Jump to content
Kunc

Przełącznik elektrycznych szyb- z funkcją automatu

Recommended Posts

_carlos-

Ogólnie nie. Chyba ze z RC-ka to mozna Przerobic zeby obie szyby działały w automacie.

tfelek

ja kupilem z forum przelacznik i po podlaczeniu mam lewa strone automat w góre i w dół a prawa tylko w dół

israel_xd

sry za odgrzanie ale ostatnio poruszony temat mnie interesuje

mam automat od strony kierowcy w obie strony <elektryczne lusterka> i zastanawialem sie czy da sie jakos przerobic zeby byla tez sekwencja od strony pasazera

z tego co piszecie musialbym poszukac przelacznika od RC/CC bo tam byly obustronne automaty?

i czy wiąże sie to tylko z wymianą przełącznika w tunelu czy trzeba jeszcze cos grzebac przy samych silniczkach?

_carlos-

Wymiana przełącznika z funkcją składanych lusterek.

Fazer

Sorry za odkopanie ale lepsze to niż kolejny temat.

Szukałem w tematach o szybach elektrycznych, ale tam jest tylko o

wersjach nadwoziowych z dachem na stałe.

Pytania które mnie trapią to:

Czy istnieje - w miarę bezinwazyjny sposób rozdzielenia sterowania

szybami w 206CC, tak by można było podnosić i opuszczać tylne szybki

nawet kiedy przednie są zamknięte? Co potrzeba by to zrobić? Co trzeba dokupić, co wymienić? Jakie koszta?

RUFF

Elo czy jest jakaś róznica między przełącznikami MUX i zwykłe. Oraz prosilbym o schemat instalacji el szyb wersji z kierownica po lewej i prawej str. pozdro

_carlos-

Przełączniki są te same do MUX i bezMUX. W wersji angielskiej automatyczne domykanie jest z prawej strony, a w europejskiej z lewej.

Schemat jest ten sam do wersji europejskiej i angielskiej.

Guest mecenas

a jakby złozyc 2 w 1... zeby 2x auto było??

Rico
a jakby złozyc 2 w 1... zeby 2x auto było??

A tak z ciekawości po co Ci w prawej i lewej szybie automat ? Szyba kierowcy rozumiem bo klikniesz i leci sobie a Ty bezpiecznie prowadzisz pojazd ale pasażera ?

Guest mecenas

a tak zeby zaspokoic ciekawosc to dlatego zeby sobie kliknac i szyba pasazera leci a ja sobie bezpiecznie prowadze pojazd

Rico

Ok ;)

Mi chodziło o to, że szyby kierowcy używasz np. płacąc na stacjach paliw czy za przejazdy płatnymi odcinkami dróg itp. i dlatego ten bajer jest przydatny :P

Guest mecenas

a jak np do UK pojade... ze tak przewrotnie powiem

:P

Rico

Wiesz Ja Ci nie bronię próbować modyfikować tego przełącznika nawet sam bym był ciekawy czy by to zadziałało ale jak dla Mnie zbędna modyfikacja ;)

A co do wyjazdu do UK to nie wiem czy aż tak się oplaca wyjazd tam samochodem przy obecnych cenach paliw ;D

Guest mecenas

wiem ze sie roznia przełaczniki z automatem i bez.. ale pytanie czy mozna dostawic automata w czesci bez automatu

Rico

jak bym miał oba przed sobą (fizycznie przed oczami) to może bym dał radę. Wszystko zależy od płytki drukowanej PCB na której są elementy, i czy ten automat to jest zawarty w przycisku czy w jakimś scalaku na owej płytce. Jak na scalaku to lipa, jak w przycisku to może by i dało rade jeżeli ścieżki na płytkach by były tak samo ułożone ;D

Guest mecenas

ok.. zrozumialem tyle ze nie zadziala :P

ale jakby sie cos w temacie zmienilo to bede wdzieczny za info.. lubie takie gadzety

Rico

Nie napisałem, że nie zadziała, bo nie miałem tego przed oczami i nie porównywałem dogłębnie budowy sterowników ;D Jest 50/50, że będzie działało :D w sumie mogę po południu zobaczyć czy różni się czymś przycisk od strony kierowcy względem przycisku pasażera i zobaczyć czy ścieżki na płytce są symetrycznie ułożone :D Jeżeli by wyszło, że przyciski różnią się oraz, ze ścieżki są ułożone symetrycznie w tedy jest około 90% szans, że taki bajer by przeszedł i by to działało ;)

Guest mecenas

90% to znacznie lepiej niz "nienzadziala"... zerkniesz na to?? bede wdzieczny

Rico

Ok postaram się to ogarnąć :) Tylko zapewne takiego moda nie zrobi pierwszy lepszy kowalski bo będzie potrzebna do tego stacja lutownicza :P

Guest mecenas

to sie nie trudz.. chyba ze dla potomnych

Rico

Wszystko zależy jaki tam jest lut :P Może uda się go rozgrzać zwykłą lutownicą :D

_carlos-

Pod przyciskiem automatu są gumki z mikrostykami, a pod zwykłym przełącznik bistabilny.

Poza tym są przełączniki z funkcją automatu na obie szyby, ale tylko na jednym przycisku jest opis A. Niestety jest to rarytas ciężki do dorwania.

mim
Niestety jest to rarytas ciężki do dorwania.

W nowszych egzemplarzach nie było to standardowe ?

Jak taki przycisk do bezMUXa założę to będzie działać automat ?

michal77
Jak taki przycisk do bezMUXa założę to będzie działać automat ?
Skoro są te same w muxie i bezmuxie
Przełączniki są te same do MUX i bezMUX.
to bedzie działać.

RUFF

No wlasnie wg programu Peugeota nie sa takie same. Mój oryginalny w RC ma 7 pinow a bez muxa czy z domykaniem lusterek czy bez ma tylko 6. Kolejna ciekawostka przełącznik z anglika nie działa w europejsiej wersji (wywala bezpiecznik) odwrotnie wersja europejska w angliku ale bez mux dzialają tylko lusterka. Jeszcze nie mialem okazji spr przelącznika z mux, pracuje nad tym. Ma ktos te schematy? bo jednak wydaje mnie sie ze tam jest coś namieszane. pozdro