Jump to content
draczek

[GUIDE] Montaż Świateł dziennych

Recommended Posts

Pedro

Wszystko fajnie, ale mi te philipsy dayline 4 zakłócają CB i nie wiem co z tym zrobić... :dupablada

Yankes69

A masz podpięte CB do gniazda zapalniczki?

Pedro
A masz podpięte CB do gniazda zapalniczki?

Nie, mam prosto do aku, ale ledy też są prosto do aku, bo ten model tak się podłącza i chyba tu jest problem, bo radio nadal jest na jednej linii z ledami. Ledy musiały by pewnie być wpięte gdzieś w instalację, tylko gdzie się wpiąć? Może to być stałe 12V, może być po przekręceniu kluczyka i może być po odpaleniu silnika - wszystko jedno bo one i tak zapalają się dopiero przy napięciu około 14V, czyli jak auto jest odpalone.

Yankes69

No to pewnie masz jakieś spadki napięcia.Z tym ,że gdzie indziej się podpiąć to nie mam pojęcia:)

Wesol

A praktykowal ktos takie podlaczenie swiatlel z automatem aby gasly na zmiane z wlaczonym kierunkowskazem? ;) Cos a'la jak w audi tyle, ze tam przygasaja dzienne. Widziałem tez takie swiatla dzienne ledowe, ktore przy wlaczonym kierunku zmienialy barwe na pomaranczowa.

Pewnie to i tak na bakier z prawem, wiec nie bede kombinował ;P

dziadekblack

Jak ktoś ma te tanie światła dzienne z allegro bez przekaźnika czy modułu to można to w bardzo prostu sposób podłączyć żeby po zapłonie świeciły się DRL a po włączeniu świateł tylko seryjne światła, a więc:

- jeden kabelek z dziennych podłączamy do plusa - po stacyjce

- drugi kabelek z dziennych podłączamy do plusa z pozycyjnych

i tyle wszystko śmiga jak powinno - zaraz postaram się wyprodukować schemacik...

---------- Po chwili dodano... ----------

schematx.jpg

1.w momencie gdy mamy wyłączone światła mijania/pozycyjne, mamy przerwany układ i do układu świateł DRL poprzez żarówkę jest podłączony "-"

2. gdy włączamy światła mijania/pozycyjne do jego układu podajemy "+" i przez to w układzie DRL znika "-" i mamy dwa plusy, dzięki temu światła DRL gasną i palą się tylko pozycyjne/mijania

...proste nie?

można by jeszcze dać na kablu "do plusa w postojówce" diodę wtedy w przypadku włączenia świateł mijania/postojowych układ DRL będzie od nich całkowicie odizolowany tak jakby go nie było

ravajas

Witam. Właśnie dziś nabyłem dla swojej Żony peugeota 206 i pełen nadziei przyłączam się do Waszego Forum. Mam na imię Rafał, jestem z Lublina.

Przy okazji mam do Was pytanie: czy ktoś z Was ma takie światła

http://allegro.pl/lampy-przednie-peugeot-206-99-07-led-pasek-black-i2504950173.html

i mógłby wrzucić jakieś foto jak to wygląda w samochodzie? Zamierzam kupić cóś takiego.

Pozdrawiam serdecznie

kruczek89
Witam. Właśnie dziś nabyłem dla swojej Żony peugeota 206 i pełen nadziei przyłączam się do Waszego Forum. Mam na imię Rafał, jestem z Lublina.

Przy okazji mam do Was pytanie: czy ktoś z Was ma takie światła

http://allegro.pl/lampy-przednie-peugeot-206-99-07-led-pasek-black-i2504950173.html

i mógłby wrzucić jakieś foto jak to wygląda w samochodzie? Zamierzam kupić cóś takiego.

Pozdrawiam serdecznie

Takie lampy nie sa zgodne z normami gdyz nie maja na kloszu wybitego oznaczenia DRL co upowaznia lampy do świecenia w dzień jako światła dzienne.

http://allegro.pl/lampy-przednie-peugeot-206-chrome-swiatla-dzienne-i2556379857.html

lub

http://allegro.pl/lampy-przednie-peugeot-206-black-swiatla-dzienne-i2523765091.html

posiadaja homologację DRL.

ravajas

Dzięki za info. To zapewne dlatego są tak tanie. Czy ktoś z Was ma takie światło?

hadeu
to się tylko nadaję do wieś.pl

Nie jestem zwolennikiem montażu świateł dziennych, no i raczej nie zmienię zdania, ale czy to będzie wieś? To chyba zależy od sposobu i miejsca montażu. Ten zestaw daje większą dowolność wkomponowania np. w kratkę zderzaka.

sławun

A co myślicie o takich ,choć cena jest wysoka ,są jeszcze na tej stronie inne.http://www.denken.com.pl/index.php?p772,swiatla-do-jazdy-dzienne-de6011-eliptyczne-profesjonalne-reflektory-led-drl-uniwersalne12-8x7-4-cm-z-homologacja-rl

---------- Po chwili dodano... ----------

http://www.denken.com.pl/index.php?p774,swiatla-do-jazdy-dziennej-de6006-profesjonalne-reflektory-led-drl-uniwersalne-10x3-5-cm-z-homologacja-rl

mim

Odnośnie LEDów to zauważyłem, że w ciężarówkach mają założone bardzo mocne dzienne (3 diody).

Widział ktoś ?

Pedro

Widziałem. Wystarczy odżałować trochę kasy i kupić porządne. Ja mam philips daylight 4 i świecą naprawdę mocno. Niestety większość ludzi na naszych drogach ma takie, że w ogóle nie powinny mieć homologacji patrząc na ich jasność...

mim

Ja kupiłem dwa lata temu LEDy (homologacja jest i barwa światła jak i jego moc także bez zastrzeżeń - policjanci widzieli, ale żaden nie zwrócił uwagi, żeby było z nimi coś nie tak) :)

To są takie LEDy jak ja mam (nawet ten sam sprzedawca) >>> http://allegro.pl/high-power-hid-swiatla-dzienne-dziennej-led-drl-rl-i2559183576.html

Ja kupowałem za 150 zł :P

Śmiało mogę polecić - świecą nie gorzej niż te montowane fabrycznie w autach :D

Ostatnio jedna lampka siadła, a gwarancja się skończyła (12 miesięcy) :(

Kupiłem nową diodę http://elkom-serwis.com.pl/diody-led-smd/496--dioda-power-led-1w-biala-100mw.html i wlutowałem - działa dalej (jak jedna dioda padła to 3 przestały świecić, wszystkie muszą być sprawne, aby obwód był zamknięty) ;)

Koras
Widziałem. Wystarczy odżałować trochę kasy i kupić porządne. Ja mam philips daylight 4 i świecą naprawdę mocno. Niestety większość ludzi na naszych drogach ma takie, że w ogóle nie powinny mieć homologacji patrząc na ich jasność...

kierowca jak to czasem bywa

Mam dokladnie te same od 4 dni :) ladnie i porzadnie swieca nie walac po oczach kierowca jak to czasem bywa. Mozna dorwac w spoko cenie ok 200 zl na alledrogo

sebomaster

Mam światła okrągłe LED Hella .. bardzo wysoka jakość produktu .. cena około 600zł .. poszły w miejsce po światłach przeciwmgłowych :)

ledov_01.JPG

aro206

fajnie pomyslane z tymi światłami ;)

ravajas
Mam światła okrągłe LED Hella .. bardzo wysoka jakość produktu .. cena około 600zł .. poszły w miejsce po światłach przeciwmgłowych :)

ledov_01.JPG

Czy masz możliwość świecenia nimi jednocześnie ze światłami mijania?

r

hadeu

ledov_01.JPG

W 206 to raczej nie przejdzie :(

sebomaster

Są podłączone prawidłowo, więc jak włączam światła mijania to wyłączają się światła do jazdy dziennej ..

ravajas
Są podłączone prawidłowo, więc jak włączam światła mijania to wyłączają się światła do jazdy dziennej ..

Czyli dobrze rozumiem, że decydując się na taki "bajer" do jazdy dziennej rezygnujemy ze świateł przeciwmgłowych? Ale czy te ledy dobrze świecą i mogą zastępować światła przeciwmgłowe? Jak to się ma wg przepisów ruchu drogowego?

r

mim
Ale czy te ledy dobrze świecą i mogą zastępować światła przeciwmgłowe? Jak to się ma wg przepisów ruchu drogowego?

Nie ;)

Zakładasz LEDy - tracisz halogeny (i LEDów, nie można używać jako halogenów, bo LEDy zawsze powinny się wyłączać z chwilą włączenia świateł mijania) ;)