Jump to content
jahaja

Układ dolotowy ze stożkiem w moim S16 :)

Recommended Posts

jahaja

Witam!

Dzisiaj do swojego Puga zamontowałem stożek wraz z dolotem oraz rurę o średnicy 150mm doprowadzającą "zimne" powietrze spod przedniego zderzaka. Jestem ciekaw waszych opinii, oraz proszę o ewentualne fachowe porady czy uwagi...

A oto jak to wygląda:

8abb220db0705b0bm.jpg

ea8df8017e1f6aa0m.jpg

714135a24884e611m.jpg

I OD SPODU:

e27843b3ffc60fc8m.jpg

aea8f9c488013580m.jpg

POZDRAWIAM!!!

paweleczek666

Qrcze sam sie zastanawialem nad tym rozwiazaniem, ale ostatecznie kupilem oryginalny dolot (poniewaz jakis musialem, a brakło mi go:P). Powiedz mi gdzie jest czujnik temperatury? i tak sie zastanawiam czy nie zaszkodzi mu wciagac powietrze zaraz prawie ze spod asfaltu?

Aaa i najwazniejsze, napisz jak wrazenia:-)

Przem

Wstaw jeszcze jakąś osłonę z blachy między chłodnicą a filtrem żeby nie leciało ciepłe powietrze z chłodnicy.

Szisz

jahaja, a jak pada, to stożek się nie brudzi od tej rury?

uczeszsie

my czekamy na twoje opinie !!! jak z dzwiekiem , slychac cos ????

Thomas

Kolega mial podobnie, i nie lała sie woda podczas deszczu. W planach bylo odgrodzenie stozka od ciepla silnika, ale auto poszlo na sprzedaz. Aha, dzwiek byl fajny :)

rura.JPG

filtr2.JPG

filtr1.JPG

dolot.JPG

dolot2.JPG

A odgrodzi mozna ladnie (np. polerowana blacha), albo tak srednio estetycznie:

Brian1066.jpg

Co do Twojego montazu, odgrodz od ciepla silnika i bedzie OK :)

Pozdrawiam

milan

jezeli powietrze doplywa przez ta rure a na rure dmucha cieple powietrze z chlodnicy to trza ja tak odizolowac zeby sie nie nagrzewala,albo rure obok chlodnicy! wtedy nie bedzie sie grzac. tu chodzi oto wlasnie zeby silnikowi dostarczyc jak najwiecej powietrza,tlenu ale zimnego,wyzsza fizyka :zabawa: ale tcos tam czytalem o tym. a filtr filtrowi nie rowny!!!!!!

Wald82

Mogles go shamowac przed i po, byloby wiadomo czy cos to dalo.

To ja tylko wtrącę coś ogólnie o stożkach (bez żadnych podtekstów ;) ):

Sportowe filtry powietrza

Mogą nieznacznie podnieść moc pojazdu w wąskim zakresie obrotów, ale często

ją obniżają. Gdy filtr stożkowy jest montowany w miejscu seryjnej obudowy, modyfikacja często źle się kończy. Producenci precyzyjnie przygotowują charakterystykę pracy silnika do pojemności układu dolotowego i do rezonansów, które w nim powstają. Zamontowanie filtra stożkowego z niewłaściwie dobraną pojemnością układu dolotowego powoduje, że silnik nie osiąga pełnej wartości momentu obrotowego. Co gorsza, amatorsko montowane filtry stożkowe najczęściej wciągają gorące powietrze spod maski, co pogarsza osiągi i powoduje przegrzanie silnika. Lepiej założyć sportowy filtr przeznaczony do seryjnej obudowy. Niestety, podobnie jak filtr stożkowy, ma on ogromną wadę: dużo mniej dokładnie filtruje powietrze i do silnika dostają się drobiny, które przyspieszają zużycie go. Mogą także wpływać na przegrzewanie się komory spalania. Sportowe filtry nasączane są płynem, który w postaci drobin osiada na przepływomierzu powietrza

i powoduje uszkodzenie go. Dobrze zamontowany sportowy filtr powietrza może dodać od 2 do 7 proc. mocy, ale na pewno skróci żywotność silnika nawet o kilkadziesiąt procent.

jahaja

Estetycznie nie wygląda to najlepiej, ale w praktyce sprawdza się wyśmienicie :) Autko jest naprawde żwawsze, i nie jest to przypuszczenie, tylko jestem tego pewien, a dźwięk? nie ma nic przyjemniejszego jak uchylić sobie szybke, otworzyć w pełni przepustnice i delektować się pieknym dźwiekiem... a dokładnie basowym pomrukiem zasysanego powietrza :) W połączeniu z wydechem Remusa efekt jest naprawde super :) Polecam wszystkim miłośnikom robienia hałasu na ulicy :) Rura aluminiowa o średnicy 15cm sprawdza się bardzo dobrze, pomimo gorącego silnika rura

się nie nagrzewa, jest cały czas zimna, a co za tym idzie powietrze jest cały czas schłodzone :) Rura dodatkowo ochrania stożek od gorącej chłodnicy i innych części silnika tak więc powietrze zasysane jest prosto spod zderzaka.

uczeszsie

a moze ktos nagrac dzwiek spod maski ?? jak zasysa ??

jaką średnice ma rura na którą nakladamy filtr ??

[ Dodano: 12-02-2008, 19:59 ]

aaa , sorki , juz doczytalem :)

Jocker_gd
stetycznie nie wygląda to najlepie

yhy - i zadam trochę złośliwe pytanie - pozostałe elementy silnika też mocujesz na plastikowe opaski zaciskowe?

Nie chce sie czepiać, to przecież nie moje autko, ale strasznie drażni mnie styl: "tłumik rabarbarem przywiązany"

:doh

Jafel

Ja miałem zamontowany filtr stożkowy ale się go pozbyłem bo efekt był gorszy. Zamontowałem starą obudowę wstawiłem filtr - wkładkę - K&N i samochód o wiele lepiej śmiga :hurra:

uczeszsie

nie doprosze sie ;) zakladam zaraz rajstope na wlot powietrza i samemu sprawdze jak zasysa :hyhy:

Ref

Watpie zeby ta rura cokolwiek zasysala szczerze mowiac.

Powinna brac powietrze z przed samochodu, a nie z pod.

Chodzi mi o to, ze powinna byc skierowana ku przodowi jakos, i ped powietrza powinien wpychac powietrze do niej.

Taka.. mala sugestia

uczeszsie

zdjalem dolot , nic nie slysze :rozpacz: moze wydech za głośny

Andrych
Ja miałem zamontowany filtr stożkowy ale się go pozbyłem bo efekt był gorszy. Zamontowałem starą obudowę wstawiłem filtr - wkładkę - K&N i samochód o wiele lepiej śmiga :hurra:

I nie potrzeba niczego przerabiać? Wystarczy zamontować taki filtr - wkładkę w seryjną obudowę?

Domyślam się, że taka wkładka nie będzie pasowała do s16 (w liście pojazdów nie ma 2litrowego 206):

http://moto.allegro.pl/item324883562_filtr_powietrza_k_n_citroen_peugeot.html

A może w s16 jest taki sam filtr jak na przykład w 1.6?

Wiem, że to mogą być trochę głupie pytania, ale sam się na tym za bardzo nie znam i dlatego pytam :P

[ Dodano: 24-03-2008, 12:39 ]

Nikt nie wie...?

[ Dodano: 26-03-2008, 23:10 ]

Chyba się nie doproszę odpowiedzi... :mur:

[ Dodano: 29-03-2008, 18:44 ]

Czyta ktoś w ogóle ten temat...? -.-' :mur:

kris0

sam jestem zainteresowany filtrami i dolotem... co radzicie do s16? gdzie mozna dostac?

Bolerobary

Co do tego dolotu Thomas'a, to można by tam wiele zmienić na lepsze...

Materiały, jakoś wykonania itd.

Myślę, że do 2 tyg. zaprezentuje jak u mnie to będzie wyglądać! :D

Phantom

kris0 07 kwiecień 08, 21:51

bolerobary Dzisiaj, 15:42

Zaczekaj ze 2 tyg. to lookniesz jak u mnie to bedzie wyglądać
kotlecik jak h...

odczekał już wystarczająco...

Bolerobary

Myśle, że temat dolotu (szczególnie w 2.0) wciąż będzie aktualny,

a jeśli można zrobić coś lepiej i się tym pochwalić, to od tego jest to forum! :D

Phantom

hm... no tak, ale wydaje mi się, że po ponad roku czasu jednak sprawa dolotu u kolegi już jest wyjaśniona

Bolerobary

Też racja! Zrobię to więc dla potomnych i nowych Użytkowników takich jak ja :)

luki198400

gdzie kupic ta rure co doprowadza zimne powietrze jakos sie to nazywa specjalnie :P w nomi bedzie eh

Lajcik_
rure co doprowadza zimne powietrze jakos sie to nazywa specjalnie

Niektórzy mówią na to "aluflex". Można dostać w sklepie z artykułami sanitarnymi dla domu. W Nomi też powinno być, są różne średnice, koszt to kilka złotych.

Pozdrawiam