Skocz do zawartości
Olivier

spryskiwacze reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

Olivier

Witam!!!

Zamierzam się zabrać za spryskiwacze reflektorów do mojej 206.

Wiem, że temat był kilka razy przerabiany --> ale bardzo niedokładnie. Zderzak pod spryski już do mnie idzie tak więc już nie ma odwrotu :hyhy: .

Przeszukałem cały internet i bardzo ciężko cokolwiek znaleźć.

Zacznijmy od schematu spryskiwaczy:

spryskixd1.gif

i jego opisu:

spryskikataloggn7.th.gif

Jeśli chodzi o ceny to można sobie wszystko sprawdzić TU

I teraz kilka pytań:

1) Potrzebuję 2 pompki: pierwszą na szybę a drugą na reflektory. Czy obie wejdą razem w tem 6l zbiorniczek???

2) Czy bez problemu będzie można zamontować ten zbiornik na płyn??? W serii mamy 3l a ten jest 2x większy.

3) Jak wygląda sprawa z elektryką spryskiwaczy reflektorów??? Podpinam pompę 2 pod 1 ???

Części będą jeszcze przed wakacjami tak więc na pewno będzie porządny guide.

Proszę wszystkich o pomoc :help:

Olivier :206

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Visterio

u mnie wisi kosta do zasilania tej drugie pompki więc może u Ciebie też jest?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Olivier

Visterio, zrobisz jej fotkę ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Visterio

Olivier, no nie zrobie bo bym musiał nadkole zdejmować ale kostka jest dokładnie identyczna jak ta od pierwszej pompki tylko ma inny kolor :)

[ Dodano: 25-03-2008, 11:43 ]

jakby nie wisiała swobodnie tak jak u mnie to przepatrz instalacje to może ją znajdziesz - bo u mnie np. są też dodatkowe wiązki do H4 lamp a skapnałem się po 2 latach grzebania dopiero bo były schowane w podłużnice ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Olivier

Visterio, powinienem takie kostki też mieć z racji tego, że cała instalacja lamp jest podwójna h4 i h7 :hyhy:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kunc

Olivier, wiem, że spryskiwacze aktywuje sie w BSI ostanio jak byłem w ASO to sie mechanik pytał czy aktywować bo one dzialają tylko wtedy gdy są postojówki lub mijania załaczone + włącznik spryskiwacza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
amigo

Cześć.

ja miałem robić na innych częściach ale jakoś brakło mi czasu :)

Spryskiwacze mam takie:

312742037hl9.th.jpg

http://allegro.pl/item325854065_nowe_skoda_octavia_spryskiwacze_reflektorow_xenon.html

musze kupić taką pompke:

328892899ps3.th.jpg

oraz zbiorniczek, i pare kabelków.

a efekt końcowy ma być taki :)

2981091995ddddddddddddal3.th.jpg 298109199ev3.th.jpg

[ Dodano: 25-03-2008, 18:09 ]

Zamierzam się zabrać za spryskiwacze reflektorów do mojej 206.

jak skończysz to proponuje dać temat do Poradnika :hurra:

Powodzenia :zdrowko:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ceglarz

A można by na takich:

http://moto.allegro.pl/item330336811_spryskiwacze_lamp_opel_omega_b.html

http://moto.allegro.pl/item335277517_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_kpl_.html

kiedyś widziałem na vwzone w golfie 3 zamontowano normalne okrągłe spryskiwacze z maski, można by i tak spróbować. Akurat posiadam jeszcze jedną nakładkę na zderzak to będzie można popróbować, a co do sterowania można założyć dodatkowy przycisk, np mi się krząta taki od ori alarmu, pasuje idealnie w zaślepkę obok wyłącznika airbagu pasażera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Olivier

Kunc, ciekawe spostrzeżenie !!!

amigo, wiele osób skodę przerabia :hyhy:

co to za pompka???

ten cc to właśnie ze spryskami od skody???

Wszystkie 206 co miały spryski to w kolorze czarnym np.:

06d427rj6.th.jpg 8d5f27qc8.th.jpg 8f9e27uu2.th.jpg 09a727ia9.th.jpg 86c527cc3.th.jpg ce8427lg6.th.jpg de4327dd4.th.jpg

dziwne bo ja odrazu - jak to będzie możliwe - to prysnę je pod kolor :hyhy:

kiedyś widziałem na vwzone w golfie 3 zamontowano normalne okrągłe spryskiwacze z maski

nie ma sensu chyba robić tego bo to sztuka dla sztuki... jak robić - to porządnie na oryginalnych częściach :hyhy:

:206 :206 :206

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ceglarz

Olivier, Ja zrobię na takich ze Skody, BMW E39, lub Laguna, co sie na szrocie trafi, pompkę można nową kupić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tornado

Jeżeli mogę coś zasugerować to róbcie na spryskach pod kolor zdezia bo te czarne niespecjalnie wyglądają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BrZoZaS
Jeżeli mogę coś zasugerować to róbcie na spryskach pod kolor zdezia bo te czarne niespecjalnie wyglądają.

Popieram.. to raz

a dwa.. czesto na aukcjach widze, tytul "Spryskiwacze pod xenon".. co z tego jak z czy bez spryskiwaczy xenon wciaz jest nielegalny.. no chyba ze komus sie podoba sama psikawka.. :hyhy:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lajcik_

Witam,

Jeśli można podpiąć się pod temat.

Ja kupiłem spryskiwacze reflektorów od Octavii II wysuwane wraz z pompką, tylko chyba ciężko będzie je upchnąć pod zderzakiem i tu mam pytanie czy ktoś już coś podobnego założył u siebie??

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Lajcik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
amigo
co to za pompka???

musze właśnie kupić. to jest zamiennik do vw :)

na allegro jest po 78zł a w intercarsie bez zniżki:

VDO pompa spryskiwacza lampy przedniej VAG, Porsche, Mitsubishi

246-086-001-002c

Siemens vdo

128,39zł

VDO pompa spryskiwacza lampy przedniej VAG, BMW

246-086-001-007c

128,39zł

kiedyś była orginalna za 80zł (oczywiście nowa) i nie kupiłem :mur:

[ Dodano: 26-03-2008, 06:45 ]

kupiłem spryskiwacze reflektorów od Octavii II wysuwane wraz z pompką

wstaw tu dokładne ich foty to się pomyśli :P

[ Dodano: 26-03-2008, 06:47 ]

moje będą pod kolor :hurra:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Olivier
czesto na aukcjach widze, tytul "Spryskiwacze pod xenon".. co z tego jak z czy bez spryskiwaczy xenon wciaz jest nielegalny.. no chyba ze komus sie podoba sama psikawka..
zgadza się, ale nikt nie widzi czy masz samopoziomowanie czy nie!!! A ci co kontroluję to wymagają tylko sprysków. :hyhy:

spryski tylko pod kolor!!! Przy oryginalnych dyszach nie ma problemu z miejscem. Ciekaw jestem czy belka czołowa jest inna ze spryskami od serii ---> chyba nie chciałoby się PSA robić innych ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ziachu

Olivier, a po co kupujesz nowy zderzak...? miejsce na spryski sa w kazdym (przetloczenia) wystarczy wyciac.

Czasami sie zdarza ze przy stluczce delikatnej robia sie dziury na spryski na zderzaku :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Olivier

okazja

W planie podwójne czarne soczewki od kolegi Onimusha :hyhy:

ps. jeszcze lakierka bo ten będzie czarny - mam nadzieję że uda się dopasować mój kolor tak, żeby nie przebijał czarny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BrZoZaS
zgadza się, ale nikt nie widzi czy masz samopoziomowanie czy nie!!! A ci co kontroluję to wymagają tylko sprysków. :hyhy:

Oczywiscie to zalezy od policjanta... bo zacznijmy od poczatku.. czy Twoja lampa jest przystosowana do xenonu? ma atest? nie sądzę.. wiec wiesz...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tornado

Była temat xenonów wałkowany. Te, które nie wyszły z autem z fabrico są nielegalne i finito.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kocurr
Spryskiwacze pod xenon".. co z tego jak z czy bez spryskiwaczy xenon wciaz jest nielegalny.. no chyba ze komus sie podoba sama psikawka

Sorry za mały OT. Ale to nie tylko o to chodzi, że przez samo zamontowanie sprysków xennony by garaż nie stają się legalne. Po coś ktoś wymaga sprysków przy xennonie. Nie dla hecy... :zabawa:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BrZoZaS

Zgadza się.. chociaż też można było by dyskutować nad skutecznością spryskiwaczy.. bo na pewno nie działają tak skutecznie jak wycieraczki.. jednak co tu dużo mówić wycieraczki szpecą.. a co do xenonu problem polega na tym, żę cokolwiek byśmy nie zrobili by xenony w 206 byly legalne.. to wciaz będą nielegalne..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ceglarz

BrZoZaS, A jednak... Znajomy z forum golfa wspomniał mi coś o systemie samopoziomowania HELLA dostępnym właśnie do takich xenonów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Olivier

:mur: Panowie !!! :mur:

Zaśmiecacie mi topik. Celem założenia jego jest nie czy warto czy nie, a jak nie to dlaczego....tylko sprawy techniczne ewentualnego montażu przez zainteresowanego ( na oryginalnych podzespołach lub na tańszych zamiennikach np. od Skody)

Tylko konkrety w w/w sprawie

Piszecie znów te swoje duperele o sprawach, które już były setki razy poruszane :mur:

Proszę Was ---> przjdźcie sobie na gg albo na prv

Była temat xenonów wałkowany. Te, które nie wyszły z autem z fabrico są nielegalne i finito.
krótko i treściwie.

pozdro Oli :206

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tom206

Dzisiaj spotkała mnie niespodzianka :) Zmieniałem dysze spryskiwacza i chciałem je przetestować. Spryskałem przednią szybę i okazało się, że na ziemi na wysokości lamp zrobiły się dwie kałuże :hyhy: Przedzwoniłem do poprzedniego właściciela i mówi że instalacja jest cała tylko trzeba zamontować dyszę :) Muszę pojechać do znajomego, ściągnąć zderzak i wtedy się na prawdę okaże co jest a czego nie ma :)

Jeśli chodzi o zbiornik na płyn na pewno nie mam tego dużego, bo nigdy 5L płynu się nie zmieściło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
amigo
ściągnąć zderzak i wtedy się na prawdę okaże co jest a czego nie ma :)

więc czekamy na foto relacje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta