Jump to content
Kunc

Przełącznik elektrycznych szyb- z funkcją automatu

Recommended Posts

sugar

No to chyba kwestia wycięcia nr ip - w domu oblookam

Wątek taki przełącznikowy, a nie będę nowego tematu rozpoczynał.

Czy robił ktoś patent na automatyczne zamknięcie wszystkich szyb przy wyłączaniu silnika, wyjmowaniu kluczyka albo jakiegoś innego manewru związanego z wychodzeniem z auta?

Co by z automatu zamykało szybki podczas zamykania samochodu?

PrzemkoPW
Czy robił ktoś patent na automatyczne zamknięcie wszystkich szyb przy wyłączaniu silnika, wyjmowaniu kluczyka albo jakiegoś innego manewru związanego z wychodzeniem z auta?

Co by z automatu zamykało szybki podczas zamykania samochodu?

Może za pomoca modułu domykania szyb podpietego do centralnego zamka? Poszukaj na forum. Było o tym kilka razy. Parę osób to robiło.

[ Dodano: 07-05-2008, 3:44 ]

Trzeba się zaopatrzyć w coś takiego: http://moto.allegro.pl/search.php?string=modu%C5%82+domykania+szyb&category=620&country=1

Kunc

Chyba jednie da sie to przez moduł zrobić tu masz temat z resztą też mój ;) : http://www.206club.net/10829.htm

sugar

hmm miło i niedrogo - dzięki :)

focus
Na podstawie doświadczeń z tymi przełącznikami mogę powiedzieć że prawdopodobnie jest to zależne od wersji. Sam sprawdzałem kilka. Jedne mają automat tylko do dołu inne tylko do góry a jeszcze inne w obie strony.

dokladnie tak. Na ktoryms spocie byly 3 pugi i kazdy mial inny przelacznik :zabawa:

Kunc

Każdy jest dostosowany do góry i dołu tylko instalacja elktryczna 206 jest inna jeżeli do dołu nie ma automatyki to trzeba najprawdopodobniej złączyć dwa od dołu kable (najprawdopodobniej bo w praktyce nie sprawdzałem)

focus

moj znajomy mial taki patent w punto. Mega beznadziejna rzecz... Przynajmniej wg mnie. Gasisz silnik i Ci sie zamyka szyba, a jak chcesz z kims pogadac to co? Musisz wyjsc... Juz nie wspomne o tym ze jak trzymasz reke za szyba to ci szyba malo co reki nie urwie...

Boczek
Mega beznadziejna rzecz...

Dobre jak działa w momencie zamykania z pilota :)

PrzemkoPW
Każdy jest dostosowany do góry i dołu tylko instalacja elktryczna 206 jest inna jeżeli do dołu nie ma automatyki to trzeba najprawdopodobniej złączyć dwa od dołu kable (najprawdopodobniej bo w praktyce nie sprawdzałem)

Nie sądzę. Gdyby to zależało od instalacji elektrycznej w Pugu to u mnie automatyczne domykanie nie działało by w żadną ze stron. U mnie są fabrycznie założone elektryczne szyby bez automatu. Tak jak pisałem, sprawdzałem u siebie kilka przełączników bez żadnych przeróbek i w jednych automat działał w obie strony a w innych nie. Moim zdaniem jest to kwestia samych przełączników.

Kunc

PrzemkoPW, A moim nie, jeżeli przełącznik ma dwa skoki w góre i dwa w dół to musi mieć autodomykanie. Wynika to z konstrukcji mechanizmu wewnątrz. Poza tym bez senu to jest żeby tylko opuszczało automatycznie albo podnosiło.

[ Dodano: 07-05-2008, 9:20 ]

Gdyby to zależało od instalacji elektrycznej w Pugu to u mnie automatyczne domykanie nie działało by w żadną ze stron.
to też sie nie zgadza ja miałem zwyłkły przełącznik i działało w dół a moja instalacja jest niedostosowna do autodomykania. Niedostosowana tzn nie ma jednego kabla dostarczjącego prąd do przełącznika. W jedną strone musi działać bo jest 6 pinów z 7. A ten jeden jest odpowiedzialny za domykanie automatyczne lub opuszczanie.

Zgodze sie z Tobą i Twoja koncepcja bedzie dobra jeżeli u Ciebie 2 różne przełaczniki działaly odwrotnie w tym samym aucie tzn jeden domykł automatycznie drugi natomiast nie domykał ale otwierał automatycznie. Poza tym w przełaczniku z autodomykaniem jest cała "instalacja" do elektrycznych lusterek tylko nie ma przycisku/kulki do sterowania lusterkami- wiec robią go w sposób uniwersalny. Moim zdaniem bez sensu by było gdyby wsadzali instalacje do lusterek a instalcje do domykania w jedną strone tylko. Natomiast w przełaczniku bez autodomykania instalcji do lusterk nie mam.

PrzemkoPW

Kunc nie bardzo kumam to co napisałeś :P Wytłumacz mi w takim razie jak to jest że są fabrycznie wersje w których automat działa albo tylko do góry albo tylko do dołu albo w obie strony? jak to jest że jeśli te przełączniki z tych fabrycznych instalacji przełożę do siebie efekt jest dokładnie taki sam? ;)

Kunc
jak to jest że jeśli te przełączniki z tych fabrycznych instalacji przełożę do siebie efekt jest dokładnie taki sam?
jeżeli tak jest to masz racje zależy od przełączników to też powyżej napisałem. Ale dla mnie w takim wypadku bez sensu ta konstrukacja tych przełaczników.

PrzemkoPW
Ale dla mnie w takim wypadku bez sensu ta konstrukacja tych przełaczników.

Dla mnie też jest bez sensu, ale tak to wygląda ;) Zresztą nie tylko w przypadku przełączników. Np. przednie tarcze hamulcowe występowały w kilku wymiarach. Bedziesz w Bronku? zawsze możemy kontynuować dyskusję na żywo w połączeniu z praktyką :hyhy:

Kunc

PrzemkoPW, niestety nie bede w Bronku.

Pawciu

witam to ja mam pytanie czy wystarszy jak sobie znajde przełoncznik i go zainstaluje bedzie mi wtegy działac takie cos bez problemu??

PrzemkoPW
witam to ja mam pytanie czy wystarszy jak sobie znajde przełoncznik i go zainstaluje bedzie mi wtegy działac takie cos bez problemu??

tak, będzie, o ile przełacznik będzie sprawny ;)

michal77

A ja nie mam auto ani w dół, ani w górę :rozpacz: W związku z tym jak sobie kupię przełącznik z automatem to będzie działać ?

Nie ma też znaczenia czy mux czy bezmux.
czyli każdy podejdzie do mojego bezmuxa ? nie patrząc na rocznik?

teraz mam taki clipboardgr7.th.jpg

PrzemkoPW
jak sobie kupię przełącznik z automatem to będzie działać ? czyli każdy podejdzie do mojego bezmuxa ? nie patrząc na rocznik?

Dokładnie tak, tyle że jeśli dokładnie przeczytałeś ten temat to wiesz że z autoamtem bywa różnie ;)

michal77
Dokładnie tak, tyle że jeśli dokładnie przeczytałeś ten temat to wiesz że z autoamtem bywa różnie
no myślę że wystarczy kupić taki

clipboardrs7.th.jpg

Zobaczę jeszcze jak to u mnie z tymi pinami jest :)

PrzemkoPW
no myślę że wystarczy kupić taki

Obrazek

Zobaczę jeszcze jak to u mnie z tymi pinami jest :)

To jest taki jaki montował Kunc. Pewnie będziesz musiał połaczyć te piny.

Kunc

michal77, bardzo cieżko dostać taki jak ja kupiłem tzn bez obsugi lusterek. Jednak jest inna możliwość. PrzemkoPW, pisał wcześniej, że z obsugą lusterek bedą działały w samochodzie bez elektrycznych lusterek. Ja tego nie wiem, nie sprawdzałem ale jak tak jest to kupujesz z obsugą lusterek-automatycznych z obsugą lusterek jest bardzo dużo. Obudowy są w pełni kompatybilne mocowane na zatrzaski które widać na zdjęciach które umieściłem wcześniej. Wyjmujesz pokrętło od lusterk montujesz swoja starą górną cześć obudowy bez lusterk. Wymiana tego jest naprawde bardzo prosta.

łysy

No właśnie u mnie też automat działa tylko w dół, a mam sterowanie lusterek w przełączniku, choć z nich nie korzystam bo nie mam instalacji a szyby sam sobie zakładałem bo nie było.ale mniejsza o to. Już kiedyś zakładałem taki temat na forum odnośnie tego pinu i kabelka w kostce, który do niego dochodzi ale nikt nie był w stanie wtedy określić do czego on służy. I dlatego go zaizolowałem.Teraz już wiem,że trzeba go połączyć.Jutro pokombinuję, może coś z tego wyjdzie. Dzięki za ten temat bo mi sie bardzo przyda.

http://www.206club.net/11870.htm?sid=5be9cf330709bcda424ad3827d51cc8f#359162

Kunc

łysy, w sumie dobrze, że nie znalazłem Twojego tematu bo pewnie wtedy po jego przeczytaniu olałbym kombinowanie z tym. Mi zaświtało jak koledzy pisali że działa im w góre dopiero po odpaleniu. Dopiero wtedy policzyłem piny w przełacznikach.

łysy

Kunc, w sumie przez przypadek zobaczyłem Twój post. Jutro sie za to zabieram. Mam nadzieję, że u mnie też będzie działać.

PrzemkoPW
PrzemkoPW, pisał wcześniej, że z obsugą lusterek bedą działały w samochodzie bez elektrycznych lusterek. Ja tego nie wiem, nie sprawdzałem ale jak tak jest to kupujesz z obsugą lusterek-automatycznych z obsugą lusterek jest bardzo dużo. Obudowy są w pełni kompatybilne mocowane na zatrzaski które widać na zdjęciach które umieściłem wcześniej. Wyjmujesz pokrętło od lusterk montujesz swoja starą górną cześć obudowy bez lusterk.

Będą działały na 100%. Sprawdzałem u siebie. Po co zmieniać obudowy? zawsze jest jakiś powód żeby założyć elektryczne lusterka :hyhy:

[ Dodano: 09-05-2008, 8:27 ]

Łysy, daj znać czy zadziałało tez u Ciebie.