Jump to content

Fotografia

Recommended Posts

Shapeshifter
bo lepsza moim zdaniem prosta lustrzanka niż bajerfull cyfra
Jak ktoś nie wie co zrobić z trzymaną w rękach lustrzanką, to nieporównywalnie niższej klasy kompaktem ktoś kto wie o co chodzi, zrobi dużo lepsze zdjęcie. Wszystko jest względne. Chyba, że rozpatrujemy to tak, że robi jedna i ta sama osoba, która wie o co chodzi, to wtedy lustrzanka oczywiście wygra. Tyle tylko, ze obiektywy kitowe, to kupy.
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Shapeshifter

26

• BrZoZaS

12

• Biz-on

12

• maxiak

11

a dlaczego D40, bo lepsza moim zdaniem prosta lustrzanka niż bajerfull cyfra
Dobrze prawisz ;)

A ja się właśnie dogadałem z teściem, i D70 jest mój ;)

Nie muszę chyba dodawać, że wszystko w tajemnicy przed teściową :hyhy: , i tak się nie zorientuje że teść zmienił body :rotfl

Shapeshifter
lepsza moim zdaniem prosta lustrzanka niż bajerfull cyfra

I jeszcze jedno, czymże jest nikon d40 jak nie lustrzanką cyfrową ?

I jeszcze jedno, czymże jest nikon d40 jak nie lustrzanką cyfrową ?
Jest lustrzanką cyfrową, ale jedna z podstawowych zalet to regulacja ogniskowej na obiektywie, a nie na guzikach, kołyskach itd. Dla mnie to podstawa.
Shapeshifter

Wszystko zrozumiałe. Ale trzymajmy się pojęć. Jemu pewnie chodziło o kompakt, tam gdzie napisał cyfra.

Taki temat jak założył Brzozas można by rozwiązać w fajny sposób. Np. każdy wstawia po jednej focie MAKRO i robimy ankietę i głosowanie na fotografię tygodnia/miesiąca, a potem kolejna kategoria i znów ankieta. Możnaby się pobawić.

Tyle tylko, ze obiektywy kitowe, to kupy.

najpierw nauczę sie czegos z ta kupą a potem kupię coś lepszego , bo moze juz cos będe wiedział czego chce.

... zupełnie nie staram się zgrywać fotoreportera. Chcę sie dobrze bawić fotografia, mieć troche radochy z tego co w swoim tempie rozkminie i radoche też z jakiejś tam udanej jednej czy dwóch fotek. Tyle.

[ Dodano: 25-03-2008, 10:27 ]

Taki temat jak założył Brzozas można by rozwiązać w fajny sposób. Np. każdy wstawia po jednej focie MAKRO i robimy ankietę i głosowanie na fotografię tygodnia/miesiąca, a potem kolejna kategoria i znów ankieta. Możnaby się pobawić.

Dokładnie tak, pogadajmy spokojnie co by można inaczej jakim sprzętem jaka kompozycją inna itd.... każdy by się podzielił swoja zabawą, bez nadymania, a może takie żuczki jak ja coś by złapały know how

Shapeshifter

Jak dla mnie żaden problem. Możemy robić zestawienie i rozpisać konkurs ( ankietę ) np. na najciekawszą fotografię w kategorii MAKRO tak na pierwszy strzał. Potem co innego. Co o tym myślicie?

Ja się chętnie złapię na kolejny etapik jakiś ale super koncepcja ( mam ślub w sobotę i jedyne MAKRO o jakim mam czas myśleć to to w którym kupie soki i wódę :) )

Shapeshifter

Trzeba określić daną kategorię na każdy tydzień, każdy wstawi swoje zdjęcie.

To co? Stawiamy pierwszą poprzeczkę i rozpisujemy ankietę?

A to pierwsze z brzegu makra które wpadły mi w ręce :rotfl Tak sobie zażartowałem :bezzebow

1001464aaqu1.jpg

1001508aanx0.jpg

Shapeshifter

wieczny, ja tu na poważnie mówię, a Ty mi tu wyjeżdżasz ze zdjęciami melonów robionymi z użyciem dużego zoomu. Jeszcze co innego gdybyś faktycznie zrobił fotografie makro tych cycuszków, wtedy gra muzyka. :hyhy:

robionymi z użyciem dużego zoomu
A gdzie tam, robione kompaktowym kodakiem i mocno kadrowane ;) Dobra już nie śmiecę.
maciejkiner

Witam

To i moze ja bym sie podpial pod konkursik jak byscie organizowali. Bawie sie fotografia, amatorsko, ale to mocno wciaga :) Chwilowo uzywam s9600, ale powoli mysle nad przesiadka na jakas lustrzanke. Tylko wiem, ze jak kupie lustrzanke, to koszta wzrosna lawinowo, bo co chwila bede cos do niej dokladal, a 9600 daje nie najgorsze zdjecia i jednoczesnie nie ma za bardzo jak jej rozbudowac, dzieki czemu portfel nie cierpi ;)

A ostatnio bardzo podobaja mi sie fotki w HDR i glownie to probuje robic ;)

pzdr

maciejkiner

to jeśli moge pokuszę się o komentarz maleńki.

Po pierwsze to datowanie to jest niszczenie zdjęcia.

Po drugie pierwsze zdjęcie nie ma ostrości na nic zupełnie, gdyby ta furka przed tobą była ostra efekt byłby super, choć pomysł niezły.

Po trzecie drugie zdjęcie trochę za ciemne.

oczywiscie to takie maleńkie spostrzeżenia kompletnego laika

papuc_2004

Spostrzeżenia na pewno wezmę do siebie żeby następne fotki były juz leprze ;)

Shapeshifter

Papuć, pierwsza fota jak już nadmienił Fryc ma ZERO ostrości i mocno szumi, ale to akurat da się wybaczyć. Gdyby ostrość była zebrana na tego golfa, to efekt byłby świetny.

No to co? Robimy pierwszą odsłonę konkursu z motywami makro? Tylko nie takimi jak dał wieczny, tylko makrofotografia.

Spróbuje coś wieczorkiem zrobić, jak znajdę troszkę czasu, mam pewien pomysł i urodziło mi się odrobinkę czasu, będzie to na szybko, ale zobaczymy....

Shapeshifter

Fryc, no to fajnie. Tylko nie widzę potężnego odzewu, takiego jaki zakładałem :(

Musi być z czego wybierać. MAKRO na pierwszy strzał.

Powiedzmy, ze fotografie zbieramy do niedzieli ( 30 marca 2008 ), a od poniedziałku przez tydzień będzie trwała ankieta.

Też lubię. Bardziej 'amatorsko - zawodowo' czyli z większą pasją od ok. 2 lat. Próbuję różnych rzeczy, niektóre wychodzą lepiej, inne gorzej. Np. raz sparzyłem się portretem i bałem się go przez pewien czas hehe. Teraz czekam na wiosnę (jeszcze poczekam...) aż wyjdą robaczki i będe się bawił w owadowe makro :)

Używam Fuji s6500. Spór lustro vs. cyfra może odrazu zakończcie ;) To człowiek robi zdjęcie, nie aparat. Oczywiście aparat może stanowić barierę w rozwoju, ale to już sam każdy będzie czuł po sobie, że trzeba czegoś lepszego. Jeśli nie zrobisz dobrej foty cyfrą, nie zrobisz też lustrem. (niektórzy tak to sobie tłumączą i kupują odrazu lustra :mur: )

Shapeshifter

Zero ładu i składu. Robimy te zestawienia, czy nie?