to raptem aż trzy tankowania - więc uwierz, raczej mało miarodajne... Tym bardziej, że nasze auta lubią zadziwiać jeśli chodzi o spalanie ;) Ubiegłego lata wracając z wakacji goniłem z trasy około 350 km ponad 150 km z prędkością 150-160, reszta to normalna trasa, miasta, korki itd itd - i o dziwo spalanie wyszło średnio około 5,5 litra - gdy w przeciwną stronę z tym samym "bagażem" na pokładzie i przy prędkościach do 100-110 km połknął w okolicach sześciu :P A logicznie rzecz biorąc powinno być dokładnie odwrotnie :P

Co nie zmienia faktu, że światła dzienne to oszczędność aku, alternatora czy mniejsze wydatki na żarówki ;) Spalanie w tym przypadku radziłbym pominąć :P

Dodam, że jak klikniesz na moje spalanie (80 tankowań do pełna) i zobaczysz tendencje wzrostu/spadku spalania po wymianie opon, to wychodzi dokładnie to Twoje 0,5-0,8 litra/100 :P

44ra88
Bajki Waść opowiadasz! Tyle to klima nie ciągnie, a co dopiero dwie żaróweczki
co do tego to się nie zgodzę bo żarówek jest więcej no chyba ze w Twoim aucie świeca tylko dwie :)

do tego pewnie zimówki miały z 1.8 bara ciśnienia
- ciśnienie to pilnuje i mam zazwyczaj ok 2,4 Bar

A co do reszty może i macie rację, choć sam już nie wiem.Kiedyś spr na innym aucie który miał "komputer spalania" , rozgrzaliśmy silnik, wyzerowaliśmy i na włączonych oraz wyłączonych światłach była różnica, patrzałem na biegu jałowym dla jasności.

No może za wiele sądzę że im zawdzięczam mniejsze spalanie, choć widzę że mniej pali.A dodatkowo znalazłem ciekawy artykuł ze statystykami badań przeprowadzonych przez BAST , polecam tam też twierdzą że jest mniejsze spalanie co prawda 0,2L dla mnie i tak wiele przy tych km co robię.

http://dojazdydziennej.com.pl/p31_Korzysci