Jump to content
Sign in to follow this  
Tytus

Czy żarówki niebieskie postojowe są legalne ??

Recommended Posts

froniu

miasłem te żarówerczki philipsa o których wspominasz Michale i nie świeciły na niebiesko, nie dawały nawet tej niebieskiej poświaty, może lekką i to po dokładniejszym przyjrzeniu się. Były to zwykłe postojówki, dające mocniejsze, białe światło, tak więc wymieniłem do diodowe firmy Bosma(http://www.bosma.pl). A postojówka philipsa wylądowała jako oświetlenie bagażnika, daje jaśniejsze światłko niż zwykła w5w.

AniracK
nie świeciły na niebiesko

tez je kiedys mialam - ale dawaly na biało, to juz cos (bo nie na zółto)

kelly

U mnie były zółte ... przynajmniej w porównaniu z HIDami bo te były jako H4 :)

Cryzuz

Ja jezdze juz chba z 2 miechy z takimi postojowkami i ani razu nie mialem problemu z Policja. Wczoraj zalozylem sobie xenony i w polaczeniu z takimi diodami wyglada to super.

froniu

a masz spryskiwacze reflektorów, albo ich wycieraczki, bo wg. polskiego prawa jeśli nie to nie możesz mieć instalacji xenonowej w autku( na przeglądzie rejestracyjnym się dopieprzaja do tego)

Cryzuz

Nie prawda to. Ojciec ma w swoim aucie juz 4 lata xenony bez sprwyskiwaczy i przechodzi kazdy przeglad. W Niemczech sie czepiaja tego, ale u nas w Polsce nie ma problemu z tym. A jakby nawet ktos sie doczepil to tylo wkladam zwykla zarowke i juz.

AniracK

froniu, no wlasnie zdanie są podzielone... NIBY tak kiedys było a PODOBNO już teraz tak nie jest.... tzn duzo ludzi jezdzi bez spryskiwaczy...

poza tym byl juz tu kiedys topik o tym... ze np niektore NOWE auta w ogole fabrycznie nie sa wyposazone w spryskiwacze reflektorów przy xenonach (np samochod mojego ojca)

froniu

dobrze wiedzieć, dzięki za info, a ja właśnie z powodu tego przepisu nie przerabiałem jeszcze swoich h7 na xenony :)

Cryzuz

froniu, nawet sie nei zastanawiaj tylko odrazu przerabiaj. Jezdze dopiero drugi dzien na xenonach, ale juz bym ich za nic nie oddal :)

AniracK

a ocs wiecej o przerobce?

Cryzuz

Przerobka jest banalnie prosta. Wystarczy kupic przetwornice (obojetnie z jakiego samochodu) i zarowki xenonowe z oryginalnymi koncowkami pod H7 np taki komplet http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66078948 . Przy lampie trzeba jedynie zrobic nieduzy otwor w klapce, zakrywajacej zarowki, aby mogl przejsc kabel od zarowki.

Podlaczenie tego jest bardzo proste tylko dwa kabelki i juz. Efekt jest niesamowity. Jutro wieczorkiem postaram sie wrzucic fotki.

AniracK
Jutro wieczorkiem postaram sie wrzucic fotki.

bylo by miło ;-)

froniu

ja także byłbym wdzięczny za jakieś fotki :lol:

kelly

Ale tu o postojówkach miało być :/

piżolot
Ale tu o postojówkach miało być :/

Ja dzisiaj zapodałem swojemu piżocikowi niebieskie postojówki w razie w to zapas oryginalnych w schowek i jazda wyglądają ładnie a zobaczymy czy to bęszie drażnic steóży prawa mam nadzieję że nie ;)

:)

---------- Po chwili dodano... ----------

sory za błędy;)