Jump to content
Kunc

Przełącznik elektrycznych szyb- z funkcją automatu

Recommended Posts

łysy

Miałem taką samą wiązkę, ale olałem to i położyłem własne kable.

kasper

chłopaki poszukajcie sobie przelacznik od cycka :)

u mnie jest automatyka z lewej jak i z prawej strony :) tylko ze prawa jest z z automatyka tylko w dół :)

łysy

A ja mam jeszcze pytanie o działanie przełącznika. Czy u Was także po automatycznym odsunięciu albo zamknięciu szyby, z przełącznika słychać takie cyknięcie?

Kunc

kasper, takiego to ja jeszcze nie widzałem. Możesz zrobić zdjęcie?

[ Dodano: 10-05-2008, 3:13 ]

łysy, tak słychać to jest normalne. Styki przekazników odłaczają prąd.

łysy

Acha, no to spoko.

kasper

Kunc, wygalda tak samo jak reszta z jednej strony A z drugiej ikona szybki i jest na gumie nie mikrostyku z obu stron :) 2 pozycje w gore 2 pozycje w dpół jak i dla lewej i prawej strony :)

sugar

łysy, no właśnie w ten weekend chce sie za to zabrać jak tylko dostane przełącznik.

Czy ma ktoś fotki lub wiedzę jak te kable są poprowadzone od przełącznika aż pod drzwi?

Może jakiś schemacik, sugerowaną grubość kabla?

Czy te kable w ogóle wpina się w BSI czy jak nie mam termometru to nie jest to konieczne?

Przeglądałem dzieła Visterio ale nie doszukałem się tam niestety aż tak szczegółowych informacji :)

sugar

cena bardzo przyzwoita :)

Pawciu

Kunc, no zakupiłem ten przeącznik z linka działa super ale nietstey tylko od strony kierowcy

Kunc

Pawciu, bo tak niestety ma działać podobno niektóre wersje z CC działają także w dół w automacie.

tygrysek8027

Jedni piszą, ze maja automat tylko w górę a inni że tylko w dół a chcieliby w góre - mam na to rade - wyciągnijci ewtyczke z przełącznika szyb i zamieńcie miejscami kabelki prowadzące prąd do lewego podnośnika i po problemie. Ten co miła automatyczne odsówanie tylko w dół, teraz będzie miał automat do góry:-)

Kunc

tygrysek8027, to już lepiej połączyć te dwa kable i miec góra i dół.

PrzemkoPW
moze byc wyjety z wersji angielskiej...

Nie może tylko napewno :)

sugar

a czy ktoś rozbierał kostkę elektrycznych lusterek?

Bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę... schematu kostki od lusterek bez funkcji składania... chociaż to bez różnicy.

golinek
U mnie automato chodzi w obydwie strony i mam regulację lusterek.

Na wyłączonym silniku chyba też działa, ale tego pewien nie jestem. Jak by komuś bardzo zależało, mogę sprawdzić.

A ja bym miał taka prosbę jak bys mógł podac dokładne oznaczenie tego przełacznika. Mam problem bo mi się rozwalił i automat przestał mi działać w góre i tylko w dół działa automat. Mam w sumie go na gwarancji ale serwis jak zamówił to się okazało że w nowym przełaczniku zamówionym pod numer nadwozia automat działa tylko w dół czyli tak jak w moim uszkodzonym. I w sumie to mówia że sprawdzali kilka i ze nie mieli takiego co by automat działał w góre. Dlatego potrzebowałbym informacji o tym przełaczniku gdyz chce im udowodnić że istnieje przełacznik z automatem w obydwie strony. Z góry serdeczne dzieki za pomoc.

biszkopt

W tym poście jest opisane wszystko jak zrobić przy przełącznik działał w obie strony:

http://www.206club.net/showpost.php?p=981803&postcount=21

ludzie , czytajcie tematy od początku a nie tylko ostatnie posty

golinek
W tym poście jest opisane wszystko jak zrobić przy przełącznik działał w obie strony:

http://www.206club.net/showpost.php?p=981803&postcount=21

ludzie , czytajcie tematy od początku a nie tylko ostatnie posty

Oki

A jezeli miałem podłaczony i działał w obie strony i nikt go nie ruszał i nic w nim nie zmieniał a nie działa mi w obie strony to chyba jest coś nie tak. Ale jeszcze sprawdze jak jest to podłaczone.

-- automatycznie scalone ( 10/3/2009 o 19.13 ) --

Jak już wcześniej pisałem wszystko działa góra i dół w automacie. Poniżej zdjęcia i opis na jednym z nich jak to podłączyć.

07052008269ai6.th.jpg07052008271ia4.th.jpgopisqx5.th.png

oki wiec sprawdziłem jak to u mnie wygląda

mam przełącznik z automatem od strony kierowcy, i z regulacja lusterk i rzeczywiscie piny sa dodatkowe tak jak na zdjeciach ale podłaczone jest to kostką z której wychodzi mnóstwo kabli i gdzies tam w środku sobie znikają i nie mam możliwości wparowania tych dwóch pinów bo są już do nich jakieś kable podłaczone. Jak już wczesniej pisałem przełącznik kiedys działał w obie strony i nie wiadomo czemu przestał działać. A najbardziej wkurzające jest to że serwis (bo auto jest jeszcze na gwarancji) niby zamówił przełącznik do mojego auta i okazało się że przełacznik nie działa w obie w strony tylko w jedną. Generalnie ja widze że ten przełącznik jest uszkodzony bo sam guzik inaczej pracuje ale nie mam pojęcia jak mam to udowodnić w serwsie skoro panowie serwisanci udaja mądrzejszych niż sa.

_carlos-
Jak już wcześniej pisałem wszystko działa góra i dół w automacie. Poniżej zdjęcia i opis na jednym z nich jak to podłączyć.

07052008269ai6.th.jpg07052008271ia4.th.jpgopisqx5.th.png

Niestety ja mam przełącznik z manipulatorem, który ma tylko 6 pinów i w automacie działa tylko opuszczanie. Czy ktoś z Was klubowicze próbował przerobić taki typ przełącznika, żeby automat działał w górę i dół? Może ktoś kto posiada wyłącznik z 7 pinami i cyknąłby zdjęcie płytki?

_carlos-

No więc sam zadziałałem, rozebrałem przełącznik i okazało się, że na płytce jest wolne miejsce (drugi lut od lewej). Wystarczy zlutować go z trzecim stykiem i domykanie automatyczne działa w obie strony.

Boczek

U mnie "do góry", działa automatycznie tylko przy włączonym silniku.

tfelek

Podepnę sie pod temat jak kupiłem auto to szyba automatyczna kierowcy działała w górę i w dół a teraz tylko działa w górę .. coś sie zepsuło..?? czy może jakiś paproch wpadł? pozdro..

szafol

Pytanie może durne...

Czy automat można zamienić lewy na prawy? Chodzi mi o adaptację przełącznika z anglika...