Jump to content

Vmax?

Two_O_Six

Recommended Posts

Chciałem zapytać ile najwięcej pociągnęliście swoje samochody. Chodzi jedynie o p206. Jak będziecie wpisywać proszę podawajcie pojemność silnika. Ja moje 1.4 ostatnio na obwodnicy Kielc dociągnąłem do 175km/h i jeszcze zostało ciut zapasu. 8-)

• Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• AniracK

14

• Janus

11

• Pablo

9

• GIZMO_206

9

do 170 na autostradzie w niemczech (gonilem inna 206, ale mi sie znudzilo, bo chyba miala wiekszy silnik). No mam 1.1 :) Zapas moze i byl, ale nieznaczny. Acha dodam ze autem jechaly dwie osoby, radio ze wzmacholem kilkunastokilogramowym i CD, duze kolumny stereo i troche ubran (myslalem ze 1.4 ma lepszy "ciag")

takie czcze pogaduszki...

warunki warunkom się są równe, zaraz ktoś wyskoczy, ze jechał 1.1 185km/h z przepasći w dół i tak bedziemy sobie bajdużyć nawzajem, było juz takich tematów w cholere :P

W zeszłym tygodniu wracałem z Niemiec i na płaskim odcinku autostrady (bez wzniesień) doszedłem do 185km/h.

2 osoby + bagaż (jakieś 130kg)

no ja miałem jedną osobę +2 torby :D niektórzy jednak nie lubią szybkości i 140-150 to ich max, więc tak sobie zapytałem....

Czasem trzeba sobie tak na luzie pogadac, a ze nawet minimalne nachylenie ma ogromny wplyw na predkosc przy malych silnikach to faktycznie nie mozemy porownywac zbyt konkretnie, tym bardziej ze jak nie ma ograniczenia predkosci to mozna dac gaz do dechy i dluuuuugo czekac az bedzie jakas maxymalna predkosc (ciekawe czy ktos doszedl do maxymalnej predkosci na liczniku - 210 ?)

PS. Iceman_x ile Ci HDi spalilo? Bo mi cos powyzej 6 l/100 przy takiej jezdzie.

Janus, wpełni się z tobą zgadzam zależy od warunków, i do tego pytanie ile przekłamuje licznik.

moją 106 z 1.1 według licznika z 3 rowerkami na dachu i 5 osobami w środku 130 więcj nie chciał każde lekkie wzniesienie lub podmuch wiatru prędkość spadała

Nowy Rok pusta długa prosta, jechałem z koleżanka i moim 1.9d pojechałem 160 km/h felgi 15cali oponki 195/50/15 :)

214 km/h

2.0 L HDi + chip i sportowy wkład filtru powietrza

1 osoba strasznie telepało autko nie nadaje się do takich predkości :( średnie spalanie wyszło 8,7l jak na hdi to strasznie dużo

Zamknalem licznik, troszke wiecej niz ostatnia kreska czyli ponad 220 km/h. Do 210 idzie spokojnie, potem potrzeba chwilke czasu aby sie rozpedzic dodatkowo o te 10km/h. Dwie osoby z bagazami.

Mylisz się kolego ja mam 15 w standardzie i to nie ma wpływu na licznik, ponieważ koło razem z oponą jest tej samej wielkości co w 14

Mylisz się kolego ja mam 15 w standardzie i to nie ma wpływu na licznik, ponieważ koło razem z oponą jest tej samej wielkości co w 14

i tu sie mylisz

niskoprofilowna opona na 15 jest mniejszym kołem niz seryjna 14, poza tym felga jest cieższa

[ Dodano: 2005-09-17, 16:41 ]

Janus, wpełni się z tobą zgadzam zależy od warunków, i do tego pytanie ile przekłamuje licznik.

zgadzam sie z panami

zadna w tych odpowiedzi nie bedzie miarodajna ani prawdziwa

standardowym 1.1 z 2 osobami doszłem na razie 140km/h ale to nie było- chyba -wszystko. Podałem ile jechałem najwięcej, nie ile wyciągnąłem, bo tego jeszcze nie miałem okazji próbować. :)

Kelly nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać, ale jeżeli chodzi o samą wysokość koła w 14 i 15 to mam koła zimowe w 14 i poza szerokością opony ( no i wagą prawdopodobnoie ) to w obwodzie nie róznią się

[ Dodano: 2005-09-17, 16:41 ]

zgadzam sie z panami

zadna w tych odpowiedzi nie bedzie miarodajna ani prawdziwa

I to juz w tej chwili widac, bo kto jechal autem po niemieckich autostradach ma wieksze predkosci maksymalne niz, ci co na naszych drogach osiagali najwyzsze predkosci.

PS.Co do felg to juz wiem dlaczego masz nizsze auto na zdjeciach :)

Kelly nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać, ale jeżeli chodzi o samą wysokość koła w 14 i 15 to mam koła zimowe w 14 i poza szerokością opony ( no i wagą prawdopodobnoie ) to w obwodzie nie róznią się

ale ty masz seryjne 15

a ja mam seryjne 14 (stalowe) i niską 15 (alu) i mozesz kiedys wpasc na zlota i porównamy :) 15 jest mniejsza ale za to cieższa od stalówki

PS.Co do felg to juz wiem dlaczego masz nizsze auto na zdjeciach

:lol:

To nie zasługa felg!

Kelly ma obniżone zawieszenie

mniejsza felga = wyższa opona

większa felga = opona o niższym profilu, rożnica jest praktycznie żadna jezeli chodzi o wielkość koła jako całości.

Fakt faktem jakiś znikomy procent w roznicy obwodu bedzie i przy wyższych predkosciach mogą byc ciut wieksze przekłamania,ale nie powinny to byc jakies zatrważające róznice, bardziej warunki drogowe i atmosferyczne mogą wpłynąc na wynik

bleeeeee.... jak ja nie lubię takich dywagacji :P

mróz, zimówki 14", z ogromnego kanionu w dół, sama, 1.4 8V polecail NIBY 195 (chociaz nie do konca... siakieś 193-4 :P ) ale rozpedzal sie kosmicznie długo, góra była duuuuża i telepało straszliwie.

Na (podejzewam lekko oszukujących) 16" w 2 osoby z górki lekkiej w dól 180 z małym groszem...

ale czasami nie moge i tych katalogowych 170 wyciągnąć... a o spalaniu wtedy juz nie wspomne...

dlatego to takie dywagacje o kant d**y rozbic ;):P