Jump to content
ruszok

[GUIDE] montaż komputera pokładowego w bezmux

Recommended Posts

Benio

Bry :) Chodzi mi o to - Jeśli chodzi o 2.0 HDi to nie moge dostaćschematu ECU... Dlatego nie wiem który kabel jest sygnałem do wtrysku... czy ktoś może dorwał już ten schemacik ??? :)

Plotek

Wczesniej padlo juz te pytanie, ale jak narazie nie pojawila sie odpowiedz, a w sieci nie moge znalezc rowniez... Czy silnik 1.9D wyposazony jest w wtrysk elektroniczny?

Pozdro!

D.

Guest kurbik
Czy silnik 1.9D wyposazony jest w wtrysk elektroniczny?

na początku produkcji modelu 206 silnik DW8 nie miał sterownika wtrysku a później DW8b już miał jeśli o to ci chodzi

fmc

witam,

czy coś nowego w owym temacie się pojawiło? może jakieś nowe rozwiązania, możliwości?

pzdr,

fmc

michal77

No mam coś nowego :)BIG LCD 598651480.jpg

mały LCD

1002527wi9.jpg

w1632.png

Big LCD

imga0011.jpg

dsc00124v.jpg

Sloniu

No ekstra to wygląda:) pięknie to zrobiłeś:)

ogólnie wypas :ok

faxmodem99

czy ten komputer z malym wyswietlaczem bedzie pasowal zamiast zwyklego zegarka w pugu?

Sloniu

trzeba dorobić takie małe nakładeczki żeby nie było otworów i będzie ok

dawid25

Czy do wersji 2.0 HDi z 2001r da się to zamontować???

Ile kosztuje całość, tzn wszystkie potrzebne rzeczy???

---------- Wypowiedź z 17:23 ---------- Poprzedni post o 17:23 ----------

Sory z 2000r :)

michal77
Czy do wersji 2.0 HDi z 2001r da się to zamontować???
No slon0666, będzie montował w 2001r ale to to samo co 2000r.
Ile kosztuje całość, tzn wszystkie potrzebne rzeczy???
Tak w przybliżeniu 200zł.

biszkopt
Bry Chodzi mi o to - Jeśli chodzi o 2.0 HDi to nie moge dostaćschematu ECU... Dlatego nie wiem który kabel jest sygnałem do wtrysku... czy ktoś może dorwał już ten schemacik ???

wszystko zależy jaki masz osprzęt Bosh czy Siemens, podaj mi dokładny symbol silnika to postaram ci się pomóc no i o jaki sygnal ci dokładnie chodzi

_carlos-
Pomoc w poskładaniu układu dopasowującego i połaczeniu go z płytką i do tego LCD... Nie ma problemu. Po sesji mogę się podjąć. Myślę że 1 - 2 dni od dojścia elementów i paczka idzie spowrotem [ w zależności jak mam zajęty dzień]

Witam,

Jestem bardzo zainteresowany tym wyświetlaczem. Niestety z elektroniką u mnie kiepściutko, więc szukam kogoś kto by mi pomógł w stworzeniu tego monstrum...

Liczę na Waszą pomoc...

Wszedłem na podaną stronę :http://www.nestor.republika.pl żeby dostać płytkę ATMEGA 8, lecz ta strona nie istnieje.

Edited by _carlos-

kajtek

Płytkę kupisz TU:http://www.nestor-electronic.pl/

Dodam, że kupisz tam też wszystko co potrzebne do złożenia komputerka.

Edited by kajtek

kudej

Niezle:) chyba tez sobie takie cos sprawie... Bo moj pug dziwnie mi oblicza wache... miałem rezerwe zalałem za 20 zł i nawet nie ruszyła wskazówa...

guziolek

A ja mam pytanko czy dane z radia nadal się na tym wyświetlaczu po wszystkich przeróbkach wyświetlają czy też nie, bo z tego co widzę to nikt o to nie pytał, bo chyba wszyscy mają inne. U mnie natomiast jest seryjny RM i zmieniarka, która mi w zupełności wystarcza i chciałbym wiedzieć co się stanie z komunikatami z radiowymi tj. RDS, nr ścieżki CD, nr CD itp po podłączeniu tego komputera?

michal77
A ja mam pytanko czy dane z radia nadal się na tym wyświetlaczu po wszystkich przeróbkach wyświetlają czy też nie,
Nie, tego nie można pod radio podłączyć.
co się stanie z komunikatami z radiowymi tj. RDS, nr ścieżki CD, nr CD itp po podłączeniu tego komputera?
Nie będzie niczego :P

guziolek
Nie, tego nie można pod radio podłączyć.

Nie będzie niczego :P

Czyli to nie dla mnie :( Nie cierpię niczego!!

:jezor

faxmodem99

Odgrzeje troche kotleta, ktorego sam juz kiedys grzalem:)

Zdecydowalem w koncu, ze przyszedl czas na zmontowanie tego cuda do mojej rikszy. Jako, ze sa tu osoby ktore juz maja komputerek chcialbym zasiegnac rady czy dobrze kombinuje co musze zakupic w sklepie nestora:

1.) Komputer pokł.- najnowsza wersja- mini płytka atmega32 bez LCD

2.) Radiator mały

3.) Przycisk przykręcany mały x3

4.) Wyświetlacz bursztynowy negatyw 2*16

5.) ?

czy czujnik temperatury juz jest dolaczony do zestawu komputera pokladowego czy trzeba go osobno dokupic?

Czy trzeba dokupic jeszcze jakies kable?

Chce jak najmniej bawic sie w malego elektronika, czy zestaw powyzej przedstawiony trzeba jeszcze o cos uzupelnic?

michal77

1. Tak

2. Tak

3. Tzn. takie? http://nestor19.webd.pl/sklep/product_info.php?cPath=25_45&products_id=84

4. Ja kupiłem na alegro bo były tańsze i takie jaj ja chciałem (w Nestorze nie było niebieskich)

5. Zdaje się że ukłąd dopasowujący http://nestor19.webd.pl/sklep/product_info.php?cPath=54&products_id=157

i ew. programator na USB o ile masz lapka.

czy czujnik temperatury juz jest dolaczony do zestawu komputera pokladowego czy trzeba go osobno dokupic?
Jest jeden ale najlepiej dokupić od razu drugi bo najnowszy soft umożliwia podłączenie drugiego wewnętrznego.

Czy trzeba dokupic jeszcze jakies kable?
Tak, możesz np dokupić sobie kabelek między płytką a układem dopasowującym http://nestor19.webd.pl/sklep/product_info.php?cPath=25_52&products_id=160

Były jeszcze taśmy między płytką a wyświetlaczem, ale były drogie i nie do każdym displeja pasowały.

Chce jak najmniej bawic sie w malego elektronika, czy zestaw powyzej przedstawiony trzeba jeszcze o cos uzupelnic?
Trzeba wszystko zlutować (czyjniki temp., wyświetlacz itp) oprócz dwóch płytek które można kupić zmontowane.

P.S. czy d0kt0r3k to Ty? :D

faxmodem99

ad.3 -> tak, o tych przyciskach myslalem;

ad.5 -> z tego co wyczytalem, to ta full wypas hiper wersja za 129 zł ma juz ten uklad dopasowujacy

drugi czujnik temp. tez dokupie:) fajnie byloby znac obie temperatury;P

a wyswietlacz sie lutuje czy jest na tasmie?

czy taka zwykla lutownica wystarczy? mam taka ktora chyba jeszcze pamieta zabory;) radziecka produkcja, tylko cyny juz chyba nie mam. Poradze sobie jezeli nie mam problemu trzesacych sie rak?:)

d0kt0r3k to ja;P domyslam sie ze chodzi o forum nestora ;)

---------- Po chwili dodano... ----------

a cala plytke masz jeszcze w jakiejs obudowie? czy "pod daszkiem" lezy ? mocuje sie to jakos?

michal77
ad.3 -> tak, o tych przyciskach myslalem;
No ja wylutowalem z płytki, bo w sumie po co na płytce jak po zabudowaniu nie mam do niej dostępu. Możesz też kupić te dodatkowe elementy w jakimś sklepie elektronicznym, może wyjdzie nawet taniej.
ad.5 -> z tego co wyczytalem, to ta full wypas hiper wersja za 129 zł ma juz ten uklad dopasow
Jak mówisz o tej wersji z mini płytką http://nestor19.webd.pl/sklep/product_info.php?cPath=54&products_id=163 to lepiej jej nie kupuj. Widzę że jest za 109zł wersja z układem. http://nestor19.webd.pl/sklep/product_info.php?cPath=54&products_id=124

a wyswietlacz sie lutuje czy jest na tasmie?
Ja lutowałem z pomocą taśmy takiej szerokiej jak do dydku HDD ATA + do tego gold piny (potrzeba 16 szt), jest to trochę kłopotliwe bo jest mało miejsca do lutowania przy displeju. Widziałem kiedyś takie taśmy w sklepie, coś jak przy tym wyświetlaczu http://nestor19.webd.pl/sklep/product_info.php?cPath=25_48&products_id=165

ale teraz nie jej widzę, musiał byś zapytać czy są i czy pasuje do Twojego wyświetlacza (u mnie w małym były odwrotnie dwa ostatnie piny, a w BIG LCD to już całkiem inaczej).

czy taka zwykla lutownica wystarczy? mam taka ktora chyba jeszcze pamieta zabory radziecka produkcja
Powinna wystarczyć ew. kup sobie taką małąz wymiennymi grotami, kosztuje z 10zł.
tylko cyny juz chyba nie mam
To chyba nie jest problem ;)
Poradze sobie jezeli nie mam problemu trzesacych sie rak?
No jak już coś lutowałeś to napewno sobie poradzisz :)

d0kt0r3k to ja;P domyslam sie ze chodzi o forum nestora
Tak, poznałem po treści posta ;)

a cala plytke masz jeszcze w jakiejs obudowie? czy "pod daszkiem" lezy ?
Leży pod daszkiem, nie wiem czy jakaś obudowa by tam weszła, ale możesz coś pokombinować. Muszę przyznać że mam tam bajzel pod tym daszkiem ale co zrobić :D

faxmodem99

a dlaczego odradzasz ta miniplytke? jakies problemy z nia sa?

jeszcze pytanie dot. samego montowania; czy znalezienie tego czujnika drogi to jakis problem? Jest w kostce do licznika tak? Jak wyglada wpiecie sie? Wypina sie ten jeden kabelek, laczy z tym do komputera i wpina znowu?

i wtryskiwacz - jeszcze sie nie rozgladalem pod maska gdzie by mogl byc;) ale problem z tego co czytalem to tylko przeprowadzenie kabla do kabiny

michal77
a dlaczego odradzasz ta miniplytke? jakies problemy z nia sa?

Może nie problemy, ale admin nestora nie udostępnił wersji softu z poprawioną stacyjką pod tą płytkę. Druga sprawa to zdaje się nie ma na niej żadnych przekaźników.

jeszcze pytanie dot. samego montowania; czy znalezienie tego czujnika drogi to jakis problem? Jest w kostce do licznika tak? Jak wyglada wpiecie sie? Wypina sie ten jeden kabelek, laczy z tym do komputera i wpina znowu?

Nie ma problemu na wtyczce licznika są nr każdego przewodu. albo wlutowujesz się do tego przewodu albo tak jak ja wykorzystasz taki specjalny zacisk bez lutowania, z kostki nic nie wypinasz. hmm chyba gdzieś się podziała fotka z kostką licznika na pierwszej stronie, widzisz ją? bo ja nie.

i wtryskiwacz - jeszcze sie nie rozgladalem pod maska gdzie by mogl byc ale problem z tego co czytalem to tylko przeprowadzenie kabla do kabiny

Opisałem to w drugim poście.

faxmodem99

zdjecia kostki faktycznie nie ma;) jeszcze tylko mi powiedz jak wyglada taki zacisk, zebym wiedzial co kupic w elektronicznym:)

no to juz chyba wszystko wiem w takim razie

kupuje:

- Komputer pokładowy FUL WERSJA bez LCD !! (http://nestor19.webd.pl/sklep/product_info.php?cPath=54&products_id=124)

- wyświetlacz 2x16

- radiator

- dodatkowy czujnik temperatury

- Kabelek połączeniowy 5 żył

- ew. tasma do polaczenia wyswietlacza z plytka

- lutownice malego elektronika

- dwa dni cierpliwosci:)

michal77
zdjecia kostki faktycznie nie ma jeszcze tylko mi powiedz jak wyglada taki zacisk, zebym wiedzial co kupic w elektronicznym
Już dodałem (gdzieś ją wcięło), wszystko widać na fotce.
kupuje: - Komputer pokładowy FUL WERSJA bez LCD !! (http://nestor19.webd.pl/sklep/produc...roducts_id=124) - wyświetlacz 2x16 - radiator - dodatkowy czujnik temperatury - Kabelek połączeniowy 5 żył - ew. tasma do polaczenia wyswietlacza z plytka - lutownice malego elektronika
No na początek wystarczy ;) popytaj się w nestorze co z tą taśmą, bo też jestem ciekaw.
- dwa dni cierpliwosci
U mnie to chyba dłużej trwało :D