Jump to content
Ceglarz

Chip tuning by www.goodhope.pl

Recommended Posts

Misio

to moze od poczatku :P

pierwsza jazda nie zrobila na mnie wrazenia... wrocilem do goodhope i zapytalem :P czy oby na pewno wgral program :D...

Ale powrot do domu to byla niesamowita zabawa :P

Troszke inaczej trzeba jezdzic na biegach... troszke wyzsze obroty lubi w tym momencie... ale to co udalo mi sie na teraz zuwazyc to spalanie. W drodze powrotnej spalil mi wedlug komputera 4,1 a nie jechalem ekonomicznie :P

Wyprzedzenie tira to juz nie problem :P no i mam nadzeje, ze mi lanosy na swiatlach podskakiwac nie beda :P

Jak troche wiecej pojezdze to napisze cos wiecej :)

poki co :D :D :D :D :D :206

goodhope, dobra robota :D :D dawno nic mi nie sprawilo takiej frajdy jak jazda zlotkiem po chipie... juz sie nie moge doczekac kiedy znowu do niego wsiade :D

[ Dodano: 06-04-2008, 10:04 ]

Misio - napisz jak to jest wsiąść do "nie swojego" auta??

zgadzam sie z Toba... wszystko sie niby zgadzalo... moja plyta, moja kiera, moja galeczka zmiany biegow... a jechalo sie zupelnie inaczej :D

Ceglarz

Misio, O to chodzi liczy sie frajda z jazdy, a nie cyferki które na drodze wogóle nie maja nic do jazdy.

Misio

pojezdzilem troszke po miescie... i chce jeszcze :D

szkoda ze ten silniczek jest taki slaby, bo jak juz wsiada dwie osoby (plus ja :P ) to sie jedzie tak jakby jechal sam bez programu :D ale jest miodnie :P

[ Dodano: 08-04-2008, 6:42 ]

Dla osob ktore pytaly o spalanie.

Stwierdzam, ze bez zmian :P Miasto ponizej 6 :)

pr73m0

goodhope, a jak wygląda cennik?

Ceglarz

pr73m0, Na pierwszej stronie jest cennik ;)

Misio

pojezdzilem juz troche wiecej i moze dopisze co i jak :P

Spalanie poszlo jednak w gore - co pewnie wynika z tego ze jakos szybciej mi sie zaczelo jezdzic :P

juz mi w sumie malo konikow :P ale musi wystarczyc i chcialbym sie ustawic z jakims niechpowanym 1.4 zeby zobaczyc jaka jest roznica.... i z checia z serio 2.0 bym sie ustawil :P

generalnie zaluje ze wczesniej nie rzucilem sie na chipa bo teraz frajda z jazdy jest zupelnie nieporownywalna z tym co bylo...

Boczek
i z checia z serio 2.0 bym sie ustawi

Jestem gotów :)))

Witos
i z checia z serio 2.0 bym sie ustawi

Jestem gotów :)))

ja tez ;)

kocurr
ja tez

Seryjnie nie spamuj :zabawa: :P

Witos
ja tez

Seryjnie nie spamuj :zabawa: :P

Ty też chcesz się sprawdzic z Misiem? ;) hehe :P

kocurr

Każdy z Misiem sprawdzić się chce ;)

Rafcio

Cześć wszystkim jestem tu nowy i właśnie też się zastanawiam nad chipem chociaż i tak mam dość szybkiego lewka ale diselka i czy wiecie może że jak dołożę mu kucyków czy mi nie spadnie prędkość maksymalna?

krejzRudy
czy mi nie spadnie prędkość maksymalna?
Nie spadnie, a wręcz przeciwnie. Zwiększy się :)

Witos
Nie spadnie, a wręcz przeciwnie. Zwiększy się

To zależy od programu. Zazwyczaj się nie zwiększa, jednak zdecydowanie szybciej auto się do niej rozpędza.

krejzRudy
To zależy od programu. Zazwyczaj się nie zwiększa, jednak zdecydowanie szybciej auto się do niej rozpędza.
No tak, wiadomo :) Ale chyba taki przeciętny Kowalski to będzie chciał sobie zwiększyć moc w całym przedziale bardziej równomiernie ... ale tak czy siak chip to dobra inwestycja :)

Witos
No tak, wiadomo :) Ale chyba taki przeciętny Kowalski to będzie chciał sobie zwiększyć moc w całym przedziale bardziej równomiernie ... ale tak czy siak chip to dobra inwestycja :)

Moc oczywiście jest zwiększana równomiernie, jednak w większości przypadków nie zwiększa się prędkości maksymalnej. Tutaj głównym powodem jest skrzynia biegów, której zestopniowane fizycznie uniemożliwia taki zabieg.

Misio

a ja nie wiem jaki jestteraz v-max :D nie mialem okazji sprawdzic :P

Boczek, nie fikaj :P mowa o HaDeI oczywiscie :P

Witos, z Toba moglbym sie ustawic ale musialbys jechac na wstecznym :D hihihi

Rafcio

To wielkie dzięki trzeba będzie nad tym pomyśleć głębiej bo przydało by się dużo lepsze przyśpieszenie chociaż nie jest aż takie złe

maxiak

Sluchajcie ... Czy ma znaczenie kolejnosc modyfikacji, które naszym lwom dodaja kilka lub kilkadziesiąt KM ? Tzn. układ dolotowy, sportowy wydech czy wywalenie kata, chip, intercooler ? Jest jakas optymalna kolejność tych dzialań ?

kocurr

maxiak, najlepiej robić program po wszystkich modach mechanicznych, to chyba oczywiste, że układa się program pod aktualną charakterystykę motoru.

Idąc tym tropem, poprawiając bebechy po chipie mogą one nic nie dać, a nawet odebrać mocy, gdy zostanie coś sklecone nie tak jak trzeba :)

Słowem, jak nic nie będziesz kombinował mechanicznie to chip i voila. Jak masz bliskie plany modów, to najpierw mody...

maxiak

no tak - wiec w moim przypadku wydech zrobie i pod koniec lata jak sie usklada kasiore chipowo-turytyczny wypad do Pleszewa i okolic :) Dziekikocurr,

Ceglarz

maxiak, Przy seryjnym osprzęcie, wydech może być seryjny, ew tylko kata można sie pozbyć.

APROPO

zacznij od sprzegla :) czytalem ze juz po samym sofcie sprzeglo lubi sie slizgnac, wydech mozna smialo zrobic i nawet nie poprawiac softem, nowy icek to juz koniecznie trzeba poprawic soft, ale na poczatek mozna zmienic samo oprogramowanie a pozniej przy kolejnych modach robic korekty, cena korekty to kwestia dogadania z tunerem

Misio

z tego co mi wiadomo zmiana wydechu w dieslu to raczej malo daje czegokolwiek :P... zreszta wiem jak jest u mnie...

maxiak
maxiak, Przy seryjnym osprzęcie, wydech może być seryjny, ew tylko kata można sie pozbyć.
kata juz nie ma od 4 dni :) Tylko musze tam podjechac jeszcze raz bo mi jakies wibracje przenosi dziwne i denerwujące na drazek zmiany biegów :/