Jump to content
draczek

[GUIDE] Montaż Świateł dziennych

Recommended Posts

*RAMZES*
tylko może jakieś zdjęcia wrzucić w którym miejscu macie je zainstalowane to było by świetnie, brakuje mi jakiejś wizji

W tym temacie są zdjęcia, wystarczy przejrzeć... :P

wrobeleczek
Ok teraz rozumiem :) tak zrobię a wybiorę te chyba philipsy :) jeszcze raz dziękuje

Mam zamontowane Philipsy. W zestawie jest taki specjalny "łącznik" do podłączenia pod istniejący kabelek (taka obudowa plastykowa z miejscem, gdzie podczas zamykania jej na kabelku jest on automatycznie nacinany takim a'la nożykiem powodując kontakt elektryczny).

etop

Panowie gdzie pod maską znaleźć napięcie po stacyjce?

Znalazłem w skrzynce bezpieczników wolna wtyczke jest OK

Edited by etop
odpowiedz na swje pytanie dla potomnych :)

Guest leonbb
Witam tak sobie czytam o tych światełkach, ogólnie fajna sprawa też się nad nimi zastanawiam tylko może jakieś zdjęcia wrzucić w którym miejscu macie je zainstalowane to było by świetnie, brakuje mi jakiejś wizji. Dziękuję

Ja mam tak jak na fotce mojego puzia

etop

Zrobiłem dzisiaj w Pugu cc takie światełka dzienne, które świeca żarówkami drogowymi na 30% ich mocy i tylko te pracują, zegarek widać w dzień jak należy bo nie przygasa, nie świeci żadna konsola, żadne postojowe, "światła dzienne" włączają się automatycznie po uruchomieniu a gasną po wyłączeniu silnika oraz oczywiście po przełączeniu na mijania "żądło" także działa jak trzeba komos dać strzałkę, mam tak samo w swoim Mondeo od ponad roku i jest OK

Swoja drogą jeździ tego trochę po kraju i nie ma problemu z oznaczeniami homologacji na lampie bo są oryginalne tylko instalacja przekombinowana:)

ps. link do urządzenia które zastosowałem http://kogiel.za.pl/sklep4/sklep.php

Fazer
Zrobiłem dzisiaj w Pugu cc takie światełka dzienne, które świeca żarówkami drogowymi na 30% ich mocy i tylko te pracują,

Zdradź jak :)

Pedro
Zdradź jak :)

Masz link z urządzeniem, które trzeba zastosować.

A jak to podłączyć? Dużo grzebania? Bo ja mam już trzecie z rzędu paski ledowe i każde mi zakłócają radio albo cb...

etop
Masz link z urządzeniem, które trzeba zastosować.

A jak to podłączyć? Dużo grzebania? Bo ja mam już trzecie z rzędu paski ledowe i każde mi zakłócają radio albo cb...

link masz dwa posty wyżej :)

Roboty mało, wystarczy wyjąc lewy reflektor, odizolować właściwe kable, instrukcja podłączenia jest załączona przy kupnie, to urządzenie jest w kilku wersjach, ja wybrałem najprostsze standard wówczas jest zaledwie 5 kabelków:

- dwa do reflektorów które maja świecić, ja wybrałem drogowe (można też halogeny) w moich dwóch samochodach okazało sie ze po podłączeniu lewego reflektora prawy tez zaświecił wiec praktycznie do podłączenia są 4 kable :) te po konsultacji z producentem zmostkowałem.

- jeden do świateł mijania aby dzienne się wyłączały gdy włączamy światła mijania,

- jeden masa,

- jeden napięcie po stacyjce, który znalazłem w skrzynce bezpieczników od maską.

są też wersje:

1. z regulacją świecenia "dziennych", mam ją w mondeo, według mnie zbędne gdyż jeśli chcemy aby żarówka była nieprzeciążona i dłużnej pracowała to i tak mam ustawione na minimum im słabiej świeci tym dłużej żyje:) a ta wersja najprostsza standardowo ustawiona jest na 30% i to wystarczy aby nie oślepiać jadących z przeciwka i być widocznym.

2. z czujnikiem zmierzchu, miałem ją w mondeo ale odłączyłem czujnik bo o zmroku i świcie włączał i wyłączał światła co kilka sekund (mimo zastosowania opóźniacza aby w cieniu nie wariował) rzucałem się w oczy niepotrzebnie i odłączyłem czujnik.

3. z funkcją "Coming Home" światła będą świeciły zamknięciu auta jeszcze przez 30 sekund aby trafić kluczem do drzwi, jednak każda funkcja to kolejny kabelek do odszukania, odizolowania, schowania i ma prawo się też się zepsuć a nie chciałbym aby zaciekło mi się i auto pod domem świeciło do wyczerpania akumulatora:)

ps. standard - proste jak budowa cepa wiec polecam tą wersję

pegazik1

A na przeglądzie nie czepiają się takiej modyfikacji?

Guest leonbb

światła mają homologację i na przeglądach nikt ich się nie czepia

_carlos-
światła mają homologację i na przeglądach nikt ich się nie czepia

Homologację na co?

Guest leonbb

że światła są dopuszczone do użytku i że policjant nie zabierze Ci dowodu rejestracyjnego

na szkiełkach świateł led jest wytłoczyny nr homologacji

_carlos-
że światła są dopuszczone do użytku i że policjant nie zabierze Ci dowodu rejestracyjnego

na szkiełkach świateł led jest wytłoczyny nr homologacji

Kolego cytuj, do którego postu się odnosisz, bo napisałeś pod postami o przeróbce Swiateł drogowych.

Guest leonbb

w temacie jest"montaż świateł dziennych"

etop
w temacie jest"montaż świateł dziennych"

przeróbka na światła dzienne przy wykorzystaniu świateł drogowych w 30% mocy

A na przeglądzie nie czepiają się takiej modyfikacji?

Staram sie tego uniknąć i przed wjazdem na przegląd po prostu wyłączam tą instalację zwykłym włącznikiem, który zastosowałem na jego zasileniu, znajduje się to pod maską można pociągnąć i do kierowcy aby nie wychodzić z auta :)

D.A.N.I.

Ogolnie to jest niemiecki wynalazek :) .

Popatrzcie na starsze BMW E-39,nowsze Polo i inne VW,Audi ...

Ja u siebie w CLK tez zamontowalem taki modul,

bo nie chcialem oszpecic autka dodatkowymi Ledami :P .

Jezdze juz tak chyba jakies 1,5 roku,tylko wtedy zaplacilem za taki cos okolo 160 zl :) .

pegazik1

Dzięki za info. Ja jednak kupiłem ledy philipsa. Jak na takiego laika samochodowego jak ja to montaż był bezproblemowy :)

sławun

A ja u siebie zamontowałem takie światełka

icon1.gif

wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 640x480.picture.php?albumid=1470&pictureid=7268

---------- Po chwili dodano... ----------

wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 640x480.picture.php?albumid=1470&pictureid=7270

wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 640x480.picture.php?albumid=1470&pictureid=7269

user_online.gifreport.gif edit.gif quote.gif quickquote.gifmultiquote_off.gif

*RAMZES*
A ja u siebie zamontowałem takie światełka

Tako szczerbato gęba trochę :P:D

sławun

Może i tak ,ale tylko tam pasowało je włożyć ogólnie chodzi o funkcjonalność ,a jak co to można je zdemontować włożyć nowy plaster i po sprawie.:)

Pedro

Trochę dziwne te światła. Jak halogeny z terenówki :P

sławun

To nie halogeny od terenówki tylko homologowany produkt rodzimej produkcjihmmhttp://www.was.eu/index/product/100

etop

jeżdżę dwoma autami z taka przeróbką 30% mocy świateł drogowych na dzienne i nie miałem dotąd zadnej uwagi podczas kontroli drogowej.

http://img51.imageshack.us/img51/9687/drl1.jpg

http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/zrob_sam/55957d1337107621-montaz_modulu_drl_czyli_swiatla_dzienne_ze_swiatel_drogowych-bikepics_2401587_800.jpg

sławun

Z tą przeróbką 30% bywa różnie ,czasami ktoś ma taką przerókę i pomimo 30% wykorzystując światła drogowe zdrowo oślepia ,oczywiście nie każde .Prędzej czy pużniej albo dopuszczą legalnie takie rozwiązanie ,albo zaczną zwalczać tego typu rozwiązania.Ja wolałem tego nie stosować ,żeby choćby nie oślepiać innych.

Pedro
Z tą przeróbką 30% bywa różnie

Warto wspomnieć o tym, że w razie jakiejkolwiek szkody, ubezpieczyciel wykorzysta każdą możliwość, żeby nie wypłacić odszkodowania, więc wykorzysta i taki patent. Nie ma homologacji DRL na kloszu = nielegalnie, mogło cię nie być widać itd. Na pewno by tak było.