Jump to content
Sign in to follow this  
kamil20011

Filtr stożkowy

Recommended Posts

kamil20011

Witam

poszukuje dobrego Filtra stożkowego do Peugeot-a 206 1.1 (klma ) 2003 czy ktoś ma jakąś stronke z dobrymi filtrami oraz jaki najlepiej kupić i takie może głupie pytanie co daje filtr stożkowy ?

krejzRudy
co daje filtr stożkowy ?
Fajny dźwięk, nic poza tym.

kamil20011

Kiedyś czytałem w gazecie chyba MOTOR że gość zadał pytanie jak jest z mocą i odpowiedzieli mu że moc też zwrasta

a z dzwiękiem jak jest bardzo buczy ? i jak wyżej jak ktoś ma jakieś www. z dobrymi filtrami proszę o info

krejzRudy
Kiedyś czytałem w gazecie chyba MOTOR że gość zadał pytanie jak jest z mocą i odpowiedzieli mu że moc też zwrasta
Wzrośnie, ale jak zrobisz zimny dolot, profesjonalnie to wszystko wykonasz. Musisz oddzielic filtr od ciepłego powietrza, a zaopatrzyc go w zimne.

a z dzwiękiem jak jest bardzo buczy ?
Nie buczy, daje ładny dzwięk.

kamil20011

A jesteś w stanie znaleźć mi jakiś ciekawy na allegro ? nie znam się na tym a widzę że ty bradziej się na tym znasz jakiś dobry i tak żeby pasował w 100 %

kamil20011

a będzie pasować do 1.1 (klima) ? w aukcji pisze 1,4 1.6 ? i czy warte to jest 250zł ?

[ Dodano: 13-04-2008, 5:33 ]

i oczywscie minimlane osiagi i lepszy dzwięk gwarantowany ? i czy cena jest za wszystko co na zdjeciach ? razem z tym stożkiem z foto nr 2

Spectral

mam ten dolot w pokoju. jutro jade go załozyć. powiem o wrażeniach. CybeNet w 1.4 twierdzi, że bez niego się nie da jeździć :P

Wald82

Jak kupowac stozek to obojetnie jaki. Najwazniejszy jest dolot zimnego powietrza, bez tego nic nie da sama zmiana filtra.

Andrych

A czy taki zestaw będzie pasował do s16? Nie orientuje się ktoś może?

papuc_2004

Andrych, najlepiej by było zrobić jak pisze Wald82, kupić jakis stożek np: K&N zrobic dolot zimnego powietrza z pod zderzaka i odizolowac filtr od silnika żeby sie nie nagrzewał. A co do tego http://allegro.pl/item339..._promocja_.html nie bedzie pasował do naszego silnika.

Andrych

Ok, dzięki wielkie ;)

kubsiol

a do 1.6 8v??? bo nigdzie nie mogę znaleźć

goodhope
Ja bym Ci bardziej radził taką zabawkę - http://allegro.pl/item339998700_sportowy_dolot_raceland_do_206_tuning_promocja_.html

Będzie zbierać więcej zimnego powietrza i jest dedykowane do 206-tki :)

A tak w ogóle, to poszukaj na forum. Było już o tym nie raz :)

widzę jeden mankament...

po pierwsze to filtr bawełniany, po drugie, nie posiada żadnego odstojnika/zbiornika powietrza...

chodzi o wilgoć

w postaci w jakiej jest w powyższym linku, w drodze, jadąc za innym autem, będzie zasysał wodę, liście oraz kurz niczym odkurzacz... do tego z filtra bawełnianego zrobi się szmata.

Podobny zonk zrobiło Audi w silnika 3.0 TDI...z filtra robi się szmata, a liście można po jesieni wygarniać garściami.

papuc_2004

kubsiol, ten filtr o którtm jest mowa bedzię pasował do towjego autka.

Jafel

proponuję zamontować wkładkę zamiast filtra stożkowego

papuc_2004

A dlaczego wkładke a nie filtr stożkowy?

kamil20011

papuc_2004

a do mojego :)

papuc_2004

kamil20011, zawsze możesz zastosowac to co pokazał Ci Rudy_Tychy, bądz inne zestawy które są dedykowane do 206 o którchy było duzio pisane (funkcja szukaj) zostaje jeszcze wyminaa wkładki jak pisał Jafel, na wkładke np: http://moto.allegro.pl/item339218546_k_n_sportowy_filtr_powiet_peugeot_206_xsara.html

kamil20011

a co daje wkładka ? bo ja nie wiem :)

a co myślisz o tym co podawał mi rudy to coś dedykowane do 206 czy to będzie pasować do mnie ? mam kosmiczny silnik 1.1 w aukcji pisze 1,4 1.6 mi wydaje się ze u mnie filtr orgianlnie inaczej wyglada niz w 1.4 i 1.6

papuc_2004

Wkładka ma większa przepustowość powietrza, nie da duzych przyrostów mocy ;) dziwek pozostnie nie zmnieniony. Zestaw o którym pisał Rudy_Tychy, będzie pasował do ciebie.

kamil20011

Skoro pasuje do 1.1 czyli do mnie zestaw który podrzucił mi RUDY to chyba go kupie uważasz ze jest to dobry zestaw warty tej ceny ? aha mam takie pytanko jeszcze do ciebie czy cena jest za wszystko co na zdjeciu nr 2 chodzi mi o ten zestaw polecony przez RUDEGO

[ Dodano: 14-04-2008, 1:30 ]

chodzi mi o to czy stożek jest w zestawie

[ Dodano: 14-04-2008, 2:58 ]

ja mam taki orginalny jak w tym pyziu na tej aukcji

http://moto.allegro.pl/item341147612_peugeot_206_2005r_1_1_benzyna.html

czy oby napewno ten

http://allegro.pl/item339998700_sportowy_dolot_raceland_do_206_tuning_promocja_.html#photo

będzie pasował ?

[ Dodano: 14-04-2008, 3:23 ]

odwiedziłem allegro i popatrzyłem jakie ma 1.6 i ma taki sam :) wiec chyba będzie pasować

teraz tylko pytanie czy są duże przróbki i jak jest z montażem ?

[ Dodano: 14-04-2008, 3:24 ]

Spectral,

wkładaj fotki jak zamontowałeś oraz jak wygladał montaż :)

tylko to na wczoraj :) heh

bo jak coś jeszcze dziś zamawiam

amigo
wiec chyba będzie pasować

teraz tylko pytanie czy są duże przróbki i jak jest z montażem ?

kamil20011 umiesz czytac??

Dolot Marki RACELAND orginalnie zapakowany Przeznaczony do Peugeota 206 16V (1.4 , 1.6)

sam miałem od 1,4 16V i nie pasuje ładnie :zabawa:

uzyj funkcji szukaj na forum :zabawa: a jak nie to kup to się przekonasz :rotfl

Spectral

No więc dupencja. Dolot Raceland do 1.6 16v nie pasuje za bardzo. Przeszkadzają przewody od wspomagania. Można by go zamontować, ale według cyberneta będzie przenosił drgania silnika na budę... Bez sensu w takim razie. Zostawiłem u niego dolocik do środy. W środę jadę i ma maestro coś wymyślić. Znając życie coś tam wyczaruje ;)

Jafel

Ja miałem stożek w swoim samochodzie. Zmieniłem go na wkładkę i pyzio lepiej chodzi.

Czytałem odnośnie instalacji stożków i wkładek. Nie zawsze stożki paują do wszystkich silników. Opisywli wady i zalety. Wiecej było wad.

Zmieniłem na wkładkę i jestem zadowolony :hyhy: