Jump to content
Popiol

[allegro] ciekawe aukcje

Recommended Posts

dawidwhh

Jak to nawet koło GT nie stało :lol:lol:lol i ta kiera haha to w gtiku na części przy przebiegu 165 lepiej wygląda haha

blackdaro

Kiere pogryzł pies:P

To już nawet pod RC podchodzi, bo pisze, że ma 170KM:rotfl

MattHarderzz

Co jak co, ale felgi ma konkret :ok

mim

Szeroki. Halogeny musisz mieć jeszcze, inne są do szerokiego.

Istreed

Oki, to sobie go dzisiaj opanuje :) 

czokus

Kupiłem, założyłem... 

Nie obyło się bez zgrzytów - stare ciężko schodziły i trzeba było ostro ciągnąć, a wciskając te nowe chyba użyłem za dużo siły i pokrętło jedno przestało reagować (UWAGA szczególnie na pokrętło od prędkości wentylatora - jego mocowanie jest dużo słabsze od pozostałych) - trzeba było wszystko rozbierać, ściągać (zdejmowanie i zakładanie metalowych cięgien do pokręteł to mordęga, opór, mało miejsca itp) i złożyć od nowa. Jedyny plus to taki że zmusiłem się wreszcie do wymiany podświetlenia w panelu i dokładnego wyczyszczenia. Ogólnie nie wygląda to źle ale trzeba być mocno ostrożnym przy zdejmowaniu i zakładaniu bo wewnętrzny mechanizm łatwo przestawić i albo nie będzie wszystko reagować na pokrętła albo całkowicie utracimy sterowanie jakimś elementem. Miało być szybko sprawnie pach pach, a wyszło około 3h przekleństw. 

Istreed

Pokaż jakieś fotki? 

NiebieskiPug

Yyyy... Ja je montowałem w 2014 i z tego co pamiętał zajęło mi to jakieś 15 minut... Stare pokrętła ściągnąłem kombinerkami z gumowymi wkładkami (żeby nie porysować plastików), nowe po prostu wcisnąłem. Swego czasu nawet w jakimś kalendarzu było zdjęcie mojego panelu... Tu fotki:

dafota.2.q231420907574i.JPG.sm&th=2465

dafota.2.f2x1445502345w.jpg.sm&th=7385

Na fotkach jeszcze pierwsze radyjko :D

Co do tego że szajs... Szczerze mówiąc są solidne, mam je prawie 4 lata i nie są zużyte, ani guma dookoła, ani aluminium od czoła.
Szajsem nazwałbym oryginalne które przypominają mi pokrętła z kuchenki gazowej...
Jakby ktoś się pytał to gałka zmiany biegów bodajże z 307

Edited by NiebieskiPug

Istreed

Wygląda to ok. 

DAWID MILER

No fajnie ☺i dokładnie tak jak niebieski pug mówi oryginały to jak od kuchenki a tu powiew świeżej epoki

czokus

Do wyglądu i jakości materiału nie mam większych zastrzeżeń - miałem tylko problemy przez siłowanie się ze starymi pokrętłami które nie chciał zejść stąd uszkodziłem mechanizm w środku. 

P80107-105024.jpg

P80107-105040.jpg

NiebieskiPug

Ja nie chcę nic mówić, ale Ty masz jakieś inne te pokrętła... Przerwa między srebrnym a czarnym dużo większa, tak samo ,,wskazówka" - krótsza, grubsza i zaokrąglona, u mnie długa, chuda i prostokątna. Tu są moje, choć sporo potaniały (ja dawałem 50zł+)

http://allegro.pl/galki-pokretla-panel-nawiewu-peugeot-206-207-i6763048774.html

Może dlatego miałeś jakieś trudności o których ja pierwsze co słyszę?

czokus

Za moje coś ponad 30zł dałem - też z tego portalu aukcyjnego. Widocznie istnieją różne wersje, albo jak wyjdzie przy produkcji takie sprzedają - brak kontroli jakości i powtarzalności.

Istreed

Mam i ja.

No więc to tak fabrycznie powinno wychodzić :P 

I in + jestem zaskoczony jakością. 

Moje są całe z alu tzn to na boku czarne i nacinane to metal a myślałem że będzie plastik :) 

Tak więc polecam :D 

Viteq

Również dorzucę od siebie, że warto. Kupiłem w sumie dlatego, że oryginalne pokrętła były mocno sfatygowane a tą wersję łatwiej było dostać niż oryginały. 

IMG_20180409_175937.jpg

wrobeleczek

Przycisk włączający grzanie fotela...

przycisk grzania fotela

Istreed

Możecie mi jeszcze podpowiedzieć jakie w panelu nawiewu są żarówki? 

Viteq
15 godzin temu, Istreed napisał:

Możecie mi jeszcze podpowiedzieć jakie w panelu nawiewu są żarówki? 

T5 1.2W

Istreed

Oki. 

Tylko brać żarówki czy ledy jakieś ? 

Logika podpowiada bier ledy ale ja nie wiem czy ona tam dadzą radę :-/

Viteq

Ja wrzuciłem ledy. Akurat w moim przypadku czerwone. Kupiłem jakieś tanie na Amazonie i dają radę, chociaż jak w dzień włączę światła to prawie nie widać podświetlenia, ale wydaje mi się, że ze standardowymi żarówkami było podobnie. 

Jedyny problem z ledami to jak wiadomo polaryzacja. Działają tylko zainstalowane w odpowiedni sposób. Dobrze jest montować je wieczorem, albo w garażu, żeby od razu widzieć czy świecą. Ewentualnie, tak jak ja, odkręcić cały panel, i zdjąć front wtedy widać bezpośrednio żarówki. 

DAWID MILER

A może zamiast diód wsadzić pasek ledowy w koło? Ktoś ponoć coś takiego już modził ?