Skocz do zawartości
Kunc

Przełącznik elektrycznych szyb- z funkcją automatu

Rekomendowane odpowiedzi

sugar

pytanie z innej beczki, mam do kupienia wiązki elektryki szyb i lusterek po 40zł za sztuka - warto/nie warto?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoPW
pytanie z innej beczki, mam do kupienia wiązki elektryki szyb i lusterek po 40zł za sztuka - warto/nie warto?

taniej raczej będzie ciężko dostać. same kable to nie kłopot, problemem jest dostać wtyczki ;) Jakbyś mial ich wiecej to byłbym chętny na wiązkę od elektrycznych lusterek :hyhy:

Możesz ewentualnie przelecieć się po szrotach i popytać. Tam może być taniej.

Ale jeśli są to kompletne wiązki to chyba warto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michal77

PrzemkoPW, Kunc, dzięki za rady :)

Sprawdziłem u siebie te piny i mam 6 pinów w przełączniku ale 7 kabelków we wtyczce, hmm to może nie będę musiał mostkować ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sugar

PrzemkoPW, ok bede mial fotki to policze kabelki, moze sie trafia z mozliwoscia skladania lusterek (tak na przyszlosc) no i jak bedzie wiecej to wezme wiecej i wysle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoPW

Sprawdziłem u siebie te piny i mam 6 pinów w przełączniku ale 7 kabelków we wtyczce, hmm to może nie będę musiał mostkować ?

Tego to juz nie wiem niestety.

ok bede mial fotki to policze kabelki, moze sie trafia z mozliwoscia skladania lusterek (tak na przyszlosc) no i jak bedzie wiecej to wezme wiecej i wysle.

były tylko dwie wersje 206 ze składanymi elektrycznie lusterkami - RC i RG. Trzeba mieć niezły fart żeby trafić na takie graty ale życzę powodzenia :hyhy:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kunc
mam 6 pinów w przełączniku ale 7 kabelków we wtyczce
jeżeli tak masz to najprawdopodobniej nie bedziesz musiał mostkować ale szyby pójdą w góre w automacie dopiero po odpaleniu silnika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michal77

Kunc, a Tobie (po zmostkowaniu pinów) chodzą w górę i w dół bez odpalania silnika?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sugar

PrzemkoPW, są giganci, którzy i w takich kultowych autach mogą chcieć wymienić lustra na jakies badziewne m-looki czy inne folklorystyczne, poza tym rozbitki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Grzegorz206

Tak jak pisze w instrukcji u mnie automatyka w gore i w dol dziala tylko przy wlaczonym silniku mam wersje XT z 2000r

strona008oy7.th.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoPW
Tak jak pisze w instrukcji u mnie automatyka w gore i w dol dziala tylko przy wlaczonym silniku mam wersje XT z 2000r

To też ciekawe. W przełącznikach które ja sprawdzałem automat w dół działał bez odpalonego silnika. tylko kluczyk w stacyjce musiał być oczywiście przekręcony przynajmniej tak żeby paliła się kontrolka ładowania. Do autoamtu w górę silnik musiał pracować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kunc

michal77, tzn u mnie to działa tak gdy wejde do samochodu to oczywiście szyby nie działają dopiero po wzbudzeniu przez stacyjke wtedy sie załączają i działają w pełni w góre i w dół bez włączonego silnika. Po wyjęciu kluczyka działają aż do momentu gdy czasówka ich nie odłaczy albo nie otworze drzwi. Chodzi poprostu o to że jak masz ten 7 kabel to w nim prąd pojawia sie dopiero po odpaleniu śilnika i dlatego działa automatyka. Jak zmostkujesz to masz prąd ciągle (gdy w przełaczniku jest prąd po wzbudzeniu przez stacyjke) i dlatego działa na wyłaczonym śilniku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michal77

Kunc, dzięki, teraz już wiem wszystko :) muszę tylko znaleźć jakiś auto przełącznik, na aledrogo jest jeden za 150zł :mur: może ktoś ma w rozsądnej cenie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michal77

Kunc, :eek: to miałeś farta, pozostanie mi cierpliwie szukać :?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawciu

panowie a tak nie chcac zakłdac innego tematu a ty widze ze są ludzi w przełoncznikach zorjetowani;) czy jak bym kupił sobie cos takiego http://www.allegro.pl/item361898845_peugeot_206_307_panel_sterowania_klimatyzacji.html

zamontował w swoim aucie funkcjonowało by to w nim biorąc pod uwage to ze nie mam klimy ? znacznie ładniej wyglada od pokreteł a jezeli mogłbym sterowac nawiewem to czemu nie? macie jakies sygestie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoPW

Pawciu raczej po samej przekładce nie będzie działać, choćby dlatego że nie masz silniczków sterujących nawiewami tylko linki ;)

Zagadaj do Cyberneta, on ostatnio przerobił manualną klimę na klimatronika :hyhy:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kunc

michal77, jeżeli chcesz kupic wraz z lusterkami to na allegro są czesto w cenie około 50-80zł . Ja szukałem tylko bez lusterek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michal77

Kunc, właśnie szukałem wszystkich nawet z lusterkami, ale narazie są tylko zwykła czyli takie jak ja mam :? jak ktoś widział (auto szyby) z lusterkami lub bez to proszę o linka :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sugar

http://www.206club.net/20781.htm

tu dostałem info o kontakt do gościa, który może załatwić tanio - jeszcze nie sprawdzałem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michal77

sugar, dzięki ale poczytaj tutaj http://www.206club.net/20859.htm

ten przełącznik pewnie weźmie PrzemkoPW,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoPW

Michał, dzwoniłem, skrobnąłem posta w tym temacie z częściami ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
łysy

No i u mnie też działa. Złączyłem te dwa kabelki i automat działa w górę i w dół.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kunc

łysy, no to sie ciesze, że mój opis pomógł. :206

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sugar

No to ja mam pytanie. Udało mi się położyć łapę na wiązce, ale nie podoba mi się element który wychodzi z drzwi pod konsole bo ma jakąś dziwną kostkę.

Czy to aby na pewno do 206?

http://lionheart.pl/206/wiazka.jpg

[ Dodano: 09-05-2008, 10:07 ]

ok przeglądam posty i doszukałem się stwierdzenia ze to wiązka bezmuxa, tylko proszę o potwierdzenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta