Jump to content
jahaja

Układ dolotowy ze stożkiem w moim S16 :)

Recommended Posts

lukasgt

no już nie przesadzajmy-dobry dolot zmienia moc i moment o te kilka km i kilka nm no i długością i przekrojem dolotu da się uzyskać różne rezultaty i przebiegi--ALE DZWIĘK jest cudowny z cold air intake-a...

koczownik

Takie zestawy dolotów do 206tek 2.0L (zarówno do s16 i HDI)proponuje K&N ich cena około 600 PLN. Ale takie zestawy można skompletować taniej :)

1). Zestaw dolotowy dedykowany do 2.0HDI 2000 - 2006

3f9c901291608ff4med.jpg

Instrukcja montażu:http://www.knfilters.com/instructions/57-0644_inst.pdf

2). Zestaw dolotowy dedykowany do 2000cc 16V GTi '99

8b629c23413edeb1med.jpg

Instrukcja montażu: http://www.knfilters.com/instructions/57i-6505_inst.pdf

3). Zestaw dolotowy dedykowany do 2.0L 16v 138KM GTi/CC

9e164e12b397075emed.jpg

Instrukcja montażu: http://www.knfilters.com/instructions/69-7505_inst.pdf

Edited by koczownik

lukasgt

[

1). Zestaw dolotowy dedykowany do 2.0HDI 2000 - 2006

3f9c901291608ff4med.jpg

Instrukcja montażu:http://www.knfilters.com/instructions/57-0644_inst.pdf

o ile zestaw ze stozkiem w silniku benzynowym to super sprawa o tyle do HDI to chyba pomyłka

stozek z racji umieszczenia zaciąga dużo brudu do silnika a turbiny sąchyba na to bardzo w hdi wrażliwe--wiem że dobrze swojąrole spełnia wkładka w tym silniku

sebomaster

Stożek pomyłka macie rację :) Lepiej poprawić dolot .. wkładka K&N w seryjnej puszce .. i zrobić więcej dziurek w zderzaku, przez które będzie wlatywać powietrze ... Pamiętajcie by zrobić otwory w takich miejscach gdzie nie będzie łapać wody ani padającego śniegu lub deszczu... Rurę pod maską owinąć taśmą termoizolacyjną DEI Enginering.. pozdrawiam

Yankes69

Troszkę odkopię temat...Mianowicie przeglądałem jakieś forum o samochodach i gość tam pisał ,że włożył stożek w puszkę oryginalnego filtra:) Co daje taki zabieg? Nie chodzi mi tu o przyrost "+50km":) tylko o dźwięk...będzie słychać różnicę i co najważniejsze czy jest to bezpieczne? Żeby nie było pytam z ciekawości:ang

Johny481

Dzwiek bedzie taki sam jakbyś montował poza tą puszką. Bezpiecznie? Nie bedzie Ci leciec woda. Grunt, to regularnie czyścić i smarować taki filtr

Yankes69

No to oczywista sprawa:) Ale nie wpłynie to jakoś na obniżenie trwałości silnika,znacznego zwiększenia spalania itd? Jeżeli dzwięk się ma zmienić na "stożkowy" to może i bym się skusił:)

dawid-x-maniek

czyli wnioskując wszystkie wypowiedzi odpowiedź jest prosta :) Albo robićdo od podstaw raz a dobrze i bezpiecznie dla silnika i mocy albo dać sobie spokój i nic nie robić :]

yayko

powiem tak uwaga na wodę :D

---------- Po chwili dodano... ----------

ja planuję zrobić taki myk do seryjnej puszki gdzie jest wkładka wrzucić stożek czyli mam już izolację ciepła z silnika :) i doprowadzić zimne powietrze ze zderzaka i koniec :)

syru
powiem tak uwaga na wodę :D

ja planuję zrobić taki myk do seryjnej puszki gdzie jest wkładka wrzucić stożek czyli mam już izolację ciepła z silnika :) i doprowadzić zimne powietrze ze zderzaka i koniec :)

wtedy masz w miare pewną ochronne przed woda;p

yayko

ale zrobię mały otwór z boku puszki żeby miał w razie czego zassać z niego powietrze :D

mistrzem fotoszopa nie jestem ale ja tak chcę zrobić :) i w puchę władować stożek jakiś :)

psgm.png

a i jej wymiary w środku mi potrzebne na teraz szerkoość i głębokość do załamania:D

albo wymiary jaki stożęk tam wejdzie

MisioLBN

a tak szczerze no na jaki h Ci ten stożek :P kup wkładke pipercrossa i będzie git :) Dolot w s16 jest dobry niema co kombinować

yayko

jak był by dobry to bym nie kombinował :D z Korasem mamy pomysł i go zrobimy :)

MisioLBN

Słowa slatera "nieruszaj dolotu bo jest dobry ewentualnie zmień wkładke"

yayko

Nie próbujesz szampana nie pijesz :D

MAKI

a czemu nie sportowy filtr-wkładka? jest nadal cicho,fabrycznie ciągnie zimne i czyste powietrze. no chyba że ktoś lubi jak mu buczy,jak kto woli.

Guest bartuss

miałem stożek w s16 i ch..ja daje tylko ryczy jak mu sie depnie,w osiągach to różnicy nie odczułem zadnej,a wydawało mi sie tylko może ze na seryjnym dolocie lepiej ciągnie.Raczej polecam wkładke bo sam właśnie jestem na etapie kupna:D

DiFiT

Też jestem na etapie kupna i się zastanawiam co kupić. Jaką wkładkę polecacie?

syru

z tego co sie orientowałem to K&N jest wkładka i kosztuje cos koło 230zł po Krakowie . Googlowałem opinie o tej wkładzie filtra i ma dobre opinie

canaveral

ludki... skoro K&N nowy chodzi po 230... to czemu jeszcze ode mnie nikt nie kupił takiej wkładki za 100 ?? :)

MisioLBN

Używaną sprzedajesz ? ja jednak za pipercrossem obstaje. Jest to Gąbka a jak wiadomo gąbkowe filtry są w crossie quadach Terenówkach i modelach spalinowych ( którymi się baaardzo dużo kiedyś bawiłem) tam takie wieelkie stożki gąbkowe były a samochody po takim błocie pomykały i tyle kurzu robiły i żaden silnik się nigdy nie zatarł... Gąbka też podobno więcej powietrza wpuszcza.

WueLDe

a pozatym pipercross jest dużo tańszy ;) ja też na tym jeżdżę jakies 10miesiecy i spoko.

Skay636

I jak doznania...dźwięk,jazda?

MisioLBN

Śmiechem żartem klika postów wczesniej pisałem na h... ten stożek. Minął rok i sam się zastanawiam nad wrzuceniem dużego stożka do obudowy filtra powietrza i dorobienia dodatkowego wlotu powietrza w tej puszce.

yezozwierz

Był ktoś kiedyś na hamowni ze stożkiem czy nie był? Powiem tak - ja byłem, owszem nie w S16 ale hamowałem samochód bez stożka i ze stożkiem przy zachowaniu seryjnej długości dolotu oraz z obudową termiczną odgradzającą stożek od ciepła spod maski. Efekt? O ok 15Nm obniża moment obrotowy po to aby w okolicach 3750-4000obr/min gwałtownie skoczyć do góry (do wartości większej o jakiś 1Nm niż silnik bez stożka) po czym wykresy do ok 500obr/min przed odcinką się pokrywają. Potem silnik ze stożkiem ciutkę wolniej opada z mocy, ale wartość maksymalna jest taka sama w obu przypadkach. Kierowcy wydaje się że auto jeździ lepiej ponieważ czuje kopniaka (dzieki nagłemu skoku momentu obrotowego), ale to jedynie placebo bo auto tak naprawdę do momentu przed skokiem jedzie gorzej. Tyle w temacie moi mili :D A co do S16 to uważam że ma naprawdę świetnie skonstruowany dolot, łącznie z doprowadzeniem zimnego powietrza z nadkola - nie ma tu co poprawiać.