Jump to content
Kunc

Przełącznik elektrycznych szyb- z funkcją automatu

Recommended Posts

Kunc

Witam . Kupiłem przełącznik szyb (oryginalny) z funkcją automatycznego opuszczania. Opuszcza mi szyby bez problemu 1 skok chwilowo 2 calkowicie natomiast jest problem z podnoszeniem tzn podnosi ale nie ma funkcji automatycznego podnoszenia. Moje pytanie czy ten przełącznik powinien też automatycznie podnośić szybe przy 2 skoku przycisku?

kubsiol

tak, przy drugim pociągnięciu (tylko szyba kierowcy z tego co pamiętam) szyba idzie automatycznie do góry

PrzemkoPW

Na podstawie doświadczeń z tymi przełącznikami mogę powiedzieć że prawdopodobnie jest to zależne od wersji. Sam sprawdzałem kilka. Jedne mają automat tylko do dołu inne tylko do góry a jeszcze inne w obie strony.

Aha, jak będziesz sprawdzac to w którąś stronę (nie pamietam czy do dołu czy do góry) automat działa tylko z zapalonym silnikiem.

Przełącznik w którym u mnie zadziałał automat w obie strony pochodził z wersji XS (rocznik nie pamietam). Nie ma też znaczenia czy mux czy bezmux.

Kunc

PrzemkoPW, na pewno tak jest bo bede reklamował jakby co.

PrzemkoPW
na pewno tak jest bo bede reklamował jakby co.

Rozumiem że to miało być w formie pytania? ;)

Na 100% Ci nie powiem. Jak bym miał policzyć to tych przełączników sprawdzałem chyba 6 sztuk. I tak jak napisałem w jednych działa w dół w innych w górę a w jeszcze innych w obie strony. Wydaje mi się że zalezy od wersji. W obie strony chyba działa w Quiksilverze (nie wiem czy we wszystkich rocznikach) oraz w XS-ach (przełacznik który sprawdzałem i działał był chyba z 2004 r.).

Kunc

PrzemkoPW, no ja mam od wersji raczej ubogiej bo takiego tylko szukałem- bez obsugi lusterek. I działa tylko w dół. Jak tak mówisz to nie mam co reklamować. Szkoda że w dół bo wolałbym w góre. :rozpacz:

PrzemkoPW

Wszystkie które ja sprawdzałem były również do obsługi elekt. lusterek. Nie widziałem jeszcze przełącznika elekt. szyb z automatem i bez elekt. lusterek. :206

Kunc

Rok go szukałem a teraz taki niewypał:

06052008266cd1.th.jpg

PrzemkoPW

dzięki za fotkę poglądową :)

ja szukam na razie takiego co działa w obie strony. większość tych które sprawdzałem były wyciągane z aut klubowiczów w celach dydaktycznych.

Kunc

PrzemkoPW, dzieki za pomoc z tym. Widziałem na Forum, że ktoś miał taki sam przełącznik bez luterek tylko nie pamietam kto- tak bym sie jego zapytał. :rozpacz:

PrzemkoPW

Kunc, cierpliwości trochę ;) temat jest świeży, może ktoś się jeszcze wypowie, może się znajdzie ta osoba.

ja mam przelacznik z Automatem gora i dol a nie mam elektrycznych lusterek takie sa w XS-ach :hyhy:

PrzemkoPW
ja mam przelacznik z Automatem gora i dol a nie mam elektrycznych lusterek takie sa w XS-ach :hyhy:

No proszę, jednak taka kombinacja też jest. Cenna informacja ;-)

cichy1024

a sprawdzales na wlaczonym silniku gdyz ja posiadam wersje XT prenium automatycznie opuszcza sie zawsze (oczywiscie jak jest prad) a autozamkniecie tylko na wlaczonym silniku. wersja XT posiada jeszcze lusterka elektryczne.

Kunc

No to teraz ja już nic nie wiem. Zdjąłem obudowe z tego przełącznika i tam na moje oko nie ma co sie zepsuć ponieważ do atomatu sa takie styki na dotyk a do prawej szyby są przyciski. Rozumiem że może przycisk sie zepsuć ale żeby dotykowy przełącznik. Mam moduł domykania szyb może on cos powoduje bo jak podnosze do góry to pstryka i troche to dziwne. Szkoda, że nie moge tego sprawdzić w innym aucie.

[ Dodano: 06-05-2008, 4:39 ]

cichy1024, sprawdzałem i nic. Olałbym to gdy działalo do góry bo moim zdaniem tak jest przydatniej.

Cwikol

U mnie automato chodzi w obydwie strony i mam regulację lusterek.

Na wyłączonym silniku chyba też działa, ale tego pewien nie jestem. Jak by komuś bardzo zależało, mogę sprawdzić.

Boczek

U mnie też góra tylko przy włączonym silniku hmm

Kunc

U mnie nie działa po właczony silniku w góre. A czy ktoś z Was wie czy bedzie pasował przełacznik z wrsji z luterkami do wersji bez? Czy szyby bedą działały?

[ Dodano: 06-05-2008, 11:26 ]

Teraz już wiem dlaczego mi nie działa. Mój stary przełącznik ma 6 pinów w kostce nowy ma 7. Teraz pytanie czy to ma byc plus czy minus ten pin?

Już wszystko działa :hurra: :hurra: Zmostkowałem dwa kable w kostce i połaczyłem z tym 7 pinem i działa góra i dół w auto. :hurra:

[ Dodano: 07-05-2008, 12:36 ]

Połączyć trzeba 1 z 2 kablem od góry od lewj strony kostki.

draczek

Możesz jakieś zdjęcie zrobić który dokłądnie połączyć? będe wdzięczny...

PrzemkoPW
A czy ktoś z Was wie czy bedzie pasował przełacznik z wrsji z luterkami do wersji bez? Czy szyby bedą działały?

Tak, będzie pasował i będą działały.

Już wszystko działa :hurra: :hurra: Zmostkowałem dwa kable w kostce i połaczyłem z tym 7 pinem i działa góra i dół w auto. :hurra:

Połączyć trzeba 1 z 2 kablem od góry od lewj strony kostki.

Właśnie, daj jakąś fotkę poglądową.

Kunc

Jak już wcześniej pisałem wszystko działa góra i dół w automacie. Poniżej zdjęcia i opis na jednym z nich jak to podłączyć.

07052008269ai6.th.jpg07052008271ia4.th.jpgopisqx5.th.png

PrzemkoPW

Kunc, dzięki. Może się przyda chociaż mam nadzieję że uda mi się trafić taki przy którym nie trzeba będzie rzeźbić :206

Kunc

PrzemkoPW, nie ma sprawy może sie komuś to przyda w przyszłości. ;)

sugar

czy tylko ja mam problemy z fotkami z imageshack czy moze wszystkim sie nie wyswietlają?:)

PrzemkoPW
czy tylko ja mam problemy z fotkami z imageshack czy moze wszystkim sie nie wyswietlają?:)

Mi się wyświetlają więc ..... :P