Jump to content

Vmax?

Two_O_Six

Recommended Posts

• Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• AniracK

14

• Janus

11

• GIZMO_206

9

• Iceman_x

9

ja sie nawet jakos nigdy nad tym nie zastanawiałam tylko jakos takośmi sie ubzdurało ze w cenniku nie widzialam 1.1.... nie wiem.. moze dopiero po chwili je wprowadzili?

mnie zastanawia z jaka dokladnoscia pokazuja predkosc te przydrozne "kalkulatorki"

przy 100km/h pokazują coś 4km mniej...

u mnie szybko to zastąpili mrugającym "zwolnij" bo ludzie celowo bili rekordy komu wiecej pokze :P Teraz to juz w ogole porazka jest, bo nawet jak sie jedzie przepisowo to mruga zeby zwolnic :evil: - i gdzie nagroda za przepisową jazde? W takim razie ja to wale jak bez wzgledu na prędkośc te dziadostwo mowi zwolnij :mad: :idiota:

:P

Ty masz SW 1.1 ??

Tez myslalem, ze 1.4 to byly najsłabsze wersje... kombiak z takim motorem moze miec problemy pełnic funkcje kombiaka gdy go porządnie obladowac.. wydaje mi sie, ze taka kombinacja jest dostepna tylko na rynkach srodkowo-wschodnio europejskich.

GIZMO_206, z kalkularorkiem :D sie wieee, diesel power, troszke tylko turbinki brakuje ale spokojnie moze za jakis czas sie pojawi :D

Janus, gdy go kupiłem, załądowałem bagażnik + 3 osobu i pojechałem do Karpacza.

I jak? - da się jeżdzić. Problemy dopiero gdy trzeba szybko kogoś wyprzedzić, gdzieś nagle szybko dać "nurka" do przodu...itd.

Do samej spokojnej jazdy w zupełności wystarczy, ale są takie sytuacje na drodze, gdzie potrzebuję wolnego drugiego pasa jak sięga daleko mój wzrok. To jest włąśnie problem, niestety..

Spalanie - na miasto - nie patrzę i nie powiem dokładnie, ale trasa do tego Karpacza przy jeżdzie z pełnym załadowaniu i z pól trasy na klimie - spalił dokładnie 6,5ltr/100 km.

Sądzę że to mało.

Takie plusy i minusy .... :):(

SW w 1,1 jest tylko jakieś 100kg cięższe od htb...

Więc dużej różnicy w prędkości i przyspieszaniu nie będzie.

Tak samo jak w 1,4 HDi SW i takimsamym ale htb..

róznica maksów to jest około 15-20 km (SW 1,4 HDi około 190km/h a htb 1,4 HDi - 210km/h).

Iceman_x, w benzynowych SW jest jeszcze to dziwne ze wg producenta 1.4 pali mniej niz 1.1. Poza tym cos mi z SW nie pasuje tak jakby byla inaczej zestrojona skrzynia biegow, bo inny czas do setki, albo te 100 kg to roznica 2s

1.4 może plaić mniej..., bo 1.1 potrzebuje więcej "mocy" żeby ruszyć autko... może to wcale nie jest błąd.

yyyyy? a to byly pugi bez kompów?

były - códaki od 1998 roku - dieselki były chyba na tych samych silnikach co 405 - 1,9d bez kompa - a w którym roku zapodali do diesla komputer z kalkulatorem wtrysku to już nie wiem

jak sie jedzie przepisowo to mruga zeby zwolnic

jak przepisowo to powinna byc nagroda i mrugać: NIE ZWALNIAJ!!! ;):P

1.4 może plaić mniej..., bo 1.1 potrzebuje więcej "mocy" żeby ruszyć autko

dokładnie... może tak być.. chociaz ja tam nie zauwazam oszczednosci paliwa u mnei zadnej :|:P

htb 1,4 HDi - 210km/h
khmmmm to są NIBY dane katalogowe? ze 1.4 hdi poleci 210? czyli w realu wiecej? (bo katalogowe sa zawsze nieco zanizone) 220? moze 230? .... :| :| :| coś niebardzo tutaj ze ścisłoscia danych....

,9d bez kompa - a w którym roku zapodali do diesla komputer z kalkulatorem wtrysku to już nie wiem
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: i jak to działąło? :o:o:o
Tak samo jak w 1,4 HDi SW i takimsamym ale htb..

róznica maksów to jest około 15-20 km (SW 1,4 HDi około 190km/h a htb 1,4 HDi - 210km/h).

moj komentarz -

buhahahha, koń by się uśmiał :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wcale nie bedzie roznicy pomiedzy SW a HDi... i Vmax dla mnie malo mowi... liczy sie dynamika, przyspieszenie (nie koniecznie do vmax)

1.4HDi SW jest cięższe od HB o 61kg i ksiazeczkowy vmax mają taki sam -168km/h. SW ma do setki 1.4s więcej. Ale nie to głównie mialem na mysli, SW jest z natury stworzone do wozenia wiekszych ciezarow, wiec jezeli slaby silniczek w HB mozna jakos wytlumaczyc to przy zaladunku SW moze byc juz słabo...

w benzynowych SW jest jeszcze to dziwne ze wg producenta 1.4 pali mniej niz 1.1

ale co tutaj dziwnego?

Mocniejszy silnik zeby napędzić tą budę nie dostaje tak w dupe jak mniejszy - inaczej mowiac wykorzystujesz mniejszy procent mozliwosci w przypadku mocniejszego silnika i mniej pali........

P.S. Iceman_x, Ty na pewno masz 1.4HDi? Byl juz taki co myslal, ze ma 1.4 po chipe a sie okazalo, ze pod maską czaiło sie 2.0 :lol: Ale 210km/h HB to musi byc tylko 2.0 HDi po chipie :D

1.4 może plaić mniej..., bo 1.1 potrzebuje więcej "mocy" żeby ruszyć autko... może to wcale nie jest błąd.

Z tym się zgodzę...

jeździłem służbową Corsą 1,0 i paliła prawie 7,5-8,0 litra jak sie ją dusiło... :x

[ Dodano: 26-09-2005, 22:51 ]

P.S. Iceman_x, Ty na pewno masz 1.4HDi? Byl juz taki co myslal, ze ma 1.4 po chipe a sie okazalo, ze pod maską czaiło sie 2.0 :lol: Ale 210km/h HB to musi byc tylko 2.0 HDi po chipie :D

Mam prywatnie 1,4 HDI SW i na kawałku autostradu za Poznaniem poszła (bez obciążenia) licznikowe 188km/h.

A w zeszłym tygodniu odebrałem nóweczkę 1,4 HDi HB dwumiejscową (tzw. ciężarówka) i na obwodnicy 3miasta miałem ponad 205 km/h (oczywiście licznikowe) ale było jeszcze troche luzu pod pedałem gazu.

miałem ponad 205 km/h

z 1.4 Hdi na dotarciu...

moze u mnie drog nie ma, ale jak dla mnie to jest nieprawdopodobne, chyba, ze tam jakas przepasc w dół jest na tej obwodnicy...

miałem ponad 205 km/h (oczywiście licznikowe) ale było jeszcze troche luzu pod pedałem gazu.

:D he he... ach te luzy pod pedałami gazu... :) przy 205 km/h :lol:

i jak to działąło?

tak jak w Pugach 405 - takim kiedyś jeździłem, był z 1991 roku - teraz mam styczność czasem z 206ką z 1,9d z 1998 roku - ma silnik bez kompa, bynajmniej nie doszukałem się takowego pod maską - silnik jak w mojej starej poczciwej 405ce

moze u mnie drog nie ma, ale jak dla mnie to jest nieprawdopodobne, chyba, ze tam jakas przepasc w dół jest na tej obwodnicy...

Jak bedziesz w poblizu to zapraszam... niedowiarku :(

na obwodnicy 3miasta

nooo taaaak.... ja tam też miewałam prędkośći podchodzące pod 2 paczki.... na tych downhillach to nie trudno :D;):P

chyba, ze tam jakas przepasc w dół jest na tej obwodnicy...

nie jedna Janus, nie jedna :lol: :lol:

Na obwodnicy trojmiasta pojechalem swoim 1.4 w dwie osoby 195 km/h...

Moj kolega jechal tam 10-cio letnim Punto 1.1 180km/h...

Tam mozna osiaglac niewyobrazalne predkosci dla danego silnika.

A najlepiej w nocy :twisted:

Dlatego powiedziałem na obwodnicy 3miasta...

Tam poprzednim autkiem Partnerem 1,9 D (zwykły) wyciągnęłem 170mk/h.

Ale wracając do mojej wypowiedzi 206 1,4HDi, to dostaliśmy 3 takie samie (pierwsza 3 tyg temy a dwie następne - tydzień temu -te dwie są z tego samego odbioru).

I ta pierwsza zrobiła na tym samym odcinku około 193 km/h, moja ponad 200km/h a trzecia nie doszła do 190 :cry:.

Ps. z tym luzem pod gazem to może i mnie poniosło :cry: sorrki

Dlatego powiedziałem na obwodnicy 3miasta...

a skąd ja moge wiedziec jakie są warunki na obwodnicy 3miasta?

Mowimy o vmaxie... i prędkosc z przepasci to ma byc vmax? Zacznijmy zrzucac samochody z samolotow, powinny szybciej spadac... :D

To o czym piszecie to wynaturzenie, tym bardziej o luzie pod pedałem podczas jazdy z górki... Prędkość maxymalna mierzy się na płaskim torze.

Tak jak powiedziałem takie tematy kto ile leciał uważam za bzdurne.

Na obwodnicy trojmiasta pojechalem swoim 1.4 w dwie osoby 195 km/h...

so did I :!: na permanentnym downhillu w okolicahc zjazdu na Straszyn ;-) no ale jesli o takie vmax chodzi to mozemy ustawic puga na wielkiej krokwi i obstawiac kto wiecej pojedzie ;):P :lol: :lol: nie o to raczje biega :P

Prędkość maxymalna mierzy się na płaskim torze.

:hurra: :hurra: :hurra:

;-)

zgadzam się w 100% to nie ma sensu, zbyt wiele czynników ma wpływ na Vmax,

(podobno nawet wilgotność i temp. powietrza)

podobno nawet wilgotność i temp. powietrza

wcale nie podobno :) podczas szczegołowych pomiarów na hamowni przy wydruku wykresu te dane też są podawane ;-)

wracajac wzoraj z niemiec polecial resorak tyle ile widac na zdjeciu :)

mysle ze dal by rade wiecej ale za duzo bagazu bylo :(

dscf46450vt.th.jpg