Jump to content

wysokość prowizji w komisie?


Recommended Posts

Cześć, mam pytanko, chciałby m wystawić auto do komisu i chciałbym się dowiedzieć ile komis sobie za to bierze? wiem, że różne komisy, mają różną marżę, natomiast chciałbym zapytać o Wasze doświadczenie, ile przeciętnie komis sobie zabierze(np. auto jest sprzedane za 20k i ile ja z tego dostanę?), jak powinna być skonstruowana umowa, co w sytuacji gdy komis nie sprzeda auta - nie chciałbym być zrobiony w ... :)

z góry dzięki za odpowiedź,

pozdrawiami

Link to post
Share on other sites
tornado

Nie lepiej allegro albo otomoto? Ludzie często maja uprzedzenia do auto z komisu.

Link to post
Share on other sites

niestety nie mam czasu na umawianie się z ludźmi na pokazywanie auta, a jak będzie w komisie to może czekać na kupca i mogą sobie ludzie oglądać :)

Link to post
Share on other sites

Sa przede wszystkim rozne komisy...

Sa takie, ktore biora pod swoje skrzydla twoj samochod, wystawiaja twoja cene + swoj 1000pln, kase dostajesz jak auto sie sprzeda. Sa takie ktore po prostu odkupuja od ciebie auto, zostawiasz auto, zabierasz kase (przewaznie na tym sporo tracisz, ale masz wszystko zalatwione raz - dwa), a sa takie, ktore biora po prostu prowizje od sprzedazy, ile procent - nie orientuje sie, ale pewnie rozne - wystarczy panorama firm i pare telefonow do komisow....

Link to post
Share on other sites

niestety komisy nie udzielają takich informacji przez telefon, trzeba do nich podjechać z autem i wtedy można rozmawiać na temat prowizji, a na to nie mam teraz czasu. Jak będę już wstawiał autko to wtedy pojeżdżę a teraz chce wiedzieć na co być przygotowanym.

jedyna informacja jaką udało mi się uzyskać to że prowizja wynosi 2-3% nie mniej niż 1000 zł, ale nie wiem jak to ma się do rzeczywistości

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...