Jump to content
Kunc

Przełącznik elektrycznych szyb- z funkcją automatu

Recommended Posts

Rico

Tak jak chłopaki wyżej napisali nic z takiego moda na dwa automaty nie wyjdzie :(

_carlos-
No wlasnie wg programu Peugeota nie sa takie same. Mój oryginalny w RC ma 7 pinow a bez muxa czy z domykaniem lusterek czy bez ma tylko 6. ...

Na 6cio pinowej wtyczce automat działa tylko w jednym kierunku, u jednych w górę a u innych w dół. Nie wiem od czego jest to uzależnione. Ale jak włożysz 7 pinowy przełącznik i zrobisz mostek to będzie działać automat w obie strony. Sam przerabiałem to u siebie i gdzieś na forum wrzuciłem opis.

Guest mecenas

to ja mam automat w 2 strony ale tylko na właczonym silniku dziala automat

RUFF
Na 6cio pinowej wtyczce automat działa tylko w jednym kierunku, u jednych w górę a u innych w dół. Nie wiem od czego jest to uzależnione. Ale jak włożysz 7 pinowy przełącznik i zrobisz mostek to będzie działać automat w obie strony. Sam przerabiałem to u siebie i gdzieś na forum wrzuciłem opis.

Tylko że ja mam 7 pinową wtyczke a 6 pinowe włączniki wogle nie działają.

zbyniu

ja też mam na 2 strony,a mam bezmuxa

Bienias

Odgrzeję kotleta, bo na cały forum nie znalazłem opisu pinów przełącznika 7 pin. Czy ktoś może poratować, bo mam problem co opisywany na forum - wywalanie bezpiecznika po podpięciu do instalacji 6 pin.

trotyl

I ja się wtrącę do tematu - zdjęcia już nie działają więc nie ma gdzie podejrzeć i porównać mostków w kostce.

W moim CC automat działa prawie idealnie na oba okna w takiej konfiguracji:

po zapłonie: Kierowca szyba góra-dół, pasażer - dół

po stacyjce: kierowca dół, pasażer - dół.

Do ideału brakuje aby po zapłonie u pasażera szyba wracała w automacie w górę.

Może ktoś już znalazł sposób lub przynajmniej ma zdjęcia z rozpiską mostka we wtyczce dla porównania.

Przypadkowo znalazłem półśrodek jak otwierać małe okienka w CC, kwestia tylko jak to wprowadzić w życie aby wygodnie działało.

m13bb

Cześć, też mam dołożony automat do szyby kierowcy, 6 kabli w kostce, ale chciałbym doprowadzić go do pełnej sprawności(szyba kierowcy automatycznie w górę). Które piny trzeba zmostkować? Opis użytkownika Kunc na pierwszej stroniebez zdjęć (wygasły) jest lekko niejasny. Chodzi o mostek 1 (czerwony) czy 2 (zielony)? Trzeba przeprowadzić jakąś adaptację?ccaedf56-a1b6-f6dc-61cb-e8252d0c7efb.thumb.jpg.67a9cb09ed25c5e4bdef7ec7f5ca0d8a.jpg

Z góry dzięki za pomoc  :)

Edited by m13bb

wrobeleczek
6 godzin temu, m13bb napisał:

Cześć, też mam dołożony automat do szyby kierowcy, 6 kabli w kostce, ale chciałbym doprowadzić go do pełnej sprawności(szyba kierowcy automatycznie w górę). Które piny trzeba zmostkować? Opis użytkownika Kunc na pierwszej stroniebez zdjęć (wygasły) jest lekko niejasny. Chodzi o mostek 1 (czerwony) czy 2 (zielony)? Trzeba przeprowadzić jakąś adaptację?

Z góry dzięki za pomoc  :)

Połącz po zielonym. Żadnej adaptacji nie trzeba. Tak chyba wyglądał obrazek.... Ewentualnie jest od kogoś innego.... ale na bank z forum.

6.png

Edited by wrobeleczek
  • Thanks 1

m13bb

Zadziałało ;) od siebie dodam że dobrym zastępstwem dla pinu w kostce z kablami jest żeński pin z kostki ISO - tej od radia.

darekesp

Podpowie mi ktoś czy jakiś dodatkowy bezpiecznik potrzebny jest ? Chodzi mi czy po domknięciu szyby silnik podnośnika się wyłącza.

Edited by darekesp

wrobeleczek
5 godzin temu, darekesp napisał:

Podpowie mi ktoś czy jakiś dodatkowy bezpiecznik potrzebny jest ? Chodzi mi czy po domknięciu szyby silnik podnośnika się wyłącza.

Tak, wyłącza go automatyka w tym module.

darekesp

Ok dzięki to mostkuje kable na spokojnie 😉

darekesp

Podpowiem tak ze starej wtyczki wyjąłem pin z kablem włożyłem go do kostki w samochodzie i zmostkowałem kable szybko złączką i teraz działa góra i dół dzięki za pomoc.